Бібліотека-філія

День соборності України by Люда Лефтер on Scribd


Видатна примітивістка Катерина Білокур

Геніальна художниця Катерина Білокур побачила світ 7 грудня 1901 р. на день Св. Катерини. Було це у далекому с. Богданівка Яготинського району.

     Ні про яке навчання єдиної донечки батьки й чути не хотіли. Не тому, що треба платити, вони були заможними: борони Боже, тоді може й заміж не вийти! Букви дівчинка вивчила сама на печі. А ще вчилася, коли молодший брат робив уроки. Хлопець – не дівчина, її місце за прялкою, а його наука не зіпсує, тільки в люди виведе. Гриць дуже любив коней і одного разу Катря намалювала в його зошиті коней. З цього часу навіть брати в руки братові зошити, книги було заборонено.
     Катрі так горіло малювати але на чому? Чим? От і вкрала дівчинка у матері шмат білого полотна і вуглиною намалювала. Так і повелося: намалює Катря квіти на полотні, потім випере – і знову намалює. Ховалася вона з малюнками, але селом пішла чутка, що дочка Білокурі причинна. І благали її, і лякали, що жоден парубок її заміж не візьме, але їй і не кортіло. Тоді батьки почали так завантажувати дочку роботою, щоб ніколи було й гадати про малювання.

На якийсь час батьки ожили: закохалася Катря, велося до весілля, але коханий про малюнки й чути не бажав, тому весілля не склалося.

Якось до їхнього села приїхала жити родина вчителів. Прийшла до них Катря, побачила збірник Шевченка – і наче хто дання дав, наче дроком напоїв. Ходила Катря до родини Куликів, брала у них уроки читання, малювання. Двічі тікала з дому до художньої школи Миргорода, Києва, але кому потрібна людина без довідки про освіту?  Пізньої осені 1934 року Катерина заявила батькам: "Буду художником!" "З роду віку у нашому селі художників не було, а ти ж ще й баба!" – пролунало майже дуетом. Від обурення батько чоботом кілька разів копнув дочку – та побігла топитися. Із крижаної води мати її ледве витягла, довго відволодувала. Після цього інвалідність: ноги пухли, крутили, відмовлялись ходити.


А як же без ходіння? Катря ж все життя квіти малювала, але жодної не зірвала. Ходила у байраки за 20 кілометрів, аби змалювати чар-зілля. Катерина працювала олійними фарбами. Сама робила пензлі, вибираючи з котячого хвоста волосини однакової довжини. Для кожної фарби — свій пензлик. Самотужки опанувала техніку ґрунтування полотна.



"Роби, як знаєш!" – махнув рукою батько.
Якось по радіо почула Катря, як Оксана Петрусенко виводила "Чи я в лузі не калина була?" Написала вона листа співачці. Оксана ж нікому не могла відмовити: звернулася до закоханого в неї Павла Тичини, аби допомогти Білокур. З цього часу почалися виставки полотен художниці, яка жодного дня ніде не вчилася.


Її картини – ода квітам.
Коли в 1954 р. у Парижі їх побачив Пікассо, він сказав: "Якби у нас була такого рівня майстерності художниця, ми б змусили про неї заговорити весь світ!"

Інформаційне поле. by Library Skadovsk on Scribd


Бабин Яр by Library Skadovsk on Scribd

Літературні схованки by Library Skadovsk on Scribd

Наші читачі полюбляють читати найрізноманітніші книжки – пригоди, фантастику, про космос та тварин, дитячі енциклопедії та комікси і, звісно, мають улюблених літературних героїв.  Сьогодні ми пропонуємо всім долучитися до гри «Літературні схованки» та перевірити свою уважність, пам’ять, можливо відкрити для себе нові цікаві книжки. Тож, вперед! Правила гри: за поданим нижче описом вгадати літературного персонажа. Відповіді у коментарі. Перша правильна відповідь – і є перемогою.

РЕТРОСПЕКТИВА День незалежн... by Library Skadovsk on Scribd

День Незалежності. Це свято з року в рік бібліотека відзначає у колі друзів, партнерів, наших читачів, проводить яскраві заходи та книжкові виставки. Багато цікавих моментів та теплих спогадів зберегла наша книгозбірня зі святкування Дня Незалежності. Сьогодні в нас є можливість згадати, як ми святкували цей день у минулі роки циклом ретроспектив «Наш День Незалежності». І розпочнемо ми з себе міської бібліотеки-філії.  

Що Читати Сучасній Молоді by Library Skadovsk on Scribd

Сьогодні поширеним є стереотип про молодь, яка зовсім нічого не читає, окрім дописів в соціальних мережах. Вважається, що вона просто «не вилазить» з своїх девайсів. Проте можна сміливо сказати, що це зовсім не так. Молодь читає, а ще аналізує прочитане  і розвивається.  Бо, як сказав Вінстон Черчиль: «Хто володіє інформацією, той володіє світом!». Міська бібліотека-філія до уваги читачів представляє чергову серію новинок найсучаснішої української літератури.


Таємне Товариство Лесі Воро... by Library Skadovsk on Scribd



Художня виставка Оксани Друщенко-Каменської
«Натхнення, народжене в тиші»
       У 2020 році міська бібліотека-філія продовжує цикл зустрічей з творчими непересічними особистостями «Цікаві люди в цікавому місці». Черговим запрошеним гостем до нашої книгозбірні стала відома в Україні та за її межами художниця, лялькарка – Оксана Леонідівна Друщенко-Каменська (1955 р.н.).
      Знана майстриня нашого краю народилася у Скадовську, закінчила місцеву школу. Не дивлячись на складні життєві обставини в радянські часи отримала дві освіти: економічну та художню. Справою свого життя Оксана Леонідівна все ж обрала художню діяльність, пропрацювавши понад 20 років художником-оформлювачем у м. Севастополь. Майже все життя пані Оксана прожила та пропрацювала в Криму, та після анексії повернулася до рідного міста.
     Оксана Леонідівна є автором унікальної техніки створення інтер’єрних  ляльок та талановитим живописцем. Свої роботи майстриня презентувала 27 лютого у бібліотеці-філії на авторській виставці «Натхнення, народжене в тиші». Зустріч відбулася у формі діалогу. Авторка розповідала про своє непросте життя, про досягнення, про захоплення, любов і відданість своїй справі, ділилася секретами створення своїх унікальних ляльок.
     Презентація виставки пройшла в дуже відвертій, дружній атмосфері. Творчий доробок Оксани Друщенко-Каменської вражає, тому міська бібліотека-філія радо чекає майстриню з новими роботами.














Кольорове небо Володимира Ємельянова
    Що ж таке Галактика? Це запитання шестикласникам задав Володимир Ємельянов – справжній «президент» аерокосмічного клубу «Галактика», запрошений на чергову зустріч з циклу «Цікаві люди в цікавому місті», яка відбулася 20 лютого. У цьому році бібліотека-філія активно знайомить своїх користувачів з цікавими та непересічними особистостями, які творять історію нашого міста.
     Одним з них є Володимир Костянтинович, який протягом 34 років навчає дітей створювати повітряних зміїв. На рахунку В. Ємельянова є навіть рекорд, занесений до Національного реєстру рекордів України. Саме про цікаві подорожі до різних країн, про роботу та досягнення клубу розповідав дітям пан Володимир. З залу весь час лунали запитання, зацікавлених школярів, фото та автографи на згадку і, можливо, аерокосмічний клуб «Галактика» поповниться новими вихованцями.





Клуб дитячої творчості «Фантазія запрошує в гості»
     Міська бібліотека-філія запрошує всіх бажаючих: дорослих та дітлахів до клубу "Фантазія" на майстер-класи художнього спрямування. Створення цікавих поробок, спілкування в дружньому колі та гарний настрій гарантуємо!






Година пізнань і відкриттів
«Заповідники та національні парки України»
     Про місця особливої, винятково красивої природи нашої країни, бережно захищені від руйнівного людського впливу, 23 січня на годині пізнань і відкриттів «Заповідники та національні парки України» шестикласникам Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 розповіла наш незмінний партнер Наталія Шешина.
      Цікава розповідь та змістовна презентація про природно-заповідний фонд України, зокрема про біосферні і природні заповідники та національні природні парки. Дітей дуже зацікавила інформація про природні об’єкти, які є в областях, звідки вони родом. Та найбільше говорили про Херсонщину, адже саме тут знаходиться найбільше заповідних об’єктів: два біосферних заповідники (Чорноморський та Асканія-Нова) та чотири національних природних парки (Джарилгацький, Олешківські піски, Азово-Сивашський та Нижньодніпровський), які містять велику кількість цінних одиниць флори та фауни, більшість з яких занесені до Червоної книги. Закріпити отриманні знання дітлахам допоміг квест «Водно-болотні угіддя».








Книжковий дайвінг «Три причини прочитати:
 корисно, цікаво, потрібно».
     Хто ще так добре знає дитячі читацькі смаки й уподобання, як бібліотекарі? Особливо, коли вони щиро люблять свою роботу й по-справжньому дружать із читачами. Зануритися у світ сучасної дитячої літератури учням 3-го класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 допомогли бібліотекарі, провівши з дітлахами пізнавальний книжковий дайвінг «Три причини прочитати: корисно, цікаво, потрібно». Згадали найулюбленіші книжки та дізналися цікаві факти з життя та творчості їх авторів.




Зимові канікули у бібліотеці-філії
    Весело промайнули зимові канікули в міській бібліотеці-філії. Хоча ще зима не порадувала снігом, все ж працівники бібліотеки намагалися зробити так, щоб діти відчули дух зимових свят і розваг. Різні за формою та змістом заходи організували та провели бібліотекарі для своїх користувачів.        
 Протягом канікул дітлахи Східного мікрорайону відвідували святковий бібліотечний кінозал «Чарівні Різдвяні історії», фотографувалися та робили селфі-історії біля новорічної фотозони, разом із бібліотекарем Шушковською А.А. створювали вироби до новорічних та різдвяних свят, а бібліотекар Тисленко Л.І. запросила наймолодших читачів на story-time «Разом із книгою в Новий рік».У бібліотеці-філії вже давно стало доброю традицією проводити святкові канікули весело, продуктивно та пізнавально.








Сюрприз-майстерня «Від Святого Миколая я даруночка чекаю»
     Весело і гамірно було в міській бібліотеці-філії 20 грудня. Аби подарувати дітям радість та веселий настрій, бібліотекарі створили сюрприз-майстерню «Від Святого Миколая я даруночка чекаю» та запросили учнів 1-го класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ супенів № 3. 
     З презентацією про різновиди ялинок до нашої книгозбірні завітала Наталія Валеріївна Шешина – провідний спеціаліст з екологічної освіти Національного парку Джарилгацький. А після цікавої розповіді на малечу очікував сюрприз: майстер-клас з паперової аплікації «Кольорове мишеня» під керівництвом бібліотекара Шушковської А.А. Діти залишали бібліотеку в піднесеному настрої та сповнені позитивних емоцій.






Зустріч з Анатолієм Поправкою
Все частіше живе спілкування з цікавими людьми ми замінюємо на «стирчання» в своїх «гаджетах». І наші діти починають сприймати це, як нормальне явище, не замислюючись, що поруч живуть люди, які так багато могли б розповісти про історію свого міста, про людей, які творили цю історію. І коли береш до рук нову книгу «Скадовськ: обличчя відомих людей», розумієш, що хочеться дізнатися про особистостей книги трохи більше.
     Ми звернулися за допомогою до Анатолія Олександровича Поправки: «Розкажіть дітям про історію Скадовського футболу, це ж так цікаво!». І запросили до бібліотеки учнів 3-Б класу ЗОШ №3, де хлопчиків вистачить майже на дві футбольні команди.
     Дуже цікаво, та змістовно Анатолій Олександрович розповів про становлення футболу, команди нашого міста, й знакових постатей в спортивній історії Скадовська. А саме головне, щиро закликав бути небайдужими до свого здоров’я та займатись спортом.




Бібліознайомство "Сучасні книги сучасних авторів"
 Вже декілька тижнів поспіль міська бібліотека-філія проводить презентацію новинок книг відомих дитячих українських та світових письменників на різну тематику серед учнів молодших та середніх класів.
 Як зорієнтуватися у морі нових книжок? Що цікавого написали улюблені автори? Що сьогодні модно читати? На всі ці питання учням четвертого класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 відповідала бібліотекар під час бібліознайомства з новими книгами. 
  Огляд новинок, викликав у дітей бажання детальніше ознайомитися із книгами, про які йшла мова. А це художні твори, які дійсно варті уваги: «Як приручити дракона» Крессиди Ковелл, «ВДВ» Роальда Дала, «Детектив Кефірчик» Малгожати Стренковської-Заремби, «Оповідання про песика і кицю» Йозефа Чапека та ще багато неймовірних книг.
  Дехто з учнів  вже знайомий  з книгами того чи іншого автора, а більшість  відкривали для себе нові імена. Звісно, у всіх читачів різний читацький смак, адже нема книжки, яка сподобалася б усім, але всіх нас об’єднує любов до книги.






Екскурсія бібліотекою «Чарівна кімната»
    8 листопада  в гості до міської бібліотеки-філії завітали дошкільнята старшої групи «Ромашка» з дитячого садочка «Червона шапочка», на яких чекала перша цікава екскурсія бібліотекою «Чарівна кімната».
   Бібліотекар Тисленко Л.І зазначила, щоб дружити з книгою, необхідно обережно ставитися до неї, берегти її, і вона розповість багато цікавого. Дошкільнята познайомилися з правилами користування бібліотекою та книгою. Також Людмила Іванівна провела для малечі екскурсію книжковими поличками, на яких  чимало дитячих періодичних видань, що особливо зацікавили майбутніх маленьких читачів.
    Це було перше знайомство дошкільнят з бібліотекою. Екскурсія пройшла в теплій, дружній атмосфері, а закінчилась побажанням бібліотекара: «Завітайте до нас ще, любі дітки! Бібліотека чекає з радістю на вас. До нових зустрічей!».







Єдиний скарб у тебе – рідна мова

   Українська мова входить до групи найбільш розвинених і досконалих мов і по праву займає належне місце в світі.
   Та кому ж, як не підростаючому поколінню необхідно знати, вивчати рідну мову та берегти свою національну культуру. Тому 7 листопада напередодні Дня української писемності та мови міська бібліотека-філія провела зустріч з учнями молодших класів Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3, яка пройшла під гаслом «Єдиний скарб у тебе – рідна мова». Діти жваво змагалися командами, виконуючи різноманітні мовні завдання, відгадували ребуси, загадки, складали слова та речення.
   Метою заходу було донести учням, що рідну мову можна вивчати легко, граючись та сміючись, розвивати фантазію, удосконалювати свій словниковий запас, виконуючи нескладні творчі завдання, а головне те, що в кожній родині українська мова може стати невимушеною, природною мовою повсякденного спілкування і піднесених думок.








 Про вусатих і хвостатих  сіро-буро-рудуватих
4 жовтня люди всіх країн відзначають  Всесвітній день захисту тварин.  З 2000 року це свято відзначається і в Україні. Тому, напередодні цієї дати  міська бібліотека-філія провела тематичний захід «Про вусатих і хвостатих  сіро-буро-рудуватих» для учнів 4-го  класу Скадовської загальноосвітньої школи № 3.
   Запрошеним гостем стала провідний спеціаліст з екологічної освіти Національного парку Джарилгацький Наталія Валеріївна Шешина, яка вже неодноразово знайомить школярів з цікавою та корисною інформацією з екології.
   Сьогодні ж  пані Наталія розповіла дітям про  Всесвітній День захисту тварин, який  покликаний об'єднувати зусилля людей в збереженні тваринного світу нашої планети і в захисті прав домашніх улюбленців.

    Звісно не обійшлося і без творчої частини зустрічі. Бібліотекар  Шушковська А.А. провела майстер-клас по створенню паперового птаха у техніці оригамі.
    Проводячи захід, ми ставили за мету донести до дітей думку: "Якщо кожен з нас буде людяно ставитися до тварин, тоді й брати наші менші будуть у безпеці!"  Адже, цей день –  свято майже кожної родини, членом якої є домашній улюбленець. Дітлахи лишилися задоволеними цікавим уроком, та в свою чергу, з задоволенням розповідали цікаві історії про своїх домашніх улюбленців.




Акція «Намалюй: якою ти бачиш Україну через 5 років»
   З нагоди відзначення державних свят: Дня Державного Прапора України та Дня незалежності України працівники міської бібліотеки-філії запросили дорослих та малечу долучитися до творчої Всеукраїнської акції «Намалюй: якою ти бачиш Україну через 5 років». 
  Протягом години маленькі патріоти з клубу «Фантазія» створювали карту нашої держави, наповнювали її щирими побажаннями зросту та процвітання Україні та малюнками, які символізують щиру дитячу любов до своєї Батьківщини.
На изображении может находиться: 1 человек, сидит, ребенок, стол и в помещении

На изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, стол и ребенок

На изображении может находиться: 1 человек, сидит, стол, ребенок и в помещении

Поради маленьким читачам
   Літо – найулюбленіша пора всіх дітлахів. Всім відомо, що бібліотека – це місце, де можна цікаво, весело, а головне – корисно провести своє дозвілля.
  Для корисного і веселого відпочинку міська-бібліотека-філія організувала годину спілкування «Поради маленьким читачам» для старшої групи «Зірочка» дитячого садочка Червона шапочка.
  Дійсно, бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дитини не тільки приємним і цікавим, а й змістовним.
  Бажаєте отримати позитивні емоції від барвистого літа, від зустрічі з літературними героями, покращити навички спілкування поповнити свої знання – то ж скоріш до бібліотеки! У нас цікаво!
На изображении может находиться: 8 человек, люди улыбаются

На изображении может находиться: 4 человека, люди сидят

На изображении может находиться: 5 человек, люди сидят

На изображении может находиться: 1 человек

Побажай Україні добра
     Час спливає швидко, літо закінчується і вихованці старшої групи «Сонечко» дитячого садка «Червона шапочка» вже через декілька тижнів стануть першокласниками та першокласницями, для яких відкриється світ цікавих та корисних знань, нових несподіваних  захоплень, яскравих відчуттів.  
   Сьогодні, 15 серпня, вже вкотре дітлахи разом з вихователями завітали до міської бібліотеки-філії на ігрову годину «Острови читання на планеті Літо».
   Майбутнім школярикам напередодні  Дня незалежності бібліотекарі підготували цікаві вправи, які допоможуть якомога більше дізнатися про Україну, відчути любов та гордість за нашу Батьківщину.
Під час гри «Побажай Україні добра», діти навипередки висловлювали свої щирі думки та побажання, дізнавалися від бібліотекарів корисну інформацію про нашу країну та її багатства. Гарний настрій маленьких відвідувачів, безперечно, створив і перегляд мультфільму.







Бібліо-шоу «Чарівна краса дитинства»
    30 травня, напередодні  Міжнародного дня захисту дітей для учнів молодших класів скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 міська бібліотека-філія  організувала бібліо-шоу  «Чарівна краса дитинства». А яке ж дитинство без улюблених казок? За мотивами українських народних казок і пройшли змагання на подвір’ї біля бібліотеки.  
     Одним з етапів інтерактивного бібліо-шоу був малюнок на асфальті «Сторінками улюблених казок». Діти створили креативні, яскраві роботи з цікавим та оригінальним сюжетом. Наприкінці зустрічі другокласники влаштувалися у затишній залі бібліотеки: переглянули мультфільм «Пригоди Котигорошка та його друзів» та обрали цікаві книжки й  журнали на літні читання.
     Свято Міжнародний день захисту дітей нагадує дорослим, що треба більше  піклуватися про дітей, уважніше ставитися до проблем маленької людини.
    Приємно, що діти отримали море задоволення і незабутніх вражень. Було багато радісних посмішок, протягом всього заходу панувала атмосфера гарного настрою. Таким і має бути свято.










Бібліотечна гостина «Чарівна краса вишиванки»
   Щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури. За традицією, в цей день всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського костюма – у вишиванці. По всьому світу проводяться святкові ходи, акції та флешмоби в підтримку української культури.
   16 травня бібліотекарі міської бібліотеки-філії вирішили розповісти про  історію та традиції свята українського національного одягу та запросили учнів Скадовької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3  на бібліотечну гостину «Чарівна краса вишиванки .
   Запрошеним гостем на цей раз виступила творча  жінка, талановита вишивальниця Матвійчук Людмила Миколаївна, яка багато років займається вишивкою бісером. Людмила Миколаївна  про кожну свою роботу розповідала з особливою ніжністю, адже в кожну роботу вкладена душа, багато годин наполегливої праці та  обов’язково творчий підхід, і в результаті – унікальні вироби, які вражають насиченістю та різнобарв’ям сотень відтінків кольорів. 
    У малечі під час зустрічі виникло безліч питань про роботи пані Людмили, та й самі діти багато чого розповідали про власні захоплення. Наприкінці зустрічі бібліотекар Тисленко Людмила Іванівна познайомила учнів з фондовою літературою про історію української культури, зокрема вишивки.  








Урок пам’яті «Зона. Роки болю»
  На календарі 26 квітня – чергова річниця катастрофи планетарного масштабу – аварії на Чорнобильській АЕС, яка надовго  залишила свої згубні сліди на території України, зумовивши істотне погіршення загальної екологічної ситуації та негативно позначившись на долі та здоров’ї мільйонів людей…
 Зрозуміти причини та наслідки найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, її вплив на навколишнє середовище до міської бібліотеки-філії були запрошені учні 9-х класів Скадовьскої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  № 3.
  Про жахливі наслідки вибуху на Чорнобильській АЕС розповіла  наш незмінний партнер – провідний спеціаліст з екологічної освіти Національного парку Джарилгацький Наталія Валеріївна Шешина, яка вже неодноразово знайомила наших читачів  та учнів з цікавою інформацією на різноманітну тематику. Ось і сьогодні учні дізналися  як змінилася протягом цього часу флора та фауна в заповідній зоні навколо АЕС,  про появу нових унікальних видів тварин та птахів у зоні відчуження.





Екологічний майстер-клас "Друге життя пластикової пляшки"
   Пластик вже давно є невід’ємною частиною нашого життя. З кожним роком його стає все більше і все гостріше постає проблема правильної експлуатації та утилізації. Правильна переробка пластикових відходів – вірний шлях до збереження довкілля, наголошує провідний фахівець з екологічної освіти Національного парку Джарилгацький Наталія Шешина.
  Екологічний стан навколишнього середовища можна покращити за рахунок зменшення кількості пластикового сміття. Для цього треба навчитися правильно поводитися з непотрібними пластиковими відходами. Замість того, щоб викидати пластикові пляшки, краще подарувати їм друге життя!
     Саме з цією метою у міській бібліотеці-філії  і відбувся цікавий і пізнавальний екологічний майстер-клас «Друге життя пластикової пляшки» разом учнями 3-го класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3. Діти не тільки дізналися приголомшливі факти небезпечного впливу пластику на навколишнє середовище, а й власноруч створили чудові вироби з пластикових пляшок.  



Тарасове слово буде звучати вічно
9 березня Україна відзначає 205-ї річницю від дня народження українського генія Тараса Григоровича Шевченка.
Задля вшанування пам’яті цієї сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців, 6 березня в міській бібліотеці-філії розгорнуто книжкову виставку «Тарасове слово буде звучати вічно».
Для експозиції підібрано літературу, що розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.
Книжкова виставка призначена допомогти користувачам бібліотеки глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості.

Збережемо первоцвіти
Наближається весняне свято 8 Березня. В цей день хочеться подарувати щось незвичайне , щоб передати всю любов та ніжність, яку діти відчувають до найрідніших людей в цьому світі.
Проліски є головними символами весни. Ці ніжні блакитні й білі квіточки здатні створити святковий настрій та принести радість у кожну оселю.
Відомо, що проліски ні в якому разі не можна рвати і тому кращим рішенням буде зробити проліски своїми руками.
5 березня у рамках екологічно-просвітницької акції «Обіймемо землю красою і любов’ю» бібліотекар міської бібліотеки-філії Шушковська А.А. разом з провідним фахівцем з екологічної освіти Національного парку Джарилгацький Шешиной Н.В. провели майстер-клас «Збережемо первоцвіти» серед учнів 3-го класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3. Діти з задоволенням створювали проліски з паперу. Наталія Валеріївна та Анастасія Андріївна крок за кроком розповідали дітям, як із простих матеріалів зробити чудову весняну квітку власноруч, підходили до кожного, показували та допомагали зробити той чи інший елемент. І ось вже на столах зацвіли готові саморобні ніжні білі проліски. А за допомогою інформації, яку надала бібліотекар Шушковська А.А. діти дізналися про надзвичайне різноманіття рослинного світу, його значення і необхідність збереження.




Герої не вмирають
Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її герої зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
В пам'ять про полеглих за майбутнє України, міська бібліотека-філія провела з учнями 6-го класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 патріотичну годину «Герої не вмирають» (до Дня Героїв Небесної Сотні).

Рідна наша мова в житті для нас основа
Недарма говорять, що без усякої іншої науки ще можна обійтися, а без знання рідної мови обійтися не можна. І це справді так. Людина, яка не знає рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
13 лютого, напередодні Міжнародного дня рідної мови, міська бібліотека-філія запросила до своєї затишної зали учнів 2-х класів Скадовської загальноосвітньої школи № 3 на мовознавчий турнір «Рідна наша мова в житті для нас основа».
Маленькі читачі активно та весело змагалися у відгадуванні мовознавчих загадок, ребусів, та подивилися цікавий мультфільм за мотивами твору українського письменника Юрія Винничука «Лежень» Наприкінці зустрічі майже кожен обрав собі книжечку до душі, але в пріоритеті у дітлахів все ж були казки та оповідання написані українською мовою.


Голокост. Трагічні сторінки історії
З 2005 року весь світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був заснований спеціальною резолюцією ООН.
Зрозуміти причини страшного геноциду, усвідомити світову історію ХХ століття неможливо без знання історії Голокосту.
1 лютого бібліотекарі міської бібліотеки-філії на виховному заході «Голокост. Трагічні сторінки історії» донесли до молодого покоління інформацію про жахіття ХХ століття, про масові злочини проти людства під час Другої Світової війни. 
Учні 9-х класів дізналися про основні факти страшного геноциду єврейського населення. Також бібліотекарі познайомили дітей зі спогадами тих хто вижив у ті роки, а також з мистецькою спадщиною письменників, які у своїх творах висвітлювали тему Голокосту. 
Провідною думкою зустрічі було те, що людство мусить
не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.


Подорож до Інтерландії
Кожного року на початку лютого у більш ніж ста країнах відзначається День безпеки в Інтернеті.
Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідеї безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня приєднується все більше організацій.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
7 лютого розповісти п’ятикласникам як користуватись Інтернетом ефективно та безпечно, міська бібліотека-філія запросила голову Скадовської молодіжної громадської організації «Молоді ініціативні» Артема Костюченка. З розповіді Артема діти дізналися як захистити свої електроні дані від інтернет-шахраїв, про правила онлайн-спілкування та багато іншого. Юних користувачів дуже зацікавила пропозиція пройти онлайн-тестування, отримати сертифікат Google та здобути почесне звання «Легенда Інтернету». В подарунок п’ятикласники отримали цікаві розмальовки та позитивні враження від цієї зустрічі. 
Наприкинці, присутній на заході, представник «Укртелекому», подарував бібліотеці-філлії декілька пізнавальних примірників «Подорож до Інтерландії».



Світ професій – і твій вибір
Кожний випускник навчального закладу, розмірковуючи над своїм майбутнім, перш за все вирішує, яку професію йому обрати і в цей особливий період життя підлітків, доречною буде допомога у оволодінні навичками самостійного вибору майбутньої професії.
Забезпечити учнів необхідним обсягом профорієнтаційних знань та навичок, розвинути уміння розуміти самого себе, свої потреби та нахили учням 10 класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 і запропонувала міська бібліотека-філія. 
Саме сьогодні, 25 січня у День студента та Тетянин день бібліотекарі провели змістовний та цікавий профорієнтаційний тренінг «Світ професій – і твій вибір».
Майбутні студенти виконали ряд інтерактивних вправ та тестових завдань заснованих на співвідношенні типу професій до індивідуальних особливостей людини, визначення професії, враховуючи особистісні якості. 
Наприкінці тренінгу в заключному слові координатор ВІ «Активна Громада» ВГО «Інституту «Республіка» Валентина Пономаренко підкреслила значущість обраної теми та активної громадської позиції і закликала молодь бути патріотами свого міста та приймати участь у його розбудові.
На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят, стол и в помещении


Коментарі

Популярні публікації