Міська бібліотека-філія

Цікавий майстер-клас для дітлахів.
Новий рік зі снігом, ошатною зеленою красунею і мандаринами – чудове і веселе свято, але чому б не зробити його по справжньому незвичайним? 
Сьогодні у кожному будинку, на кожному прилавку магазину, та офісному столі можна помітити найрізноманітніші міні-ялинки – символи новорічних та різдвяних свят.
Міська бібліотека-філія представила учням 3 класу Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 калейдоскоп ідей по створенню міні-ялинок.
До Всеукраїнської акції «Збережи ялинку» цікавий майстер-клас для дітлахів підготувала провідний фахівець з екологічної освіти Національного природного парку Джарилгацький Шенина Наталія Валеріївна. Пані Наталія з радістю ділилася своїми ідеями і секретами в цьому нескладному майстер-класі зі створення новорічного декору своїми руками.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

 

   Казки люблять всі. 

    Казки люблять абсолютно всі, незалежно від віку. Історії для зовсім маленьких зазвичай дуже прості і зрозумілі, без хитромудрих переплетень сюжету і прихованих підтекстів. А для тих, хто не погоджується на банальну боротьбу добра зі злом, але і не хоче прощатися зі світом пригод, магії і легенд, існує цілий жанр – фентезі.
    Так і полиці міської бібліотеки-філії прикрасили найрізноманітніші видання у цьому популярному наразі жанрі. Тут ви знайдете не лише новинки від визнаних фантастів, але й цікаві видання, які підкорили читачів з усього світу.    

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

"Поезія рудої киці".

     Не таємниця, що найкоротший шлях до знань полягає через гру, адже вона несе в собі практичну зацікавленість, дає зримий результат і спонукає до творчості. Ігри з буквами та словами відчиняють перед дітьми двері у цікавий світ рідної мови. 

      Для кмітливої малечі Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 міська бібліотека-філія провела урок мовознавства «Поезія рудої киці». Учням другого класу було досить цікаво на уроці: вони складали фантазійну розповідь як справжні письменники, знаходили та відгадували сховані слова, підбирали рими та знайомилися з творчістю відомого дитячого українського письменника Анатолія Костецького. Діти вправно та швидко впоралися з мовознавчими завданнями, адже вони спонукають мислити, дають можливість навчитися гарно і правильно говорити й писати та розвивають здібності до письменництва.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.


  Свої права потрібно знати.  


  У далекому 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала усім державам святкувати 10 грудня як День прав людини, бо саме в цей день в 1948 році цією ж організацією було прийнято Загальну декларацію прав людини.

      Коли ми вимовляємо вираз «права людини», зазвичай йдеться про невеликий набір прав і свобод, без дотримання яких неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві.
Звичайно, дорослі можуть захищати та відстоювати свої права, а діти ще не в змозі цього робити. Ознайомити дітей з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй про права дитини, вміння користуватися своїми правами, а також формувати правовий світогляд до учнів 5 класу скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів завітала бібліотекар міської бібліотеки-філії Шушковська А.А. 
    Метою зустрічі було виховувати повагу до прав людини і громадянина. Діти дуже активно приймали участь у різноманітних ігрових вправах, направлених на розвивиток активної життєвої позиції,. адже, від народження всі люди мають певні права, які потрібно знати й реалізовувати. Але важливо запам’ятати: поводитись слід так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
     

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.

Світлина від Люди Лефтер.




Клуб "Фантазія" створює новорічні іграшки.

     Іноді для створення неповторного виробу достатньо озброїтися ножицями і кількома листами різнокольорового паперу, а вже через годину оригінальна ялинкова іграшка буде прикрашати дерево і радувати око. 
       Саме над створенням новорічної іграшки і працювали дітлахи з клубу «Фантазія». На занятті діти вчилися працювати з кольоровим папером та картоном, а саме: створювати конус, як основу майбутньої іграшки, прикрашати його різноманітними паперовими елементами, вирізаними власноруч. Кожен створив неповторну поробку – адже кожна іграшка мала свій образ: дідуся Мороза, Снігуроньки та героїв мультфільмів, які так полюбляють малюки.

Світлина від Люди Лефтер.


Світлина від Люди Лефтер.



Світлина від Люди Лефтер.


"Талант здобувається великою любов'ю".

«Талант здобувається великою любов'ю» – писала художниця Катерина Білокур.



Створені з любов’ю картини українки Катерини Білокур відомі не тільки українцям, а й поціновувачам мистецтва зі всього світу. Майстриня “наївного мистецтва” стала першою жінкою, про шедеври якої дізнався весь світ. Її картини сварили, ними захоплювалися, але жодного роботи Білокур не залишали байдужим.

На данном изображении может находиться: в помещении
Виставка-ілюстрація «Катерина Білокур – велична пісня квітам» нам дає змогу дізнатися трохи більше про нашу талановиту співвітчизницю та подивитися на репродукції картин, які підкорили багатьох досвідчених художників.

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении

Чи знаєте ви що таке булінг?

Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, підніжки, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника чи однокласниці – це ознаки нездорових стосунків, які можуть призвести до цькування — регулярного, повторюваного день у день знущання. Регулярне та цілеспрямоване нанесення фізичної й душевної шкоди стало об’єктом уваги науковців і педагогів, починаючи з 70-х років минулого століття, й отримало спеціальну назву – булінг.
За даними досліджень багатьох вчених, майже кожен третій учень в Україні так чи інакше зазнає булінгу в школі, потерпає від принижень та насміхань.

Що ж таке булінг і до чого він може призвести? Як запобігти такому згубному явищу? Про це учнівській молоді загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів розповіли член мережі правового розвитку Зикова Наталія Миколаївна та виконавчий директор організації «Скадовщина – мій рідний край» Віра Шульгіна. 

Метою тренінгу було ознайомити учнів з поняттям булінгу, його видами та проявами, розвивати навички конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування в колективі. Також Наталія Миколаївна провела цікаві ігрові вправи, зосереджені на формуванні у дітей доброзичливого ставлення один до одного, вміння позитивно мислити, не дивлячись на глузування з боку оточуючих.



На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит, экран и в помещении

На данном изображении может находиться: 15 человек, люди улыбаются, люди сидят и в помещении

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди стоят и люди сидят


Ігрова годинка «Розкажу тобі казку». 
Більшість батьків дошкільнят прагнуть, аби їхній малюк ще в дитячому садку навчився читати, вважаючи це вміння чи не одним з найважливіших показників його готовності до школи. Дійсно дошкільне дитинство — це саме той час, коли варто долучати юну особистість до книги. 
Оскільки дошкільнята дуже допитливі до всього нового, полюбляють пригоди та різні несподіванки, бібліотекарі міської бібліотеки-філії скористатися нагодою та завітали до дитячого садка «Червона шапочка» з ігровою годинкою «Розкажу тобі казку». 

Малюки залюбки слухали казкові історії та дізнавалися про нових персонажів казок. Після цікавої зустрічі кожен отримав цікаву казку, гарний настрій та бажання читати, адже любов до книги потрібно плекати змалку.

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди сидят и в помещении



Екологічна краса врятує світ. 

   Сьогодні поліетилен є невід’ємною частиною сучасного життя. Кожна людина користується ним щодня, адже він входить до складу пакетів, одягу, пластмасових виробів, обгорток на цукерках, пляшок, лінолеуму та тисяч інших предметів постійного вжитку.
   Щорічно на поверхню нашої планети людство викидає понад 150 мільйонів тон поліетилену, який до того ж розкладається щонайменше 200 років.
   Наразі проблема утилізації поліетилену є дуже актуальною. Як саме перетворити цей шкідливий для довкілля матеріал на витвір мистецтва знає скадовчанка Коршенко Лідія Вікторівна. Майстриня вив’язує гачком чудові вази, серветки і навіть сумки. Вся ця краса створена зі звичайних поліетиленових пакетів. Дивлячись на роботи Лідії Вікторівни, кожен може замислитись, як використати цей побутовий матеріал, щоб не нанести непоправної школи навколишньому середовищу.
Автоматический альтернативный текст отсутствует.
Автоматический альтернативный текст отсутствует.    

«Навіки в пам’яті народній».


     75 років тому наше місто було звільнено від німецько-фашистських загарбників. Саме цим подіям була присвячена віртуальна екскурсія стежками рідного міста «Навіки в пам’яті народній» для учнів 5-х класів.
   Ця скорботна дата позначена безіменними братськими могилами, скромними дерев’яними обелісками, пам’ятними знаками, меморіальними дошками, стелами, пам’ятниками тим, хто пройшов через піт, кров і втрати до жаданої Перемоги.
  У ході екскурсії бібліотекарі знайомили учнів з найвизначнішими пам’ятками міста Скадовська, які присвячені рокам Великої Вітчизняної війни та славним воїнам-землякам. Також дітям було представлено книги письменників-краєзнавців, які гостро та яскраво висвітлювали події того буремного часу.

На данном изображении может находиться: 13 человек, люди сидятНа данном изображении может находиться: 12 человек, люди сидят

 

Цікавинки з роботи клубу "ФАНТАЗІЯ".


Пластилін – один з улюблених матеріалів для дитячої творчості. З його допомогою можна ліпити оригінальні вироби, прикраси і навіть створювати малюнки. Ось і сьогодні учні клубу «Фантазія» створювали панно з пластиліну у техніці пластилінографії.

Пластилінографія — це нетрадиційна художня техніка, що полягає в малюванні пластиліном на щільній основі. Дуже цікавим був сам процес створення композиції: навіть маючи готові задумки, результат роботи над панно вийшов несподіваним та приємним.

Завдяки кропіткій праці, наприкінці уроку кожен отримав задоволення від створення пластилінового дива, гарний настрій та натхнення на наступні заняття.




 


 







































  




Подорож козацькими стежками



В історичному минулому українського народу було таке неповторне і легендарне явище як Запорозька Січ та славні воїни-козаки. Напередодні Дня українського козацтва міська бібліотека-філія запросила учнів молодших класів на цікаву та пізнавальну інформаційно-виховну годину «Подорож козацькими стежками».

Метою зустрічі було пояснити учням що означає слово «козак», як зародилось українське козацтво, познайомити дітлахів з життям, традиціями, побутом та уподобаннями запорізьких козаків. 

В ході зустрічі учні переглянули відео-презентацію «Життя та звичаї козаків» та відеоролик «Український народний танець гопак» , а також бібліотекарі познайомили школярів з цікавими та пізнавальними книгами про козацтво, які були представлені на книжковій виставці.

Дітям було досить цікаво дізнатися про історичне минуле своєї Батьківщини, та зрозуміти, яким великим є внесок людей, що боролися за свободу українського народу.







Незалежність - право вибору українців!





Напередодні державного свята Дня Незалежності України 22 cерпня в міській бібліотеці-філії КЗ Скадовська ЦБС відбулася зустріч -дискусія: «Незалежність - право вибору українців». Були присутні активісти різних поколінь. Представниками «Активної громади» перед початком заходу було проведено Всеукраїнську акцію «Зваж свою незалежність».

Після знайомства і представлення гостей було здійснено заглиблення в історичне минуле України і продемонстровано відеоролик про становлення незалежності.

Метою заходу було почути думку поколінь та нагадати громадянам про цінність незалежності та закликати до активної участі в побудові своєї громади та країни в цілому. 

Цікавою була розповідь спогади почесної громадянки Скадовського району, лідера громадської думки Оксани Степанівни Білинської.

Дуже доречною булла поетична сторінка від молодшого покоління наших читачів та шанувальників поетичного таланту мешканців нашого міста (Анатолія Розумного, Володимира Завгороднього, Лариси Ковалюк ).

Була створена атмосфера довіри і порозумінь поколінь.







Книжкова виставка до Дня Конституції України


   26  червня в нашій книгозбірні оформлено книжкову виставку до Дня Конституції України «Це наша Конституція». 
  На виставці, окрім самої «Конституції України», представлено літературу історичного характеру, що розповідає про нелегкі етапи написання та прийняття Конституції України, про відомі історичні постаті, що тим чи іншим чином були причетні до її творення.
 





 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читай. Пізнавай. Малюй.

 

Щорічно 1 червня в Україні та по всьому світу відзначається Міжнародний день захисту дітей, який покликаний привернути увагу до захисту прав дитини.

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

2 червня, на площадці біля бібліотеки відбулося свято для дітей «Читай. Пізнавай. Малюй.». Розпочався захід із запального танцю, який подарували всім присутнім учасники хореографічного ансамблю «Фурор» Скадовського ЦДЮТ (керівник Катерина Кренець).

Життя прекрасне і треба тільки навчитися його любити та цінувати. Воно дарує нам безліч приємних днів, одним з яких є саме цей сонячний день. Діти не просто відпочили, а зробили це активно. Адже на них чекала цікава програма. Перш за все, це традиційний конкурс малюнків на асфальті («Щасливе дитинство»), естафети на швидкість («Домашні помічники»), гра з дитинства («Чарівні класики»), краєзнавча вікторина («Пізнай своє місто»).

 

 

До свята долучилися представники місцевої влади, громадські активісти із заохочувальними подарунками для активних учасників.

 

 

 

 

Дякуємо нашим постійним спонсорам С.А. Дервоєд, І.Д. Клочко, завдяки їм захід відбувся не тільки весело, а й солодко.
Привітала дітей і наша місцева поетеса Лариса Ковалюк своїми чудовими віршами.
Родзинкою чудового дитячого свята, який подарував вибух емоцій був флешмоб до якого долучилися і батьки. 

Дитячий сміх дзвенить сьогодні всюди,
Щирий, веселий, бадьорий,
Діти – це щастя, це чудо!
Нам вони в польоті за мрією,
Що цвіте в малюнках на асфальті,
Відкривають новий яскравий світ,
Ви берегти, будь ласка, намагайтеся
Їх мрії, як дорогий сапфір!

 

 

 

 

 

 

День Європи у бібліотеці

 

 

День Європи в Україні відзначають у третю суботу кожного травня. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.

У 2018 році День Європи в Україні припадає на 19 травня.

Напередодні бібліотекар міської книгозбірні провела гру-вікторину «Європейські перегони» з учнями 11 класу ХВУФК. Учні активно брали участь у проведенні заходу, який пройшов у жвавому темпі.


Взяла участь у заході голова правління Скадовської РГО "Жіночий Центр"Відродження нації" Валентина Пономаренко зі спогадами про ділову поїздку в країни Європи (Швеції та Болгарії) в рамках проекту Східного партнерства "Культура" за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Ми, українські діти – діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України! Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!

 

 

 

 

 

 

 

 

День матері в Україні

 

 

Мама! Найдорожче слово в світі!
Де б не був ти, щоб ти не робив,
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем, відданим тобі.
А. Костецький
Щорічно Україна вшановує матерів у другу неділю травня. Відбувається це з 1999 року, згідно з Указом Президента України.
День матері в Україні у 2018 році припадає на неділю, 13 травня.

Напередодні чудового весняного свята поспішаємо привітати найближчих і найрідніших для кожного з нас людей - наших матусь.
Адже кожна людина може мати кілька братів і сестер, народити багато дітей, не один раз знайти нове подружжя, і навіть бабусь із дідусями у нас по двоє. І тільки мама - на все життя одна єдина, неповторна і найрідніша!
В Україні в це свято заведено вітати всіх мам, бабусь і вагітних жінок, які незабаром також стануть матусями. На їхню честь влаштовуються святкові вечори, концерти й урочистості, а також тихі сімейні свята.
До Дня матері в міській бібліотеці-філії було проведено годину спілкування «Мамина казка». На захід запросили учнів 2-Б та 2-В класу ЗОШ №3. Діти переглянули відео «Милим мамам присвячується», також познайомилися з викладкою літератури, яка познайомила учнів про сімейні обереги, обряди, звичаї та традиції українського народу.



На сьогодні це чудове свято відзначають, хоча і в різні дні, у понад 50 країнах світу. Наприклад, День матері в Україні, як і в більш ніж двадцяти країнах світу, відзначається у другу неділю травня, в Росії - в останню неділю листопада, в Білорусі - 14 жовтня, в Грузії - 3 березня, а в багатьох близькосхідних країнах - 21 березня.

Зі святом ласки, кохання, уваги, 
Зі святом чарівності й наснаги!

 

 

День Пам’яті та Примирення

 

Найстрашніша війна в історії людства забрала мільйони життів солдатів, борців проти нацизму та жертв війни, депортацій, злочинів проти людяності.
8 травня працівники міської бібліотеки-філії з учнями 2-Б та 6-Б ЗОШ№3, за підтримки голови громадської ради при  Скадовській  адміністрації Бартчук Ірини Дмитрівни відбулося урочисте покладання квітів з нагоди Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до меморіальної дошки на честь полковника Угрюмова Миколи Степановича , Героя Радянського союзу(1902-1981рр.).

Чорнобиль. У призмі часу




«… Третій Ангел просурмив і впала з неба велика зірка, що горіла, немов світильник. І впала на третину рік і на джерела вод. Ім'я цієї зірки – полинь. І третина вод стала полином. І багато людей вмерли  від  вод, тому що вони гіркими стали…»

 

Чорнобиль — нестерпний біль нашого народу, знак планетарної біди, що не знає ні відстані, ні кордонів, що не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров'я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції є наймасштабнішою техногенною катастрофою в історії людства. Пройшло 32 роки з того моменту, як у нерівний бій з ядерною стихією вступили чоловіки й жінки, чий подвиг назавжди увійшов до літопису мужності  та патріотизму українського народу.
25 квітня в міській бібліотеці-філії проведено годину пам'яті «Чорнобиль. У призмі часу». На нього були запрошені учні 9 класу ХВУФК. На захід завітала  Наталя  Валеріївна – провідний спеціаліст НПП "Джарилгацький" з розповіддю про  Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Також діти послухали розповідь бібліотекаря про аварію на ЧАЕС, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з "мирним атомом", які ціною свого життя захищали нас від наслідків катастрофи. Учасники заходу ознайомилися з книжковою виставкою "Земля загублених надій…", а також подивилися уривки з документального фільму "Чорнобиль: останнє попередження".





Незвичайні пригоди звичайних книг





Книга вчить, як на світі жить

Народна мудрість

Народна мудрість каже, що книга вчить, як на світі жить. І це дійсно так. Вона розкриває нам цікавий світ, допомагає мандрувати через століття і краще розуміти сьогодення.
Книги — це справжня скарбничка мудрості. Недаремно здавна люди збирали книги, створювали бібліотеки, щоб зберегти ту інформацію, яка міститься у книгах. Але й справді, у книгах залишаються жити думки, прагнення, мрії не лише наших сучасників, а й представників минулих поколінь.
 Одне з головних завдань кожної бібліотеки – залучити дитину до читання. З цією метою 28 березня в ЗОШ№3 до учнів молодших класів завітав бібліотечний  десант з літературною мандрівкою «Незвичайні пригоди звичайних книг».











День щастя

 

  
Генеральна асамблея ООН постановила вважати 20 березня Міжнародним днем щастя. 

Життя прекрасне та дивовижне. Кожна людина в світі має бути щасливою. Щасливі люди - запорука гармонії та злагоди у світі.


Дата святкування була обрана не випадково: 20 березня — День весняного сонцестояння, коли сонце світить однакову кількість часу практично на всій території земної кулі. Цей день символізує рівне право на щастя кожного мешканця Землі. 
Міська бібліотека-філія  прикрашена кульками, ніжними квітами та різнобарвними кольорами щастя, зустрічала своїх читачів святковим настроєм. Кожен відвідувач ділився своїм розумінням щастя, залишивши побажання. Це звичайно мир, кохання, здоров'я, дружба, злагода та радість у родині.






 
Друзі! Вітаю вас з Міжнародним днем щастя! Будьте щасливими, діліться своїм щастям з близькими, частіше посміхайтеся та радійте життю. І нехай усі ваші мрії та сподівання неодмінно збуваються.

Олесь Терентійович Гончар.

 100 років видатному українцю

 


Собори душ своїх бережіть, друзі... 
Собори душ!..

Третього квітня 2018 року виповнюється 100 років з дня народження Олеся Гончара — письменника, літературного критика, громадського діяча. Його твори відомі далеко за межами України, їх перекладено більш як 40 мовами світу, багато разів вони перевидавалися, завоювали широке коло шанувальників. 
В рамках великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» бібліотекарі міської бібліотеки-філії провели в 10-А та 10-Б класах літературну годину «Собор душі Олеся Гончара». 
Олесь Гончар - це письменник, який чудово поєднує лірику з епосом, романтизм із реалізмом. Твори Олеся Гончара широко відомі не лише в нашій країні, а й за її межами. Книжкові видання письменника виходили більш як тридцятьма мовами народів світу, а окремі його новели, статті і уривки з романів публікувалися в 76 країнах. 
 



 
"Маємо відродити в наших сучасних українцях і українську генетичну пам'ять, почуття гідності, маємо і до збайдужілих душ торкнутися запашистим євшан-зіллям рідного слова". 
 Олесь Гончар



Герої Небесної Сотні





А український дух – ординцям не убити,
Народ наш був і є – в нас європейська путь!..
Бринить життя струна;
весна, і зійде жито.
Й герої серед нас, бо в пам’яті живуть!

 Я.Ткачівський

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є і Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх вшановує Україна. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння. Пройшло чотири роки від трагічних подій на Майдані. 20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.
В пам'ять про полеглих за майбутнє України присвячується книжкова виставка "Небесна Сотня: герої, які змінили хід історії України".
Користувачі можуть ознайомитися з літературою, яка представлена на виставці: "Україна – Європа", "Я з Небесної Сотні", "Міжнародні відносини і євроатлантична інтеграція України" та інші. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню.






Книги читати - усе знати!



Багато факторів


 діє на формування особистості,


 у цій справі на допомогу приходять


 бібліотеки


Сила книги безмежна. Без неї людина сліпа. Протягом усього життя ми звертаємося до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя.

Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга, прочитана вами в дитинстві, залишається в пам’яті.

"Хто багато читає, той багато знає" – так говорять у народі. І це правда. Книга вчить, як на світі жити. Книжка відповідає на безліч запитань і сама вміє запитувати.

Книги - мов ріки, які наповнюють собою увесь світ. Це джерело мудрості».

 Існує вираз: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Так само можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, а я скажу, хто ти». Людина, яка любить читати,  щаслива людина. Круг неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі — книги...

16 лютого бібліотекарі міської книгозбірні завітали до учнів 1- 4 класів ЗОШ№3. Зустріч присвятили Величній Книзі. Бесіда пройшла цікава, жвава. Діти з зацікавленістю переглянули відеоролики про історію виникнення книги,  цікаві факти про книги, а також про правила поводження з книгою. І насамперед, одне з найважливіших завдань бібліотекарів – залучити, а саме юних читачів, до багатств української та всесвітньої культури. Отже, дружіть із книгою!




 

День святого Валентина 




Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичніше свято року є – День Святого Валентина. 
   Саме на передодні улюбленого свята, 6 лютого, з учнями 8-го класу філії ХВУФК було проведено урок  який має розважально-змагальний характер “Хто зверху?”. Юнаки із задоволенням взяли участь у грі, метою якою була пропагувати в підлітків ідею гендерної рівності, виховувати почуття колективізму, відповідальності за доручену справу та вміння працювати в команді.





 

Форум-театр "Право голосу переселенців"


 У міській бібліотеці філії КЗ «Скадовська ЦБС» було презентовано  міні-виставу «Право голосу переселенців» . Головна мета проведеного заходу - сприяти реалізації конституційних прав ВПО та їх участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії - вибори. Захід було проведено в форматі форум-театру. Ця методика мало поширена в Україні, хоча давно і ефективно використовується в  половині країн світу як засіб зробити суспільство щасливішим і більш толерантним.
Людмила Іванівна Тисленко, завідувач міської бібліотеки- філії, розповіла глядачам про суть форуму-театру і його методику. Запрошені учасники виборчого процесу, внутрішньо переміщені особи, представники місцевої влади, громадські активісти, депутати та інші активні і небайдужі у вирішенні соціальних питань міста Скадовська долучились до участі у створенні вистави форум-театру та активного обговорення теми змісту. З самого початку було зрозуміло, що вибрана тема стосується кожного з присутніх. Аудиторія залучилась до вистави, і драма,  розіграна акторами, стала драмою глядачів. Координатор ВГО «Інституту «Республіка» Валентина Пономаренко отримала побажання, критичні зауваження та пропозиції щодо поліпшення ситуації, яка склалася. Також  запрошені фахівці змістовно дали відповіді  на питання працевлаштування  та розміщення ВПО. Присутні ділились емоціями й думками. Стало зрозуміло, що така форма проведення заходів, як форум-театр, є ефективним методом вирішення різних проблем суспільства від насильства в сімї до  наведення ладу в місті.

     «Літературні перлини рідного краю»
01.07.2017 року в міській бібліотеці – філії був представлений бібліотечний вернісаж, де користувачі мали змогу ознайомитися з літературною творчістю наших земляків: Л.Височанською, А.Качана, В.Завгороднього, О.Лиховида, Д.Бурлюк, М.Братана, Г.Крюкова, Т.Щерби, І.Середняк. 






«Політ маленького принца»
До 75-річчя з дня написання найвідомішого твору Антуана де Сент – Екзюпері «Маленький принц», 29.06.2017 року в міській бібліотеці – філії була представлена тематична поличка: «Політ маленького принца».








День Конституції України
День Конститу́ції Украї́ни — державне свято України. Святкується щорічно 28 червня на честь прийняття Конституції України того ж дня 1996 року.
День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного
авторитету України на світовій арені.
До цієї події 27.06.2017 року в міській бібліотеці – філії була представлена виставка – огляд: «Оберіг нашої державності».










26 червня - Міжнародний день боротьби із зловживанням
             наркотичними засобами



Щороку 26 червня згідно резолюцію Генеральної Асамблеї ООН, яка була прийнята 7 грудня 1987 року, світ відзначає Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним обігом. Цей день служить нагадуванням про необхідність посилювати діяльність і співпрацю для досягнення мети створення міжнародного суспільства, вільного від наркоманії.
Зловживання наркотичними речовинами і наркоманія широко поширені в

суспільстві і мають важкі наслідки. Це є серйозною проблемою і для охорони здоров'я України.
24.06.2017 року в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка: «Наркотичний лабіринт: є вихід!».






                                                 



«Велика літня подорож у країну непрочитаних книг»

Під такою назвою 23.06.2017 року в міській бібліотеці – філії була представлена книжкова виставка, де користувачі різновікової категорії змогли ознайомитися з новими виданнями книг, які надійшли в бібліотеку – філію. Міська бібліотека – філія чекає і запрошує всіх тих, хто ще не відвідав книжкову виставку.















22 червня в Україні – День скорботи
День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні — день пам'яті в Україні. Відзначається щорічно 22 червня.
День встановлено в Україні «…з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності … на підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань…» згідно з Указом Президента України від 17 листопада 2000 р.
Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу — Друга світова, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника.
День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Сьогодні навіть важко уявити масштаб випробувань, болю і горя, що випали на долю минулих поколінь. Ось чому в День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні ми згадуємо усіх тих, хто впав на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.
Саме нашому народу завдячує увесь світ за мужність і героїзм, виявлені у смертельному двобої з фашизмом. Наша нація за роки Другої світової війни втратила 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових).
Ніхто не має права забути, що трагедія 41-го поклала початок переможному Травню 45-го.
Тож низький уклін захисникам рідної землі у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні. Виявивши нечуваний героїзм та єднання у жорстоких боях, у гіркоті нищівних поразок і славі звитяг, українці здобули мир та омріяну єдність у межах однієї держави, яка ще мала пройти свій тернистий шлях до незалежності. Наш святий обов'язок - оберігати спокій і злагоду у суспільстві задля майбутнього українського народу, задля світлої пам'яті тих, хто ціною свого життя йшов до великої перемоги.

Віддаймо шану всім українським борцям, які в час воєнного лихоліття визволяли рідну землю від фашистських загарбників. Схилімо голову перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна.
22.06.2017 року в міській бібліотеці – філії до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні була представлена виставка-пам’ять: «Ніч сколихнулась вибухами бою».


  
Слава їм, вічна і світла пам'ять!







Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. 
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 
Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. 
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Проте сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
01.06.2017 року в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка: "Щасливе дитинство - дітям"


Всесвітній день без тютюну
        Попільнички з живих квітів — загальний символ Всесвітнього дня без тютюну.


Всесві́тній день боротьби́ з тютюнопалі́нням — встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я, відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.30.05.2017 року в міській бібліотеці - філії була представлена тематична поличка: "За хмарою тютюнового диму".



«Я все життя збираю людські долі»




Анатолій Андрійович Дімаров - український письменник-прозаїк. Лауреат Державної премії України імені Т. Г. Шевченка.
Страшні роки голодомору Анатолій Андрійович пам'ятає ще хлопчиком, Після закінчення середньої школи юнаком був мобілізований до армії. Учасник війни, нагороджений орденами і медалями. Воював на Південно-Західному фронті, побував в окупації, був командиром партизанського загону, має кілька поранень і контузій.
У своїх творах письменник не боявся змальовувати часи примусової колективізації, голодомору 1932–1933 рр., масові репресії — відрізки історії, на які було накладено суворе табу. Та редактори й цензура працювали вправно: викреслювали цілі абзаци, обривали сюжетні лінії. Насамперед йдеться про його романи «І будуть люди» (1964) та «Біль і гнів» (1974–1980 рр.) — історичну епопею про український народ, його долю у XX столітті. Як результат — з обох творів вилучено близько 300 сторінок. Та навіть урізаний варіант «Болю і гніву» в 1982 році був удостоєний Шевченківської премії.
      Анатолій Дімаров написав кілька захоплюючих книжок для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», «Друга планета», «Тирлик».
06.05. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка присвячена 95-річчю від дня народження українського письменника-прозаїка.

«Велич Ірини Вільде у відстоюванні справедливості»
                                                        «І все ж таки людині найважче бути... людиною!»


                                     
У творах письменниці — її талант тонкого психолога, дослідника людських, особливо жіночих, характерів в інтер’єрі родинних стосунків, які ніколи, за жодних політичних систем та ідеологій не були простими. І в цьому полягає універсальність творів Ірини Вільде. Її розповіді про пересічних людей, їхні щоденні клопоти, проблеми, звичайне щоденне життя з його дрібницями та переживаннями були і є близькими, зрозумілими читачам. Письменниці часто закидали суто жіночу тематику, на що вона відповідала: “Ні, доки не впораюся з цим малим світиком — із людським серцем, — не візьмуся, просто не зможу сягнути до ширших проблем людського життя”. Через низку прекрасних і глибоких жіночих образів, творчість І. Вільде вважають найповнішим вираженням жіночої душі в українській літературі.
Видатна українська письменниця Ірина Вільде була внесена ЮНЕСКО до числа знаменитих людей XX століття і другого тисячоліття. “Письменник повинен скласти два іспити: один перед сучасниками, інший перед історією”, — такі слова постійно лунали з вуст І. Вільде. “Бурхлива” й “дика” Ірина Вільде склала свої іспити на відмінно і ввійшла у вічність — своїми творами.
06.05. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка присвячена 110-річчю від дня народження видатної української письменниці Ірини Вільде.




От і закінчилися зустрічі з вихованцями ДНЗ «Червона Шапочка», групами «Козачата» та «Ромашка».
Незабаром у маленьких користувачів міської бібліотеки-філії випускний, тому 05.05 завідувачем міської бібліотеки-філії був проведений останній захід - урок народознавства: «Український віночок», на якому діти групи «Ромашка», також, як і група «Козачата» познайомилися із значенням українського віночка.
Дуже приємно було співпрацювати з вихователями групи «Козачата»
Дуб Наталією Володимирівною та Гуцал Вікторією Олександрівною, а також вихователями групи «Ромашка» Бандурою Аліною Володимирівною та Малеш Оленою Володимирівною, які завжди знаходили вільний час, щоб завідувач бібліотеки завітала до маленьких користувачів для проведення заходів.
Дякуючи вихователям за співпрацю, хочу подякувати і моїм маленьким читачам за їхню увагу та за активну участь при проведенні заходів і побажати їм здоров’я та успіхів у навчанні.





















«Парад книг»
(огляд нових надходжень)

04.05 у міській бібліотеці – філії для широкого кола користувачів була представлена книжкова виставка: «Парад книг», де користувачі могли ознайомитися із новими надходженнями книг різного жанру.








               







           «Шанувальникам жіночого роману»


Під такою назвою для широкого кола користувачів та шанувальників жіночого роману, 29.04 в міській бібліотеці-філії була представлена виставка-пропозиція цього жанру.




       
                 «Світ фантастики Дяченків»

Марина та Сергій Дяченки – подружжя українських письменників-фантастів; визнані найкращими фантастами Європи та авторами кращого фантастичного роману початку ХХІ століття. Марина та Сергій Дяченки володарі багатьох міжнародних літературних премій. Автори близько 200 авторських книг (разом із перекладами іншими мовами та перевиданнями). Вони написали 26 романів, сотні оповістей та оповідань. Серед письменницьких премій «Аеліта», яку присудили авторам за внесок у фантастику, премія Аркадія і Бориса Стругацьких, Меморіальна премія ім. Кіра Буличова – за гуманізм у мистецтві.
28.04. в міській бібліотеці-філії для широкого кола користувачів, любителів фантастики була представлена виставка – пропозиція письменників – фантастів Марини та Сергія Дяченків.





27.04. у ДНЗ «Червона Шапочка», гр. «Козачата» завідувачем міської бібліотеки – філії був проведений урок народознавства: «Український віночок». Під час заходу діти познайомилися з традиціями, звичаями нашого народу, пов’язаними з квітами України, які вплітають в український вінок, слухали легенди українського народу про віночок та квіти, а також дізналися про значення стрічок.







«Чорне крило Чорнобиля»

                                                Понад лісом і степом,
                                                В небесах крізь літа,
                                                Довгокрилі лелеки
                                                Над Поліссям летять.
                                                Рідні хати і села
                                                Бур'яном поросли,
                                                Бо Чорнобильський вітер
                                                Носить попіл землі...

Чорною плямою стала на нашій планеті Чорнобильська катастрофа.
Тридцять один рік пройшов з тих пір. Тридцять один рік смертоносна пилюка з ядерної печі покриває білі хати, поля і ліси. Чорнобильська катастрофа завдяки героїзму ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь.
26 квітня День пам’яті, День скорботи. Тож запалімо поминальну свічку – свічку надії. І нехай це полум’я свічок у наших душах зіллється в одне полум’я віри.
Схилімо свої голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів людей.
Урятований світ-найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю гірка зірка Полин…
26 квітня до Міжнародного дня пам’яті Чорнобильської трагедії в 7-А класі ЗОШ№3 була проведена година пам’яті: «Чорне крило Чорнобиля», де під час заходу учні більш детальніше дізналися про цю страшну трагедію, про тих, хто загинув під час ліквідації на ЧАЕС. Вшановуючи пам’ять загиблих була запалена свічка пам’яті.
В міській бібліотеці-філії в цей скорботний день була представлена тематично-ілюстрована виставка.















«А залишаюся я живим серцем свого народу» 
Коротка біографія Миколи ТрублаїнМикола Трублаїні (Трублаєвський Микола Петрович) народився 25 квітня 1907 року у селі Вільшанка на Поділлі (тепер Крижопільський район Вінницької області). 
Його творчість - це ціла епоха в літературі для дітей. Майже всі персонажі творів письменника виписані з натури. У книжках про Північ правдиво змальовано побут та звичаї корінних північних народів: чукчів, ескімосів, якутів. Багато героїв оповідань та повістей письменника - підлітки. Але у Миколи Петровича є багато оповідань для дошкільнят і дітей молодшого шкільного віку, таких, як «Крила рожевої чайки», «Мандри Закомарика», «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку» .
Свій внесок письменник зробив і у жанр фантастики. Фантастичний роман М. Трублаїні «Глибинний шлях» був надрукований уже після смерті письменника.
У червні 1941 року розпочалась війна з фашистами. 20 вересня письменник пішов на фронт військовим кореспондентом. З жовтня він узяв участь у бою - допомагав кулеметнику. Це був його перший і останній бій. Через кілька годин по тому Миколу Петровича було смертельно поранено осколком від бомби. А через кілька днів, 5 жовтня, письменник помер. Похований Микола Петрович Трублаїні недалеко від міста Ровеньки Луганської області.
25.04. в міській бібліотеці філії була представлена книжкова виставка: «А залишаюся я живим серцем свого народу», присвячена 110-річчю від дня народження письменника.









     «День англійської мови в ООН»


Вперше День англійської мови, як і дні інших офіційних мов ООН, зазначили в 2010 році. Встановити особливі дати, в які слід віддавати належне мовам організації, запропонував департамент зв'язків з громадськістю. Мета нових свят - зміцнити традиції багатомовності в світі. Організація об'єднаних націй виділила в календарі шість днів - по одному на кожен з офіційних мов.
Датою святкування англійської мови став день народження Вільяма Шекспіра - великого англійського поета, письменника, знаменитого драматурга світу. З-під пера Шекспіра вийшло п'ять поем, 10 хронік, 11 трагедій, 17 комедій і 154 сонета. Серед його творів - відомі будь-якого цивілізованого жителю планети «Ромео і Джульєтта», «Отелло», «Гамлет, принц датський», «Король Лір» та інші. Завдяки широкому розповсюдженню англійської мови, багато шанувальників творчості Шекспіра читають його книги в оригіналі.
На сьогоднішній день англійська вважається міжнародною мовою» - на ньому розмовляє більше мільярда людей у кількох десятках країн. Це мова не тільки англійців, але і жителів США, Ірландії, Канади, Мальти, Австралії, Нової Зеландії. Він використовується в якості офіційної в деяких державах Азії й Африки.
Люди, що говорять на цій мові, називаються англофонами. Варто зазначити, що так званий Standard English - чистий лондонський діалект - з часом зазнав безліч змін у різних регіонах, і нерідко англійцю складно буває зрозуміти англомовного американця або австралійця.
Англійська мова поряд з французьким є робочою мовою секретаріату Організації об'єднаних націй, а також входить до числа шести офіційних мов ООН.
Так 20.04. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка до цієї дати.

 
«Сутність людської душі»  
Під такою назвою 20.04. завідувачем міської бібліотеки – філії був проведений бібліотечний урок у 2-А класі ЗОШ№3. Під час заходу діти ознайомились про джерела походження книги, цінність книжок, які стали скарбницею людства. Також до учнів було донесено, що читання книжок є невід’ємною частиною самоосвіти і духовного самовдосконалення. Учні познайомились з літературою, яка допомагає людині у майбутньому житті – це енциклопедії, словники. В кінці заходу діти згадували про правила користування книгою.








        

«Книги сучасності Марії Матіос»


Марія Матіос особлива постать в українській літературі, оскільки саме її творчість ознаменувала закінчення панування постмодернізму та перехід до нової епохи письменництва.
У своїй творчості вона користується таким кредо: пошук украденого щастя нації і пошук украденого щастя людини. У текстах письменниця звертається до людини, її поведінки та мотивацій.
Літературний доробок сучасної письменниці становлять численні збірки віршів, а також книги оповідань. Більшість її творів були перекладені російською, китайською, хорватською, японською та іншими мовами.
 
        
20.04. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка, на якій були представлені твори сучасної письменниці Марії Матіос.


                    Єфремов Іван Антонович

                 
[1902-1972]
                       письменник, фантаст, палеонтолог

Єфремов Іван Антонович

Єфремов Іван Антонович народився в с.Вириця поблизу Петербурга в сім'ї купця.
Дитячі роки майбутнього письменника, вченого пройшли в Бердянську, пізніше в Херсоні. У тринадцятирічному віці Єфремов І.А. був вихованцем військово-автомобільного загону, брав участь у громадянській війні. Після закінчення морехідної школи у Петербурзі плавав у Тихому океані та Каспійському морі.
Науку Іван Антонович Єфремов вибрав за своїм неспокійним характером - став палеонтологом. У 1946 році очолив Монгольську палеонтологічну експедицію Академії наук СРСР.
Наукова діяльність вченого в значній мірі вплинула на його літературну творчість.
 Читачі полюбили героїв письменника з їхніми незвичайними долями та пригодами. Але мало кому відомо, що за різноманітністю подій життєвий шлях автора не поступиться змісту його творів.
Гуманна тема акцентується і в науково-фантастичних творах, що складають основну частину творчості І.А.Єфремова. Герої творів прагнуть нових відкриттів, заради яких ризикують не тільки своєю науковою репутацією, а і життям.
Наукову діяльність письменника, вченого-палеонтолога, доктора біологічних наук, професора Єфремова Івана Антоновича відзначено високими державними нагородами.
19
.04. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка: «Людина минулого і майбутнього Відродження», яка присвячена 110-річчю І.А. Єфремову.

«Читай українською»









Сучасне українське літературне поле достатньо широке. Для того щоб в деякій мірі з ним ознайомитися в міській бібліотеці – філії 19.04 була представлена виставка – заклик: «Читай українською», на якій висвітлювались твори Ліни Костенко, Марії Матіос, Юрія Мушкетика, які мають відзнаку «Золотий письменник України». Ця виставка стане чудовим путівником у морі українських сучасних книжок.                 












18.04. в міській бібліотеці –філії для широкого кола читачів була представлена книжкова виставка: «Кримінал тільки в детективах», де були представлені книги найкрайщих майстрів детективного жанру: Д.Чейза, А.Крісті, О.Волкова, С.Ларссон, Б.Коломійчук та інші.


Дні заповідників і національних парків


18–22 квітня дні заповідників і національних парків. Це міжнародне свято бере свій початок з 40-х рр. ХІХ ст., коли засновник природоохоронного руху Дж. Стерлінг Мортон переїхав зі своєю родиною в штат Небраска (США). На новому місці вони побачили безкрайні прерії з поодинокими деревами, які планувалося вирубувати для будівництва та дров. Мортон і його дружина відразу зайнялися посадкою дерев і розгорнули компанію з пропаганди оліснення територій. В 1872 році, Мортон запропонував визначити, день присвячений озелененню. Ідея отримала широку підтримку і в перший день жителі штату висадили близько мільйона дерев. Ця акція отримала назву «День дерева».
В Україні дні заповідників і національних парків вперше почали відзначатися в 1997 році за ініціативою центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. Це свято проводять щорічно як пропагандистську акцію на підтримку збереження природних територій, що отримала назву «Марш парків». Кожного року в «Марші парків» беруть участь сотні тисяч людей. Більше 200 держав та неурядових організацій співпрацюють з ЦОДП в якості організаторів місцевих Маршів. Під час «Маршу парків» відбуваються круглі столи, концерти, фестивалі, конференції, екскурсії тощо. «Марші парків» сприяють залученню національного бізнесу до природоохоронної благодійної діяльності.
Дні заповідників і національних парків – важливе свято для тих, кому не байдужий стан довкілля. Наш край розташований у мальовничій місцевості, а кількість природних і національних парків приваблює туристів з цілого світу. Пам’ятаймо, що стан і чистота цих прекрасних куточків залежить тільки від нас! Збережемо ці дорогоцінні скарбниці природи для нинішніх та майбутніх поколінь.
18.04. в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка: «Заповідними стежками Херсонщини», де читачі ознайомились з літературою про                                                                    заповідник "Асканія - Нова".





Великдень усіх на гостини просить,
Малює сонце полотно небес,
І крашанку, як усмішку підносить,
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!
Христос Воскрес!

Великдень – одне з найурочистіших свят християн. Великдень – це великий день оновлення природи, свято, що очищає людей, робить їх добрими і чуйними. У цей день люди йдуть до церкви відчути на собі красу і силу Божого благословення. Вони приносять до церкви свою любов, віру і надію, святять пасочки, писаночки і крашанки, що є символом життя на землі. Три дні лунають гаївки, веснянки, переплетені з дотепними іграми і розвагами.
Так до дня Великодня 14.04.2017 року в 3-А класі ЗОШ№3 був проведений урок народознавства: "Кошики заквітнуть писанками".


















Природа потребує охорони - адже згубний вплив від людської діяльності з часом стає все сильнішим. Бездумне марнування земних багатств призводить до виснаження природи. Справа охорони природних ресурсів є особливо актуальною для України, що пережила Чорнобильську катастрофу, внаслідок якої серйозно постраждали грунти і водойми. Чистотою довкілля опікується як держава, так і громадські організації.





Так до Дня довкілля 13.04.2017 року в 3-Б класі ЗОШ№3 була проведена екологічна година: "Природо-чарівнице, як тебе людям зберегти?", а 15.04.2017 року в міській бібліотеці-філії була представлена екологічно-краєзнавча виставка: "Мандруємо Херсонщиною".




















12 квітня 1961 року людина зробила перший крок у космос - радянський пілот Юрій Гагарін стартував з космодрому Байконур на космічному кораблі "Восток" і здійснив обліт Землі ,провівши близько двох годин у космосі. Також 12 квітня 1981 року відбувся перший політ за американською програмою "Шаттл" - в космос злетів багаторазовий пілотований космічний корабель. Враховуючи важливість цієї дати в історії космонавтики, 2011 рік ООН ухвалила відзначати 12 квітня як Міжнародний день польоту людини в космос.
  Так до цієї події 12.04.2017 року в міській бібліотеці-філії була представлена тематична поличка: "Шлях до зірок".





Охорона здоров’я – одна з найважливіших проблем сучасного суспільства. У 1946 році у Нью-Йорку відбулася Міжнародна конференція охорони здоров’я, що ухвалила статут Всесвітньої організації охорони здоров’я. День набуття чинності статуту – 7 квітня – відзначається як Всесвітній день здоров’я.
  07.04.2017 року завідувачем міської бібліотеки-філії була проведена інформаційна година: «Здоров’я – головний життєвий скарб» та представлена книжкова виставка в бібліотеці.
















Датою для святкування був обраний день народження
  
Ганса Християна Андерсена, який став одним з найулюбленіших казкарів дітей багатьох поколінь. В рамках свята проходять лекції, літературні читання та бібліотечні уроки, мета яких: нагадати дітям, що книга – це безцінний дар, який може допомогти пізнати істинні цінності. 
  05.04.2017 року завідувачем міської бібліотеки – філії був проведений бібліотечний урок «В країні казок Г.Х. Андерсена» у
1-Б класі ЗОШ №3 та була представлена  книжкова виставка: «Казки Андерсена» в бібліотеці.

















ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ
Найвизначніший український поет Тарас Григорович Шевченко за іронією долі помер наступного ж дня після власного дня народження проживши рівно 47 років. Сьогодні українці по-різному сприймають Шевченка. Для когось це «батько Тарас», поет «родом з народу». Для когось – інтелігент європейського рівня. Хтось має його за революціонера, першого українського дисидента. Але, безумовно, для українського народу Шевченко є дорогим і потрібним – тому дні його народження і смерті відзначаються по всій Україні.
 10.03.2017 року завідувачем міської бібліотеки філії був проведений урок – вшанування «Уклін тобі, Кобзарю» у 3-Б класі ЗОШ №3, а також в міській бібліотеці філії була представлена  книжкова виставка. 



























Із тисячі мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній історична доля, духовна могутність та національна суть.
Так з нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови, завідувач міської бібліотеки філії 22.02.2017 року провела бібліотечний урок: «Моя ти рідна, горда мова» в 3-А класі ЗОШ №3, де під час заходу діти поділились своїми думками про значення рідної мови в житті кожної людини, про своє відношення до мов світу, а особливо до своєї-української. Під кінець заходу діти активно відповідали на питання мовознавчої вікторини. В міській бібліотеці-філії також була представлена книжкова виставка. Тож будемо шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич і могутню силу.


















ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
Пам’ятний день, що відзначається в Україні, як вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободу людини, європейське майбутнє України.
  17.02.2017 року завідувачем міської бібліотеки – філії був проведений урок-пам’ять: «На варті наших душ – Небесна Сотня»
 в 6-А класі ЗОШ №3.













29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ
  Подвиг студентів, котрі полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму молоді у боротьбі за незалежну Україну. І хоча кожного з цих юних лицарів духу сповнювало бажання жити і творити, вони свідомо йшли на смерть. Жоден з них не зламався, не покинув передових позицій. Молоді звитяжні люди проявили справжню жертовність та відданість національній ідеї, власним прикладом стверджують, що український патріотичний дух незборимий та непохитний. Бій під Крутами – одна з пам’ятних сторінок української історії, символ героїзму, мужності і непідробного патріотизму. І якщо колись спогад про героїв  і вшанування їхньої пам’яті були даниною історії, то сьогодні битва під Крутами- непересічна історична подія, приклад для сучасного покоління, яке відстоює незалежність Української держави у бойових діях на Сході нашої країни. Вшановуючи загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьби за Україну.
   Так, 27.01.2017 року був проведений урок пам’яті: «Не забудь героїв триста» у 4-А класі ЗОШ№3.





















ВІДКРИТТЯ ЯЛИНКИ
У СХІДНОМУ МІКРОРАЙОНІ













 «Нові зустрічі в казковому світі» 


От і закінчилися в цьому році літературні мандрівки до казок у вихованців Д/с «Червона Шапочка»- групах «Козачата»(вихователь Дуб Н.В.), та «Ромашка»(вихователь Бандура А.В.).
Так в останній літературній мандрівці, разом з завідувачем міської бібліотеки-філії 14.12.2016року побувала група «Козачата», а 15.12.2016року група «Ромашка», де малята подорожували по зимовим казочкам. Але ми не прощаємося з казочками, а говоримо їм:
                         
До зустрічі в Новому році!













 
«Поради городнику-любителю» 

Під такою назвою 10.12.2016року завідувач міської бібліотеки-філії представила тематичну поличку. На ній була представлена довідкова література в формі відповіді на питання порад по вирощуванні культур, а також науково-популярні книги, які запрошують читачів у подорож на батьківщину овочів. В літературі висвітлено основні технологічні процеси-від підготовки грунту до збирання врожаю.




 «Здоров’я-криниця сили і краси»

 Під такою назвою 09.12.2016року завідувач міської бібліотеки-філії представила виставку-пораду всім тим, хто хоче бути здоровим та красивим. Людина буде здоровішою, зробить своє життя щасливішим, якщо кожного дня буде споживати те, що дарує їй природа.






      «Допоможемо птахам взимку»


Під такою назвою 08.12.2016року завідувач міської бібліотеки-філії провела екологічний урок в 3-Б класі ЗОШ№3 (кл.керівн. Чиженко Т.В.). Під час заходу учні  слухали легенди про птахів, які птахи відлітають в теплі краї, а які залишаються зимувати, про те, яку допомогу треба надати цим пташкам взимку. Також учні дізнались, які існують види годівничок, про історію перших у світі шпаківень. В кінці заходу зачитувались вірші, загадки, прислів’я про птахів. Діти розповідали, які годівнички вони вже зробили для пташок. Метою цього заходу було прищеплювання любові і бережне, доброзичливе ставлення до пташок, бо без пташиного щебету нудний був би світ. Не можна уявити собі весну без шпаків, а гай без солов’я. Тому, нехай міцніше стане дружба між людьми і птахами!

               

































 «Збережи ялинку»

Під такою назвою 07.12.2016року завідувач міської бібліотеки-філії провела екологічну подорож до зимового лісу в 1-А класі ЗОШ№3 (вихов.Хомова І.А.).
Під час заходу учні слухали легенди про ялинку в різних народів світу, історію про різдвяну ялинку, розгадували загадки, слухали вірші про лісову красуню. Метою цього заходу було донести до дітей почуття особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища, виховування любові до рідного краю, сприяти формуванню етичних взаємовідносин людини і довкілля та відродження шани до нього, спонукання до заміни новорічних ялинок композиціями новорічних букетів. На закінчення заходу учні розповідали вірші про лісову красуню.

                            












Отже, щоб гарно зустріти свято,

          Давайте не будем ялинки рубати!     










   «В гостях у казки»

Під такою назвою 06.12.2016року завідувач міської  бібліотеки-філії
представила книжкову виставку для різновікової  групи дітей. Адже всі діти з дитинства люблять казки. Бо казка – це дійсно країна дитинства.







«Співець чудової української природи»


Під такою назвою 03.12.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії представила книжкову виставку до 85-річчя від дня народження Г.М.Тютюнника, українського письменника. До його творчості увійшли казки, оповідання і повісті про природу, про людей, які її оберігають, про долю дітей у роки Великої Вітчизняної війни та повоєнні роки. В багатьох його творах пристрасно говориться про те, що доброта і любов повинні стати святими законами людського спілкування, бо тільки вони піднімають істоту на вершини благородства й поваги до інших.



«Жила була казка»



Під такою назвою 16.11.2016 та 17.11.2016  року провела літературне читання завідувач міської бібліотеки-філії в д/с «Червона Шапочка»,групі «Козачата»(вихователь Гуцал В.О.),та групі «Ромашка» (вихователь Бандура А.В). На заході діти з захопленням слухали казочку, яку їм читали, а потім приймали активну участь в її обговоренні.





«Острів СНІД»

        Ми благаємо, любіть свою сім’ю,

                           Збережіть її від страху і жалю,

              Будьте твердими у справах і думках

                          Тільки у хороших.

                Не давайте вас зламати й підкорити,

                         Бо на світі треба гідно всім прожити,

                        Кожен з вас це може!


Нині загально визначено, що СНІД перетворився на глобальну катастрофу.
Хворі на СНІД потребують соціального захисту, милосердя і співчуття, гуманного ставлення з боку оточуючих, а також психологічної підтримки. Отож будьмо милосердними, доброзичливими до тих, хто зазнав удару смертельного вірусу. Їх сусідство не  є небезпечним для нас, а наше – їм необхідне!
Під такою назвою  01.12.2016року завідувач міської бібліотеки філії представила тематичну поличку, яка була присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.        

                                 







« Гірка печаль Голодомору »

Страшні тридцяті роки…Стільки горя та страждань принесли вони Україні. 28.11.2016 року в Україні відзначається день пам’яті жертв Голодомору. Для нашої держави цей історичний відрізок часу є сумним і скорботним. Сучасному поколінню українців є незрозумілим і неприйнятим те,що багатюща на врожаї країна в мирні часи потерпала від невидимого ворога-голодної смерті. Голод 30-х років був засуджений прогресивним людством і визнаний безпрецедентним злочином проти українського народу. 25.11.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії представила книжкову виставку, присвячену до дня пам’яті жертв Голодомору.       


« Книги – морська глибина »

Існує вираз: « Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти ». Так само можна сказати: « Скажи мені, що ти читаєш і я  скажу, хто ти ». Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Круг неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги… У світі існує безліч різних книг. Різні книги по-різному  допомагають людям – одні навчають, другі – розважають, треті – допомагають. У одних книгах можна прочитати про минуле, а у інших – про космічні мандрівки. Скільки у людей потреб, скільки різних книг. Під такою назвою 24.11 2016 року завідувач міської бібліотеки-філії представила книжкову виставку.


       « Світ дитячих захоплень » 

   Під такою назвою 23.11.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії представила виставку по сторінках періодики, якою діти захоплюються, а також з задоволенням читають її.


«Революція Гідності. Обличчя Майдану»

21.11.2016 року усі українці відзначають День Гідності та Свободи, на честь Революції Гідності 2013 року. Минуло 3 роки, відколи на Майдані у Києві, а відтак- на усіх майданах України розпочалася Революція Гідності. Революція Гідності і Свободи стала випробуванням на цінність особистості людини, виміром гідності та людяності. Українці продемонстрували своє прагнення до свободи, поставши на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору. До відзначення  Дня Гідності і Свободи, 22.11.2016року завідувач міської бібліотеки-філії представила тематичну поличку, присвячена цій тематиці.


 «З дитинства знай свої права»

Під такою назвою 18.11.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії провела правовий урок у 4-А класі ЗОШ№3(кл.керівник Смоляр Н.С.), присвячений Всесвітньому дню дитини, який відзначається 20.11.2016року. На заході учні ознайомилися  з окремими статтями «Конвенції про права дитини», підтвердивши відповідними статтями Конституції України та Положеннями програми «Діти України». Дізналися, що таке право, конвенція, закон. Під час заходу була проведена правова вікторина до казкових героїв, де учні активно приймали участь в обговоренні про порушення ними прав («Колобок»,«Попелюшка»,«Пригоди Буратіно»,«Дюймовочка» та інші).
Метою заходу було виховання у дітей сумлінного ставлення до свої прав і обов’язків. Сприяти вихованню патріотичних почуттів до рідної країни,прагнення внести свій вклад у розвиток України,як держави демократичної та правової. В кінці заходу учні називали  статті з Конвенції про права дитини, щоб їх запам’ятати назавжди.










             






 «Зустріч з казкою»

Під такою назвою 16.11.2016 та 17.11.2016  року провела літературне читання завідувач міської бібліотеки-філії в д/с «Червона Шапочка»,групі «Козачата»(вихователь Гуцал В.О.),та групі «Ромашка» (вихователь Бандура А.В). На заході діти з захопленням слухали казочку, яку їм читали, а потім приймали активну участь в її обговоренні.

















"Вмій дружбою дорожити"

                          У нашому саду

                          Цвіте чотири квітки:

                          Одна-то наша міць,

                          Якій усі ми свідки,

                          А друга-запал наш.

                          А третя-юнь уперта...

                          Але ясніш за них

                          Цвіте в саду четверта...

                          Пройшли ми з нею всі

                          Шляхи,що за плечима,

                          В ній єдність наших душ,

                          Тверда і нерушима.

                          Не в'януть пелюстки

                          Ні взимку, ані влітку,

                          І Дружбою зовуть

                         Ту чудодійну квітку.

Ось з такого вірша розпочала свою виховну бесіду завідувач міської бібліотеки-філії, яка була проведена 11.11.2016року у 3-А класі ЗОШ№3(кл.керівник Адзима Т.М).Під час проведення заходу, дітям було донесено про поняття що таке дружба,про необхідність дружити,виховування бажання бути другом,як правильно вибирати друзів,знайомитися, спілкуватися та товаришувати.На заході діти дізналися чим відрізняється "друг" від "товариша".Були зачитані вірші та оповідання про дружбу, де потім діти активно обговорювали,висловлювали свої думки до прочитаного.В кінці заходу,діти зробили висновок, що без друзів важко жити на світі,що треба якомога більше посміхатися один до одного, бо дружба починається з посмішки.









 














«Осіння загадка»

Під такою назвою 10.11.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії провела урок народознавства у 3-Б класі ЗОШ№3 ( кл.керівник Чиженко Т.В.) Під час заходу діти ознайомилися зі значенням і використанням загадок у минулому, характерними ознаками осені, та явищами природи восени. Були зачитані вірші та легенда про чарівницю-осінь. Діти також приймали активну участь у відгадуванні загадок.




















    «Витоки слов’янської писемності»

Під такою назвою 09.11.2016 року завідувач міської бібліотеки-філії провела бібліотечний урок у 3-В класі  ЗОШ №3 ( кл.керівник Бабенко С.О.), присвячений Дню слов’янської писемності та мови та Дня вшанування пам’яті Нестора Літописця. Під час заходу діти дізналися  про історію виникнення  слов’янської писемності, про її створення,про великих просвітителів слов’ян – братів Кирила та Мефодія, та диякона церкви Миколи Чудотворця Івана Федорова, якого знає весь світ. Також під час заходу були зачитані вірші про рідну мову, яка належить до найрозвиненіших мов світу, про бережливе ставлення до рідної мови, любові до неї, як до рідної неньки.


















 «Олесь Досвітній – український політик та письменник»


Під такою назвою 05.11.2016року в міській бібліотеці-філії була представлена книжкова виставка,присвячена 125-річчю від дня народження Олеся Досвітнього, українського політика та письменника.

«М.С.Вінграновський- український письменник, актор та поет»


Під такою назвою 05.11.2016року в міській бібліотеці-філії була представлена книжкова виставка, присвячена до 80-річчя від дня народження М.С.Вінграновського, українського письменника, актора та поета.


        «Нам без книг ніяк не можна»


Під такою назвою 03.11.2016року в 1-А ЗОШ№3 (кл.керівник Пашкова С.А.), та 04.11.2016 року в 1-В ЗОШ №3 (кл.керівник Мігель Н.В.), завідувач міської бібліотеки-філії провела бібліотечний урок. Під час проведення заходу діти дізналися про історію виникнення книги. Діти згадували про правила користування книгою, як треба відноситися до неї. Була зачитана казка «Люби книгу», де учні потім обговорювали про прочитане. Зачитувались вірші та загадки про книги. На завершення заходу була проведена вікторина-гра, до якої ввійшли загадки до казкових героїв. 













«Журнальний  вернісаж»

 Під такою назвою 01.11.2016 року в міській бібліотеці-філіі був представлений огляд періодики для різновікової категорії читачів.




         «Краплина планети- Чорне море»

Під такою назвою 29.10.2016 року в міській бібліотеці-філії була представлена книжкова виставка, присвячена Міжнародному дню Чорного моря.



 






       «Пам’ятаємо, Славимо, Вшановуємо!»

28 жовтня 2016 року вся Україна відзначає знаменну і незабутню дату. Значний проміжок часу відділяє нас від тієї миті, коли було покладено край пануванню фашистських окупантів в Україні,коли мільйони наших співвітчизників у небаченому й жорсткому вирі бурхливих подій Другої світової війни, у дні лихоліття, плачу, скорботи, відвойовували мир і щасливе життя. Під такою назвою в міській бібліотеці-філії була представлена книжкова виставка, присвячена Дню визволення України від фашистських загарбників.












« Книга – твій друг » 




Під такою назвою 21.10.2016року, завідувач міської бібліотеки-філії провела бібліотечний урок у 2-А класі ЗОШ №3 ( кл.керівник Інкала О.А.). Під час проведення заходу,учні слухали розповідь про історію виникнення книги, в якому році і ким, було видано першу друковану книжку, яку вона мала назву. Розповідалось учням про те, що книга допомагає у навчанні і вихованні, збагачує знаннями, зміцнює волю, пробуджує мрію, що треба шанувати і любити книжки, і тоді весь розум, мудрість і людська доброта переходитимуть до них через книги, бо книги – це джерело знань!







 



« Сторінками улюблених казок »









Під такою назвою 20.10.2016року, завідувач міської бібліотеки-філії провела вікторину-гру в 1-Б класі ЗОШ№3 ( кл.керівник Василенко О.М.).Під час проведення цього заходу діти розповідали у кого яка любима казочка, любимий герой з казок. Учні відгадували загадки до героїв казок, а також зачитувались казки, у яких визначалась головна думка тієї чи іншої казки,  чому навчають нас казки. Метою цього заходу було розширення знання дітей про казку (народну, літературну), а також прищеплювання любові до книг.                     
       


« Нас зібрала одна природа»            

  
Під такою назвою 19.10. 2016 року , завідувач міської бібліотеки – філії провела літературно–екологічний круїз в 4-А класі ЗОШ № 3(кл.керівник Смоляр Н.С.).
На заході розповідь йшла про природу. Що таке природа? Про те, що коли піклуватися про неї, тоді вона робить людину добрішою, також потрібно знати і любити її. Бо все живе на Землі має одну колиску, ім’я якій – Природа. Зберегти красу в душі, носити у серці і є культура людини.
Під час заходу був проведений екологічний марафон, де учні активно відповідали на запитання стосовно природи. В кінці заходу,учні зробили висновок, що треба якомога більше насаджувати дерев, а не знищувати їх, бо навіть найменша причетність кожного до посадженого, виплеканого дерева є і буде вагомою підтримкою життя на планеті і сьогодні і в майбутньому.
          

  

14 жовтня День українського козацтва,    День захисника України та Свято Покрови.
13.10.2016 року завідувачем міської бібліотеки-філії була представлена книжкова виставка « Шляхами козацької слави », присвячена цим подіям. На ній була представлена найрізноманітніша література, присвячена заснуванню козацтва, історії Запорізької Січі, гетьманам та іншим видатним діячам козацького руху, а також література про воїнів-захисників України.
                                                 

 « Степ та воля –це козацька доля »

      « Уклін усім, хто край свій боронить »

     « Покрова – свята Покровителька » 

 






 Під такими назвами 13.10.2016 року для учнів 4-А класу ЗОШ №3 ( кл.керівник Глушко Н.Г.), завідувач міської бібліотеки-філії провела бібліотечний урок, присвячений Дню українського козацтва, Дню захисника України та свята Покрови. 
Під час проведення заходу, учні дізналися багато цікавого про козаків, про складну, суперечливу, а багатьом і невідому історію козаччини, про те, що народ  ставився до козаків з повагою та любов’ю, сприймав їх як символ  мужності, честі людської та національної гідності. Епоха козацтва створила багатогранну глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури. Також учні дізналися про виникнення свята Покрови, чому воно так зветься, яку особливість має Свята покровителька.Важлива тема заходу була відведена до Дня захисника України, з метою вшанування мужності та героїзму захисників нашої України. Затамувавши подих діти слухали інформацію про наших воїнів-земляків – Бєлікова В., та Олійника А., які віддали саме найдорожче – своє життя, заради миру в Україні.Учні ознайомилися з літературою, яка була представлена під час проведення заходу.  


« Перша зустріч з книгою »

Під такою назвою 06.10. та 07.10. 2016 року були проведені бібліотечні уроки в дитячому садочку « Червона Шапочка », в старшій групі « Ромашка » ( вихователь Малеш О.В.) , та  групі « Козачата » ( вихователь Дуб Н.В. ) , які провела завідувач міської  бібліотеки – філії. Під час заходу дітки ознайомилися з книжечками . задавали безліч питань, на які  хотіли почути відповіді. Дітки з задоволенням слухали про те, як треба поводитися з книгами,  як їх треба « лікувати  », коли випадково порветься книжечка. Дітки радісно відреагували на те, що вони будуть  користуватися бібліотечними книгами, а також на запрошення до бібліотеки на екскурсію. Від заходу діти отримали велике задоволення, і отримали книги, як юні читачі бібліотеки. 




« І. Кочерга – світлий , щедрий талант »

Під такою назвою  06.10. 2016 року  завідувачем міської бібліотеки-філії була представлена книжкова виставка, присвячена 135-річчю від дня народження І.А.Кочерги, українського драматурга.
І.Кочерга – один із найцікавіших українських драматургів  ХХ століття. Він залишив сценічну спадщину, багату та естетичну і філософську думку. Людинолюб – мрійник і драматург – мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування – часом.
І.А. Кочерга писав свої твори в час коли не можна було відкрито висловлювати свої думки. У країні, де людина вважалася маленьким гвинтиком, який будь-коли  можна було замінити, письменник шукав у історичному минулому образи, на прикладі яких показував, що  життя кожної людини безцінне, якщо воно присвячене служінню народу.

Книжкові виставки чекають на Вас!
29.09.2016 року  завідувачем міської бібліотеки-філії була представлена книжкова  виставка : « Великий син великого народу» до 150-річчя від дня народження М.С. Грушевського – видатного українського вченого, державного і політичного діяча. Книжкова виставка : « Я хочу бути тільки людиною» присвячена відзначенню 110 років від дня народження І.П.Багряного, одного з найяскравіших письменників української діаспори, талановитого прозаїка, поета, драматурга, публіциста. Романи І.Багряного – видатне явище української прози другої половини ХХ століття. Твори І.Багряного надзвичайно повчальні для українських та європейських читачів, особливо молоді.


"Вересневі зустрічі в бібліотеці продовжуються"

Стало традицією в вересні проводити для першокласників екскурсії в бібліотеці. Екскурсію під назвою « Вересневі зустрічі в бібліотеці» провела завідувач міської бібліотеки-філії Гапич Л.Л., з метою ознайомлення учнів з бібліотекою, зацікавлення книгою та залучення нових користувачів.

Так до міської бібліотеки-філії 28.09.2016 року  завітали учні 1-А класу ЗОШ№3 ( кл.керівник Пашкова С.А. ). Завідувач міської бібліотеки-філії розповіла учням про бібліотеку, книжковий фонд, розташування книжок на полицях, показала цікаву дитячу періодику, нові книжкові надходження.
На заході діти відгадували загадки про книгу, бібліотеку, слухали розповідь про шлях виготовлення книги, ознайомилися з правилами користування бібліотекою і книгою. Від заходу діти отримали масу задоволення.
На завершення екскурсії юні читачі пообіцяли бережливо ставитися до книг, як до своїх так і до бібліотечних. Також учні отримали свою першу книгу, як відвідувачі бібліотеки.

Відзначаємо День міста

     23.09.2016  року завідувач міської бібліотеки-філії Гапич Л.Л. представила до Дня міста книжкову виставку : « Як тебе не любити, рідне місто моє ».

На виставці була представлена література з історії міста Скадовська до сьогодення. Також були представлені поробки дітей, присвячені Дню міста.

« День партизанської слави»

22 вересня 2016 року на державному рівні відзначався День Партизанської слави. Свято встановлено в Україні « … на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті …»

З метою вшанування подвигу партизанів і підпільників у роки Другої Світової війни 22 вересня 2016 року завідувач міської бібліотеки-філії Гапич Л.Л. представила для читачів тематичну книжкову виставку : « 22 вересня День Партизанської слави», щоб мати змогу ознайомитися з літературою та дізнатися багато цікавого про підпільну діяльність у воєнні роки. Книги ці – не тільки реквієм за полеглими, в них заповіти і нині живуть. Книги про ті вогненні роки залишили світові на століття пам’ять про велику мужність великого народу.

Згадуючи про підпільників та партизанів і доблесні їхні справи, маємо завжди пам’ятати, що все, що пов’язане з минулою війною – це вічно жива історична пам’ять, яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати почуття патріотизму.

"Вересневі зустрічі в бібліотеці "


Стало традицією в вересні проводити для першокласників екскурсії в  бібліотеці. Екскурсію під назвою «Вересневі зустрічі  в бібліотеці» провела завідувач міської бібліотеки-філії  Гапич Л.Л., з метою ознайомлення учнів з бібліотекою, зацікавлення книгою та залучення нових користувачів. Так до міської бібліотеки-філії 15.09.2016р. завітали учні 1-Б класу (кл.керівник  Василенко О.М.),  та 16.09.2016р. учні 1-В класу (кл. керівник Мігель  Н.В.). Завідувач міської бібліотеки-філії розповіла учням про бібліотеку, книжковий фонд, розташування книжок на полицях, показала цікаву дитячу періодику, нові книжкові надходження. На заході діти відгадували загадки про  книгу, бібліотеку, слухали розповідь про шлях виготовлення книги, ознайомилися з правилами користування бібліотекою і книгою. Від заходу діти отримали масу задоволення. На завершення екскурсії юні читачі пообіцяли бережливо ставитися до книг, як до своїх так і до бібліотечних. Також вони отримали свою першу книгу, як відвідувачі бібліотеки.








« Державні символи України – святиня нашого народу»

Кожний народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині - герб, прапор, гімн. 7 вересня для учнів 3-Б класу ЗОШ №3  був проведений урок народознавства "Твої символи, державо!".
Завідувач міської бібліотеки-філії Гапич Л.Л. ознайомила дітей з державною та народною символікою України. Метою уроку було сформувати національну свідомість, любов до рідної землі, виховати бажання пізнання нового та стимулювати дітей до самостійної роботи з книгою.

Бібліотекарем була представлена книжкова виставка "Головні символи держави". Діти мали змогу  дізнатися про історію створення гімну "Ще не вмерла Україна", про герб та історію святкування Дня Державного прапору України. Лунали дитячі вірші про державні символи. Захід закінчився гарним настроєм та сподіваннями на нові зустрічі в бібліотеці східного району міста.

"Символ та оберіг - український рушник"

Народне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, століттями завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, джерелом пізнання історії, культури, звідти ідуть витоки творчості. Вишивання як вид мистецтва існує з незапам’ятних часів, а вишитий рушник є символом українського побуту. Саме українському рушнику був присвячений захід , що пройшов в ЗОШ № 3, 3-А класі. Тож час, проведений у спілкуванні з найдавнішим видом українського мистецтвата та книжковою виставкою "І на тім рушникові..." був приємним для всіх присутніх. 
Завідуюча міською бібліотекою-філією Гапич Л.Л. розповіла дітям про історичні витоки української вишивки, а учні підготували чудові вірші про рушник. Класний керівник Адзима Тетяна Миколаївна теж долучилася до заходу та провела невеличкий майстер-клас з вишивання.  






Чи є майбутнє у «живої книги»  в добу електронної літератури
Кожного дня в нашому житті відбуваються зміни. Вони досить різні. На зміну одному явищу чи предмету приходить, чи існує поряд,  інше – нове. Так, окрім театру в нашому житті зявилося кіно; музика тепер частіше звучить з плеєрів чи телефонів, ніж «в живу». Те саме стало і з книгами. Сьогодні вже нікого не здивуєш книгами електроннми, які прихїодять на зміну паперовим, «живим».Кожен з цих видів має свої плюси та мінуси.

Які саме, обговорювали  на  черговій зустрічі, проведеній  в «Живій бібліотеці» міської  філії КЗ «Скадовська ЦБС».
Волонтерський проект започатковано в партнерстві з районною громадською організацією «Жіночий Центр «Відродження нації».
На цей раз  учасниками заходу були учні молодших класів Скадовської ЗОШ №3.



Протягом зустрічі, діти дізналися багато цікавої та корисної інформації, зокрема, почули цікаві історії і факти про створенню електронних книг та про перші друкарні  в Україні та на Херсонщині…А  коли, настав момент для діалогу, вони активно дискутували, і дійшли висновку, що  електронна книжка радикально змінить наші уявлення про книгарню і бібліотеку. Та все ж, електроніка неспроможна повністю замінити традиційне видання. Оцифрована книжка не може бути альтернативою для, наприклад, ошатно виданого великоформатного альбому з репродукціями картин, чи різнокольоровими ілюстраціями до улюблених казок. Не дивлячись на велику кількість «плюсів» електронних видань, паперова книга залишається з нами.


                ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ 
16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем збереження озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року в пам’ять про підписання в 1987р. Монреальського протоколу про речовини,  що руйнують озоновий шар. 
         
До Міжнародного дня збереження озонового шару бібліотекар  міської бібліотеки-філії Людмила Тисленко  та провідний спеціаліст національного природного парку «Джарилгацький» Олена Повжик  провели урок екологічного виховання та презентували книжковий огляд «Книга. Природа. Екологія» учням 3-х класів Скадовської ЗОШ №3. На виставці були представлені статті з періодичних видань та книги з екології. В ході змістовної  презентації висвітлювалися найголовніші сучасні глобальні проблеми людства, однією з яких і є збереження озонового шару стратосфери. Герої мультфільму «Смішарики» розповіли дітям про озон, про  його роль у захисті всього живого на Землі, а також про те, що треба робити, щоб зберегти озоновий шар. Проведена вікторина засвідчила, що діти добре орієнтуються у цій цікавій інформації. За кожну правильну відповідь організатори дарували учасникам повітряні кульки, тому наприкінці зустрічі актовий зал замайорів кольорами всіх відтінків райдуги. Дітей також зацікавили представлені бібліотекарем видання, які вони можуть використати в майбутньому для підготовки до уроків та виховних заходів.

«Світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Він дивує нас багатством видів, форм, барв, надзвичайними плодами, чарує своєю неповторною красою, вабить нерозгаданими таємницями. І якщо ми любимо природу, то маємо зробити все можливе, щоб зберегти її неповторність»,- зазначила на останок Олена Іллівна Повжик.


НАРОДОЗНАВЧИЙ КВЕСТ  «НАШІ ОБЕРЕГИ – ВИШИВАНКИ І РУШНИКИ»

Літо – це не тільки відпочинок , але й час пізнавати щось нове. І не обов’язково нове, пов’язане з майбутнім, в нашому минулому також залишається ще багато цікавого і загадкового.
     Вишитий рушник в нашій культурі посідає особливе місце. Це символ України, відбиття культурної пам’яті народу. У його візерунках збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору. Впродовж віків рушникам, а потім і вишиванкам, надавалося важливе образно-символічне значення. В рамках заходів, присвячених дню Незалежності України, в бібліотеці-філії  був проведений  народознавчий квест. Прослухавши цікаву оповідь про вишиванки, бібліотекар запропонувала дітям визначити, яке місце займають вони в усвідомленні свого родоводу, духовних традицій, у відродженні нашої культури. Діти взяли активну участь у грі. Квест – це активна гра-пошук, ось і ми вирішили зайнятися пошуками символів, які найчастіше зустрічаються в українських вишиванках. Діти швидко знайшли п’ять символів і образи в книжках. Найкмітливішою виявилася Теленик Софія, вона першою зібрала всі символи: мак, калину, птаха, дерево.

Вишивка сьогодні живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер’єр, одяг, надаючи йому своєрідності й неповторності. Усе частіше зустрічаються люди, одягнені в сорочку-вишиванку, кожна з яких несе тепло рук майстрині. Це означає, що вона актуальна сьогодні, як ніколи.




                                   ЕТНОГРАФІЧНА ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ



Чимало людей люблять подорожувати, а діти мріють про подорожі майже всі. І коли приходять літні канікули пригоди і цікавість кличуть у мандри. У нашому місті не так вже й багато незвіданих та несходжених стежок і тому в  міській бібліотеці вирушили у віртуальну подорож-екскурсію до Державного етнографічного музею народної архітектури та побуту під відкритим небом Пирогів, який  розташовано на околиці Києва. А щоб діти почували себе, як  на екскурсії, то цю мандрівку по музею провела найсправжнісінький  екскурсовод, в минулому співробітник музею Калашнікова Людмила Андріївна.



Блискавично подолавши відстань і час ми всі поринули  в цікаве минуле своєї Батьківщини, відтворивши цілу галерею народного життя  і відвідавши різні куточки нашої країни. Малі мандрівники не виходячи  за межі  своєї школи перенеслися  спочатку до наддніпрянського лісостепу, побувавши і в біленькій, чепурній хаті бідняка; і в школі, де з жахом побачили снопок різок в дерев’яній  бедерці ; і з великим подивом  дізналися з розкладу уроків, що діти у 18-19 сторіччі  не вивчали  в школі  свою рідну мову!





Ніби за допомогою чарівної палички  діти перенеслися з Наддніпрянщини до Полтавщини та Слобожанщини,  а звідти до подільських лісів і Карпатських гір. Завдяки нашому шановному екскурсоводу відчули той невмирущий дух рідної землі, який навіки оселився в маленьких  хатках-мазанках і в величних церквах-фортецях; у саморобних ляльках, що ними бавилися дівчатка, й у сирних іграшках-тваринках, що виліпив гуцул-чабан. Пам’ятаючи про минуле ми сягаємо в сьогодення, усвідомлюючи, що тільки завдяки поверненню до звичаїв, традицій і моралі своїх предків українці зможуть будувати заможну і сильну державу.     



"УРА! КАНІКУЛИ!"

Прийшло літо і для школярів настали довгоочікувані і такі омріяні літні канікули.
2 червня у бібліотеці з нагоди  Міжнародний день захисту дітей    було проведено свято дитинства «Ура! Канікули». 



Багато цікавого побачили та почули діти в бібліотеці: як корисно провести своє дозвілля; де знайти  вірних друзів; чим займатися, коли на вулиці спека. Учні були залучені до участі у казковій вікторині "Зустріч з казкою"; вікторинах на ерудицію та розгадуванні загадок "Знавці казок", "Знавці загадок". Надалі дітям було запропоновано  майстер-клас з малюнку "Світ барвистий, веселковий". Також учні переглянули пізнавально-розважальну слайд-презентацію "У мандри запрошують книги".



Наприкінці свята діти отримали привітання з початком літніх канікул, побажали весело та цікаво провести їх, гарно відпочити та оздоровитись, а головне, щоб протягом літа діти не забували приходити до бібліотеки, адже там на них чекають їхні друзі - книги.




"ПОБАЧЕННЯ З ЄВРОПОЮ"




З 2003 року згідно з Указом Президента кожну третю суботу травня в Україні відзначають День Європи,  як символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних моральних цінностях та інтересах.

14 травня Міська бібліотека-філія спільно з працівниками районної  бібліотеки для дітей   відправились на  «Побачення з Європою» разом  з учнями  6-х класів ЗОШ №3. Саме таку назву  мав  усний журнал,  який пройшов у актовому залі школи.  Кожна країна неповторна своїм колоритом, культурою та історією, яка змінювалась на протязі часу. Але є і загальні цінності, які притаманні як українцям , так і  іншим європейськім народам.
Нам завжди цікаво  дізнаватись про щось нове, про далекі краї, та незвідані країни. А якщо краї не  такі вже й далекі, а нове – це забуте старе? Виявилося,  не менш цікаво!







Читачі здійснили віртуальну подорож країнами Європи, а також дізналися, які країни входять до Євросоюзу, яка громадська думка щодо ЄС у цих країнах; багато цікавих і маловідомих фактів з життя видатних європейських письменників, таких як : Андерсен (Данія); Лангерлеф (Швеція); Хемінгуей, Сервантес (Іспанія); Сенкевич (Польща); Шекспір (Англія) та ін..

Усний журнал пройшов  в цікавій і не вимушеній обстановці. Діти приймали активну участь у відгадуванні літературної вікторини та задавали безліч запитань, на які отримали відповідь.
Відзначення Дня Європи в Україні - це важливий крок у зміцненні само ідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.




ПТАШИНЕ ЖИТТЯ ДЖАРИЛГАЦЬКОЇ ЗАТОКИ

Людина – невід'ємна частина природи. Історія людства тісно переплетена казками,легендами, розповідями про птахів.  І майже кожній дитині  цікаво знати про птахів рідного краю.
Напередодні весняних канікул  для учнів 2-4 класів ЗОШ№ 3 був проведений урок екологічного виховання: «Птахи рідного краю». Дітям було запропоновано переглянути дуже цікавий і змістовний фільм про пернатих, які заселяють Джарилгацьку затоку.  З неабиякою увагою і зацікавленістю учні слухали розповідь спеціаліста НПП «Джарилгацький» про лебедів і чайок, які лишаються  зимувати в затоці і про  пеліканів, які два роки тому прилетіли на острів «погостювати» і з тих пір облюбували його як постійне місце проживання.  Наприкінці зустрічі діти з задоволенням відповіли на запитання вікторини  і щиро подякували організаторам за цікаву та змістовну розповідь.              

                











"ЖІНОЧА ДОЛЯ У ТВОРЧОСТІ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ"


Поряд з величними постатями героїчних борців, народних месників, історичними діячами в творчості Т.Г.Шевченка проходить прекрасний своєю моральною силою і чистотою образ трудівниці, сестри, коханої, матері.
Саме цю сторінку творчості  Шевченка вирішили переглянути старшокласники  школи-інтернату. Усний журнал ми присвятили материнській, жіночій долі, а краще недолі у творчості великого Кобзаря, бо образ нещасної, закріпаченої жінки поет носив «неначе цвяшок, у серце вбитий». Для Шевченка доля жінки-кріпачки була не лише суспільною, а й особистою трагедіею. Його  матір ще «молодую у могилу нужда та праця положили», рідні сестри поневірялись на панщині. З якою душею і болем діти читали рядки з поем  «Відьма», «Катерина», «Сова»,прочитані Литвиненко Ярославою, Черкашиною Іриною, Чернегою Сергієм.Діти змогли передати  всю щирість почуттів, яку Шевченко відчував до жінки, її тяжкої долі.





Немає у світовій літературі іншого поета, який би так ніжно, з любов'ю оспівав у своїй творчості жінку-матір, берегиню, продовжувачку роду. Його слова «…Врага не буде, супостата. А буде син, і буде мати, і будуть люди на Землі» стало святим ідеалом  для багатьох поколінь.



ДОБРІ СПРАВИ РАЗОМ "ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ"
Змістовно провели шкільні канікули учні молодших класів ЗОШ №3, приймаючи активну участь в акції "Допоможемо птахам взимку". Відповідально підготувались до чергової зустрічі з фахівцями Національного природного парку "Джарилгацький". Зустрічі започатковано екологічною секцією "Творчої майстерні Творчий простір", яка працює на базі міської бібліотеки-філії КЗ «Скадовська ЦБС» в східному мікрорайоні міста Скадовська.


Школярі сьогодні більше дізнались про види птахів, що залишаються на зиму в наших краях, складали меню пташиної їдальні на зимовий період, прийняли участь в майстер-класі по виготовленню годівничок. Звучали вірші, загадки, приказки про явища в природі та про пернатих друзів. Активісти отримали фото з попередніх зустрічей, заохочувальні призи і традиційно загальне фото на згадку.




ВІДКРИТТЯ ЯЛИНКИ У СХІДНОМУ МІКРОРАЙОНІ 











СВІТЛИНИ ЗАПРОШУЮТЬ

Яка чудова пора-дитинство!  Скільки всього цікавого малеча  пізнає кожного дня. 
Групи «Зіронька» та «Козачата» дитячого садку «Червона Шапочка» подорожують до нового разом з бібліотекарем міської книгозбірні. Кожен візит Людмили Тисленко до  дітей перетворюється на захоплюючу мандрівку  в країну мрій,  де  на них чекають конкурси малюнку, рухливі ігри, вікторини, читання... І вас світлини запрошують до подорожі…








ДУХОВНИЙ ПРОВІДНИК ДЛЯ МОЛОДІ - СУЧАСНА БІБЛІОТЕКА!


Сьогодні дуже багато говорять  про активність на благо громади, про соціальну відповідальність перед нею. А чи розуміємо ми суть цих понять і змін у нашому житті, які вони несуть?
Міська бібліотека-філія разом з центром дитячо-юнацької творчості   спробувала знайти відповідь на ці запитання під час проведення круглого столу  за участю учнівської молоді «Активна громадська позиція – мій вибір». Перед  підростаючим поколінням  всякчас постає питання ким бути і яким бути? Можна прожити життя по принципу «моя хата з краю»,  а можна не стояти осторонь  нагальних проблем суспільства, бути дієвим, цілеспрямованим і небайдужим.


Про свою позицію, про свій погляд на це питання дітям розповіла голова  районної громадської організації «Жіночий  центр відродження нації» В.В. Пономаренко. З її вуст, учасники круглого столу  дізналися  про шлях створення організації, про її цілі, задачі,  а також  коло проблем, якими опікуються жінки,  та методи  їх вирішення.
Що це не тільки корисно, а ще й цікаво,  діти переконалися після перегляду   фільму, про перебування Валентини Василівни у Швеції в рамках проекту «Громада без кордонів».  А проведене анкетування засвідчило, що сучасна молодь готова рухатись вперед, до змін, до активної  життєвої позиції,  а сучасна бібліотека є її духовним   провідником. 



«ТВОРЧИЙ ПРОСТІР» СТВОРИТИ ТАК ПРОСТО!

Необхідно лише бажання талановитих людей. Яскравий приклад цьому  спільна ініціатива  бібліотеки-філії Східного мікрорайону міста та Скадовської районної організації «Жіночий Центр «Відродження нації».
 Напередодні канікул розпочала роботу майстерня «Творчий простір», відкриття якої стало можливим завдяки міні-проекту, що реалізується в рамках програми Східне партнерство «Культура» за інформаційно-фінансової підтримки Європейського Союзу.
Дорослі та діти у тісній співпраці  дуже ретельно готувалися та з нетерпінням чекали  відкриття найрізноманітніших секцій майстерні.
Так, спортивно-оздоровча,  розпочала роботу з майстер-класу гри в  шахи  та шашки. Першим крокам в оволодінні цієї інтелектуальної гри дітям допоміг місцевий пенсіонер-волонтер Воропаєв В.М. 


        Не менш змістовним і цікавим виявилося відкриття секції декоративно-прикладного мистецтва під керівництвом  знавця і майстра своєї справи Л.В. Ноги.  З якою любовю і натхненням вона передавала  своє вміння створити красу з підручних матеріалів та відкривала секрети прикрашання  побуту. Справжні букети із саморобних квітів  розквітали в дитячих руках.


       Наступна секція виявилась ще цікавішою, адже її веде знайома  своїм художнім талантом  жителька  Східного району  А. Шушковська.  Її секція отримала назву «Рапсодія».  Бачити красу навколо і перенести її на папір, дошку, камінчик чи навіть тарілку може тільки справжній талант. Такий креатив дітям  дуже сподобався!
         Справжньою родзинкою майстерні виявилося засідання просвітницько-екологічної секції «Наше довкілля», яким керує Ю. Бартчук. Напередодні Міжнародного Дня Чорного моря до користувачів бібліотеки завітала фахівець з екологічної освіти Національного природного парку «Джарилгацький» Н.В. Шешина. Розповідь про флору і фауну, про цілющі властивості затоки та дари нашого моря була дуже цікавою і пізнавальною. Всі діти слухали затамувавши подих, а потім завзято малювали  пейзажі на морську тематику і створювали справжні шедеври  з мушлів та морської трави. А самих активних учасників було прийнято в екологічну лігу.





Створення творчої майстерні – це інноваційний тренд в бібліотечній сфері, що поширюється по всьому світу, адже сучасна бібліотека – це світ нових можливостей, місце отримання нових знань і вмінь, місце для спілкування.


З БІБЛІОТЕКОЮ «ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ВОЛЮ,
ЗА ЧЕСТЬ І СЛАВУ, ЗА НАРОД!»

Саме так називався захід, який 11 жовтня провела Скадовська міська бібліотека-філія на базі ЗОШ №3.
Насамперед, учні 6-7 класів, з вуст бібліотекаря Людмили Тисленко дізналися  про одне з найбільш шанованих у народі свят – Покрова Пресвятої Богородиці, а з 1999 року, свято 14 жовтня  відзначається,  ще як День Українського козацтва. 
Доповнила розповідь  мультимедійна презентація про історію виникнення козацтва переглянувши який, школярі дізналися багато нового та цікавого для себе, а отримані знання зможуть використати на уроках історії.


Справжньою родзинкою заходу стала зустріч з кошовим отаманом Скадовського куреня Чорноморського отаманства Хлусовим Володимиром Валентиновичем. Голова Скадовскої міської  організації «Скадовский козацький Чорноморський курінь» розповів про зародження козацтва на Скадовщині, перегорнув сторінки його становлення, зупинився на найцікавіших моментах діяльності та продемонстрував один з видів козацької зброї, яка допомогла присутнім  зазирнути  у минуле, щоб належно оцінити мужність і стійкість наших предків.


Потім, з вітальним словом до всіх присутніх звернулася Валентина Пономаренко, голова Скадовської районної організації «Жіночий Центр «Відродження нації». Вона подякувала Володимиру Валентиновичу  за плідну роботу з молоддю у напрямку патріотичного виховання, за справжнісінький майстер-клас та подарувала книжки, які стануть в пригоді всім тим, хто хоче більше дізнатися більше про легендарні постаті українського козацтва та пов’язані з ними  героїчні події.
Завершилася зустріч виступом школярів та загальним виконанням пісні «За Україну, за її волю!».
Приємно, що такі зустрічі  бібліотека проводить не вперше, то ж і цей захід -  гарний привід поспілкуватися у дружному колі, поринути у часи козацької минувшини, відчути себе нащадками славних пращурів, продовжувачами традицій.


Розійшлися присутні з почуттям гордості за наш країну, за її славних людей, які залишили у віках добрий спомин про себе, та з великим бажанням  творити на благо рідної країни.




«ДІТИ НЕЗАЛЕЖНОСТІ»

Напередодні 22-ї річниці Незалежності України в міській бібліотеці - філії відбулося свято "Діти Незалежності". У його рамках було проведено ряд заходів, що охопили історичний шлях нашої Батьківщини від давнини до сьогодення. Це і вікторина на знання української символіки, і творча міні - майстерня, де дітей знайомили зі старовинним ремеслом вишивання та гаптування рушників і речей побутового вжитку. Діти проявили свої творчі здібності у мистецтві малювання, декламування і навіть створили ікебани з квітів та плодів.




«УРОК МУЖНОСТІ НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА ПЕРЕМОГИ»

Ми завжди пам’ятаємо,що 9 Травня - це особливий для нашого народу день - свято Перемоги. Іншого такого - вистражданого -  у нас не знайти. Все далі в історію йдуть роки, віддаляючи нас від тих років мужності та людського болю. Багатьом героям не судилося побачити велику Перемогу , немає вже поряд багатьох з тих хто відстояв свободу Батьківщини . Але вони зосталися з нами в нашій пам’яті, граніті і бронзі, у назвах наших вулиць.            
7 травня в загальноосвітній школі №3 для учнів молодших класів  бібліотекар Людмила Іванівна провела урок мужності до Дня Перемоги : «Війна у нашому місті». Для багатьох юних жителів східного мікро- району назви вулиць, на яких вони проживають,  ні про що не говорять . Ми йдемо по вулиці Гуманенко, переходимо на 33 Гвардійської Дивізії, навіть не звертаючи уваги на стіну будника, де висить пам’ятна дошка. А скільки пам’ятників захисникам Вітчизни стоїть на нашій землі. 
Діти почули розповідь про героїв 33 ГВ Дивізії , яка в 1943 році звільніла місто Скадовськ. Є в Скадовську вулиця яка  носить имя героя Радянського Союзу гвардії генерал майора авіації Н.А Токарева який був командиром Складовської авіагрупи і загинув у небі над Херсонщиною. Ще одна вулиця, ще один герой Радянського Союзу, син скадовського робітника  - моряк  В.П.Гуманенко. Про  його бойовий шлях діти слухали, затамувавши подих .

Наприкінці уроку всі бажаючі читали вірші, присвячені Великій Вітчизняній війні.      





«КРАЇНА КАЗКОВА - КРАЇНА КНИЖКОВА»

Що таке книга в житті людини?  Це навіть не запитання,бо відповідь очевидна . Книга - це джерело  знань і мудрий порадник у житті ,це життєдайне і не вичерпне джерело пізнання світу .
Саме такими словами розпочалося свято книги  для учнів перших класів ЗОШ №3. Метою цього заходу було познайомити юних читачів з історією створення книги ; сприяти формуванню інтересу до читання; розвивати пізнавальні інтереси школярів , розширюючи кругозір дітей .
Діти стали активними учасниками у відкриті і досліджені цієї великої і ще не пізнаної країни, активно відповідали на запитання вікторини, на перебій розповідали про свої улюблені книжки . Завершилося свято урочистим записом у «жителі книжкової країни». Лейтмотивом свята стала цитата, висічена на одній з єгипетських  пірамід : « Зверни своє серце до книг … не має нічого вище книг .»

Що таке книга в житті людини?  Це навіть не запитання,бо відповідь очевидна . Книга - це джерело  знань і мудрий порадник у житті ,це життєдайне і не вичерпне джерело пізнання світу .
Саме такими словами розпочалося свято книги  для учнів першого класу ЗОШ №3. Метою цього заходу було познайомити юних читачів з історією створення книги ; сприяти формуванню інтересу до читання; розвивати пізнавальні інтереси школярів , розширюючи кругозір дітей .
Діти стали активними учасниками у відкриті і досліджені цієї великої і ще не пізнаної країни, активно відповідали на запитання вікторини, на перебій розповідали про свої улюблені книжки . Завершилося свято урочистим записом у «жителі книжкової країни». Лейтмотивом свята стала цитата, висічена на одній з єгипетських  пірамід : « Зверни своє серце до книг … не має нічого вище книг .»






«МАНДРІВКА  СКАДОВСЬКИМ РАЙОНОМ»

17 квітня у  краєзнавчій світлиці школи – інтернату відбулися літературні мандри «Від села до села наша стежка пролягла». В цікавій формі «подорожніх оповідей» кожен з присутніх мав змогу дізнатися про історію своєї малої батьківщини -  сіл Скадовського району.  Учасники здійснили «подорож  у часі»: від незнаної Софіївки до рідного Лазурного, від Кларівки і Мопрівки до Лиманського і Володимирівки. А ще відкрили для себе багато цікавих фактів про флору і фауну нашого краю і, зокрема, острова Джарилгач.



ЗУСТРІЧ НАПЕРЕДОДНІ СВЯТА МУЖНОСТІ І ЧЕСТІ

«За Тарасом Шевченком, “у своїй хаті – своя сила, і правда, і воля”, – то маємо обов’язково шанувати тих, чий святий обов’язок – захищати свою хату, боронити свою правду – своєю силою і своєю волею» - цими словами розпочалася зустріч  бібліотекаря Тисленко Людмили Іванівни з першокласниками.  22 лютого вона  завітала до них з цікавою розповіддю «Захисники Вітчизни: від давнини до сьогодення». Малеча із задоволенням слухала про свято, яке увібрало в себе багаті і славні ратні традиції,  уособлюючи мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах нашої історії. Згадали прислів’я та приказки, почитали оповідання. Закінчилася зустріч захопливим конкурсом на кращого та вправнішого кухаря для солдат.



                                    
ЗАСІДАННЯ КЛУБУ "ЕРУДИТ"

06 грудня у бібліотеці відбулося чергове засідання дитячого пізнавального клубу "Ерудит". Зустріч пройшла у формі турніру інтелектуалів. У програмі заходу було декілька етапів, серед них - розгадування ребусів, головоломок, кросвордів, відповіді на запитання на кмітливість, участь у літературній вікторині "Книгоманія".

                                                                                                               

У турнірі брали участь читачі бібліотеки, учні 4-6 класів загальноосвітньої школи №3. Змагання викликали велику зацікавленість учасників через можливість ще раз пригадати героїв народних і літературних казок, перевірити свої знання української мови, логічне мислення, потренуватися у кмітливості. 
переможцями стали Мручок Ілля, Лінник Єгор та Собко Сергій. Вони зайняли перші місця у своїх вікових категоріях.
Так тримати, ерудити!





Коментарі

Популярні публікації