Життя сільських бібліотек


Мама – берегиня

19 травня в Лазурненській селищній бібліотеці відбувся тематичний захід: «Мама – берегиня».
На ньому вшанували усіх матерів: «Матір,  котра на світ народила, Матір кожної дитини, Велику Матір-Україну, Матір усього світу – Божу Матір».
Учасники драматичного гуртка Лазурненської селищної бібліотеки: Дроздова Настя, Кравченко Катерина, Ахтирський Микола, Сірик Михайло, Кобець Марина, Чорноус Діана, Абрамов Герман декламували поезію.
Вихованці Лазурненської філії Скадовської ДШМ  Прайс Ліля, Боженко Андрій, Дригваль Марія, Абрамова Ада, Лубенська Алефтина, Федорчук Захар, Кобзар Даяна подарували усім присутнім пісні, а Абрамова Ада виконала етюд  на гітарі.
На завершення,  діти подарували своїм матусям і бабусям червоне серце – символ любові до них.
Фото біля інсталяції та смачне морозиво,  –  так завершилося свято.
Свято вишиванки у громаді

Цьогоріч,   Всесвітній День вишиванки відзначили у четвер, 16 травня.
У с. Красне його святкували на центральній площі.  Від бібліотекаря книгозбірні  О. Кравченко присутні  дізналися цікаві факти з історії виникнення свята. Гарний настрій  створювали тематичні пісні у виконанні ансамблю «Райдуга» «Моя сорочка- вишиванка», «Вишиття» та ансамблю «Краплинки» «Любіть Україну». Захід закінчився танцювальним флешмобом під музичний твір «Нехай квітує Україна» у виконанні солістки Гнатюк Влади з ансамблем «Райдуга».
Свято вдалося!  І саме для цього, такі  «містки співпраці»  вибудували працівники  сільських закладів культури – будинку культури та бібліотеки. Та за для успіху і розвитку  власної громади і всієї України.
Памаятаємо!


З нагоди Дня Перемоги учасники драматичного гуртка Лазурненської селищної бібліотеки вшанували пам'ять спочилих воїнів-односельців біля обеліска Слави.
Ведучі заходу Любов Соценко і Лілія Ахтирська нагадали, що 74 роки назад закінчилася Друга Світова війна, яка принесла перемогу усього людства над фашистським загарбниками. Це лихо забрало мільйони життів, серед яких на жаль, були і жителі Лазурного.
Тож ми, сьогоднішнє покоління, повинні знати і пам'ятати історію свого народу і своєї землі, - переконана бібліотекар Любов Соценко. Вона зачитала імена загиблих земляків в роки страшної війни.  Місцевий краєзнавець Юрій Андреєв розповів про цікаві факти оборони села від німецьких окупантів, а діти від щирого серця продекламували поетичні нариси на воєнну тематику.
Особливо зворушливими були вітання  для ветерана Другої світової війни Данилова Павла Васильовича та учасника бойових дій Чепурка Григорія Андрійовича, яких школярі відвідали вдома,  і яким вони  подякували  за життя сьогодні.Великий Шевченко – 205 років від дня народження національного генія


 
9 березня 2019 року минає 205 років від дня народження національного генія і пророка, духовного батька українства Тараса Григоровича Шевченка.
З цієї нагоди в Олександрівській сільській бібліотеці була оформлена виставка-інсталяція «Тарас Шевченко – геній українського народу». А з учнями   2 класу  загальноосвітньої  школи була проведена година спілкування «Живе під сонцем любові Шевченкова  весна», під час якої бібліотекар В.Кобзар ознайомила дітей їх з його творчістю, розкрила велич і безсмертя українського  поета, світового генія, неперевершеного майстра слова… Свою любов і повагу до спадщини, яку залишив поет нащадкам, діти продемонстрували під час шевченківських читань, які пройшли у рамках заходу. Лазурненська селищна бібліотека організувала виставку-інсталяцію «Кобзарем ми його звемо». До виставки увійшли твори письменника та роботи народних умільців Лазурного:  вишивка «Заповіт»  – Бичек Любов Архипівна; розгорнута книга Шевченко Т.Г. з дерева та вірш «Тополя» Митру Андрія; образ Катерини з дитям Кравчук Світлани Борисівни, петриківський розпис Кравчук Дар’ї та Федас Людмил, а також вишиті рушники Ковер Уляни.


«Герої не вмирають»


«Герої не вмирають»  –  перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. 20 лютого по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу та  увічнення пам’яті учасників Революції гідності. Долучилися до їх проведення і бібліотеки району.
В Красненській сільській бібліотеці пройшла година памяті «Герої не вмирають». До книгозбірні завітали учні 6 класу ЗОШ (кл. керівник Палюх Л.О.). До їх уваги було запропоновано відеоперегляд «Хронологія подій, що забрали життя людей». Хвилююче  звучали поетичні рядки про загиблих на Майдані у виконанні учнів. Сільський бібліотекар О.О. Кравченко продовжила захід бібліографічним оглядом біля книжкової виставки «Україна –  територія гідності та свободи», яка організована під гаслом «Небесна сотня на варті. Ти віддячиш їм, якщо житимеш гідно!». Особливу зацікавленість проявили присутні до краєзнавчого матеріалу про односельців – учасників бойових дій Обєдка О.В. та загиблого Сенченка Е.В. Захід бібліотекар закінчила словами Скадовської поетеси Лесі Височанської: «…Мир щоби запанував у країнах знов, Змінімо неприязнь на щиру любов!». Цікаво та змістовно пройшов захід  для здобувачів освіти Антонівської ЗОШ, організований разом з сільським  бібліотекарем О.В.Посполітак.У Олександрівській  сільській  бібліотеці  була  оформлена виставка-інсталяція «Майдан…З   героями  іде прощання»,  за матеріалами якої можна прослідкувати хронологію подій Революції  Гідності.  Під час її презентації для відвідувачів книгозбірні – здобувачів освіти 1 класу ЗОШ,  бібліотекар В.К. Кобзар зачитала вірші про воїнів АТО поетеси Лесі Височанської, нашої землячки. Пам'ять усіх загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання. 
  


Українська мова – символ єднання нації

14 лютого, у день Святого Валентина, скадовщина прийняла від Каланчацького району естафету  обласного бібліомарафону «Мова єднання», ініційованого Херсонською обласною бібліотекою  для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова. То ж молодь, освідчувалася у коханні не тільки одне одному…
Забігаючи наперед, можна сміливо сказати, що працівники бібліотек Скадовщини проявили неабияку творчість і креативність задля того, щоб калинове і джерельне рідне слово, яке передавалося від батьків до дітей як вічний оберіг національної культури, історії та духовності, звучало потужно, повносило, показуючи свою самодостатність, красу і велич.
Щоб вийти на старт марафону, з цією метою було  організовано низку заходів до яких залучено численну аудиторію користувачів.

Зокрема, у Олександрівській  сільській бібліотеці з учнями 5 класу ЗОШ  проведено мовний турнір «Я люблю рідну мову».  Діти охоче приймали участь у іграх та конкурсах, отримуючи за перемогу барвисті букви з української абетки та «даруючи» їх символічному деревцю – мові, яке вреші-решт ожило. Воно прикрасило виставку-інсталяцію «Наша мова калинова».


В рамках марафону відбувся захід і в Красненській сілсьській бібліотеці. 


В Антонівській книгозбірні презентовано експрес-виставку «Подорож країною мовознавства».

Приморською сільською бібліотекою, з метою популяризації української мови, для здобувачів освіти 3 класу Приморської філії ОЗ СНВК «Академічна гімназія» проведено  мовний квест «Українську мову знай, гарно й чемно розмовляй!».У Лазурному, спільними зусиллями селищної та шкільної бібліотек, організовано та проведено ілюзіон словесності «Мова наша солов’їна» для здобувачів освіти ЗОШ. На заході звучали вірші про мову у виконанні Боженка Андрія, Сухої Юлії, Кунєц Назара, Мельник Іллі, Сірик Михайла, Соловйової Лізи, Омельянчук Ірини, Коваленко Тетяни, Іванюк Миколи, Базильчук Дмитра та  Бондарєвої Віолетти.
Також, усі присутні взяли участь у вікторині «Я люблю рідну мову». Найактивнішим виявився Кунєц Назар, який дав найбільше вірних відповідей.
Оосбливо зацікавлено школярі слухали цитати про мову таких українських поетів як Володимир Сосюра, Тарас Шевченко, Максим Рильський, Євген Маланюк та ін.
На останок була казка про мову та запитання: «Чому ми любимо українську мову, чому розмовляємо українською?».

 «Любимо, розмовляємо, тому що ця мова –  наша!»,  відповіли діти. 
  
Бібліотекар Шевченківьскої сільської книгозбірні підготувала літературно-музичну композицію «Українськая мова пречиста, ти у серці народу завжди», яку презентувала здобувачам освіти ЗОШ.  Увазі присутніх, також, було запропоновано книжкову  виставку «Українське слово у пісні» (збірки книжок з пісенними українськими творами)  та книжкову полицю «Рідній мові шану всенародну» (методичні, учбові посібники з української мови).


Бібліотекарем  Улянівської  сільської книгозбірні організовано флешмоб  «Говоримо українською», до якого долучились і дорослі, і юні мешканці громади. 

Наймолодші улянівці створили  мовну аплікацію «За Україну, за її мову!». Василь Сухомлинський казав: «Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити».   
Мовний забіг на скадовщині завершено. Передаємо естафету Голій Пристані. А сам марафон продовжується, бо любов до рідної мови –  немає меж. І тільки вона здатна об’єднати українську націю. 


Разом з власної волі з 1919 року


Разом з власної волі – 100 років тому, 22 січня 1919 року, Українська Народна Республіка та Західно-Українська Народна Республіки об’єдналися в одну державу.
«Разом з власної волі з 1919 року» –  під таким гаслом Україна відзначила столітній ювілей Акта Злуки 22 січня.
Заходи, присвячені історичні даті пройшли і у книгозбірнях району.
Так, у Красненській сільській бібліотеці пройшов бібліотечний урок «Єднання заради Незалежності». Учасниками заходу стали здобувачі освіти  9-10 класів Красненської ЗОШ (кл. керівники Колесніченко О.С. та Чистікова Н.С.).
До їх уваги було запропоновано відеоперегляд «Злука. День соборності України» (з циклу Перемоги України). Увагу старшокласників сільський бібліотекар О. Кравченко привернула і до тематичної книжкової виставки «100-ліття Соборності», організованої по рекомендації Українського інституту національної пам’яті під гаслом «Разом з власної волі з 1919 року». Старшокласникам були презентовані і книжки, які розповідають про патріотів України, які і сьогодні боронять територіальну цілісність та незалежність нашої країни на Сході України.
Завершився захід флешмобом у вигляді символічного ланцюга єдності. Прикрашали живу колону тематична гірлянда, виготовлена членами клубу «Витівника», що вже багато років діє при бібліотеці, та вишиті рушники місцевих майстринь. У Олександрівській сільській книгозбірні до  цієї  дати  була  розгорнута  виставка-інсталяція «Ти  єдина  у  світі, моя  Україно». Також,  бібліотекар В. Кобзар провела  зі  здобувачами освіти  1-го класу ЗОШ урок  державності  «Соборна  мати Україна – одна на всіх,  як оберіг»  та  вікторину «Моя Україна – єдина країна».
«В єдності – сила!» так називалась виховна година, проведена в Антонівській бібліотеці.

 Бібліотекарем Улянівської книгозбірні  для працівників сільської ради було проведено міні-екскурс «Моя країна – Україна». Під час заходу присутні переглянули  міні-фільм  «Україна від давнини до сьогодення» та презентацію «Моя Україна». А ще, жваво відповіли на запитання вікторини та охоче декламували вірші, в тому числі і неперевершеної Ліни Костенко.Велика Злука – об'єднання  двох державних утворень у соборну Україну, має велике історичне значення як факт реального об'єднання українських земель у єдину державу.
Та Соборність  не лише спільна територія.
Це й духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління.
Це велика міцна родина всіх громадян України.
«Разом з власної волі з 1919 року» – назавжди!

Новий рік на порозі!

Готуватися до свят можна по-різному. Хтось має адвент-кадендар та готує купу подарунків,  ретельно обираючи яскравий пакувальний папір, інший – пече медово-імбирні пряники до ароматного чаю та тішиться запахом  мандаринів… А от  Тарасівці, бібліотекар В. Чопик, разом з працівниками Тарасівського та Новоукраїнського клубу,  у перервах між написаннями звітів та планів, розучували колядки та щедрівки.
От, що з цього вийшло.
 Діяльність   по відродженню українських народних традицій, звичаїв, обрядів, популяризація українського народного мистецтва, фольклору була і залишається  невід'ємною складовою роботи бібліотек району.
В цьому напрямі Лазурненська селищна бібліотека тісно співпрацює с установами та організаціями, розташованими на території ради. 
Яскравим прикладом цьому є  робота дитячого драматичного гуртка «Самородок».
Бібліотекар Соценко Л.І. підбирає  матеріали, на основі яких створюються сценарії  міні-вистав.
Одну з них, було презентовано 14 січня. Дід Мороз, Снігуронька,  янгол, україночки, коза,  кіт та циганочка  у виконанні самодіяльних артистів  щедрували-посівали та створювали гарний настрій односельцям.  Колектив селищної ради, разом із заступником голови Марченко О.Ю., віддячив колективу солодощами.

А 25 січня, у Тетянин день, учасники драматичного гуртка завітали до Лазурненської ЗОШ. У їх виконанні здобувачі освіти побачили дійство «Маланчин вечір».

Виступи колективу знайшли свого глядача, а отже і підтримку. Зокрема, в особі голови та всього колективу Лазурненської селищної ради, комунального підприємства «Дитячий садок «Сонечко», Лазурненської школи, підприємця Бєлої Жанни та  батьків учасників гуртка.


«Мовний марафон»


13 листопада у Новомиколаївській сільській бібліотеці відбувся «Мовний марафон» серед учнів 3-4 класів ЗОШ в рамках проекту «З Україною в серці» підтриманого Українським культурним фондом у співфінансуванні з Новомиколаївською сільською радою.
Діти були дуже активними. Жваво обговорювали завдання і один поперед одного хотіли відповідати.
За підсумками журі призові місця зайняли учениці 4 класу, класним керівником якого є  Біла Тамара Олександрівна. Шаройко Софія (I місце), Швороб Владислава (II місце) Маловічко Дар’я (III місце) окрім грамот отримали ще й призи від сільської ради, які вручила Глєбова Євгенія Станіславівна – сільський голова Новомиколаївки.
Не забули і про інших  учасників. Від бібліотекаря Куриленко Олени Вікторівни вони отримали гарні ручки та побажання у вигляді абетки.
Попереду багато цікавих заходів, то ж бібліотека чекає на нових відвідувачів.


«Роки козацької слави»


Козацтво! Запорізька Січ! Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської та національної гідності.
16 жовтня 2018 року у Лазурненській селищній бібліотеці відбувся тематичний захід «Роки козацької слави», присвячений Дню Покрови Божої Матері, Дню українського козацтва та Дню захисника України.
Бібліотекар Соценко Любов Іванівна, учням 5-х класів Лазурненської загальноосвітньої школи, у  тематичному перегляді літератури презентувала твори таких письменників як Володимир Савченко, Михайло Грушевський, Олександр Єфименко, Володимир Сергійчук, Валерій Шевчук, Андіан Кащенко та ін.
Активну участь у його підготовці взяли Андрєєв Юрій Іванович, Ахтриська Лілія В’ячеставівна, Радік Олеся Леонідівна, Абрамова Ада, Ахтирський Микола, Чорноус Діана.
Захід відбувся за підтримки селищного голови Бєліка Сергія Яковича.

«Шляхами партизанської слави»


Щорічно  22 вересня згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року в Україні  відзначається  День партизанської слави.
У Олександрівській сільській книгозбірні, з цієї нагоди, було оформлено виставку-інсталяцію «Героїчне минуле в пам’яті поколінь» та проведено патріотичну годину «Шляхами партизанської слави» з учнями 4 класу загальноосвітньої школи.
Бібліотекар розповіла дітям про внесок народних месників, сильних духом і з чистою совістю, у велику Перемогу над нацизмом, які не шкодували життя для перемоги над ненависним ворогом.
Хвилиною  мовчання  присутні вшанували пам’ять про тих, хто віддав своє життя  за нашу рідну землю, хто не дожив, не доспівав, не докохав.
На завершення, Кобзар В.К.  висловила надію, що подібні заходи
допомагають сучасному поколінню усвідомити велич подвигу учасників партизанського руху і сприяють вихованню патріотичного духу  та любові до рідної землі.


Вітання Вірі Красіліч з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек


Щороку 30 вересня наша держава відзначає Всеукраїнський день бібліотек. 
Напередодні святкової дати, 27 вересня 2018 року, робітник Лазурненської селищної бібліотеки Соценко Любов Іванівна завітала до колишньої колеги Красіліч Віри Дмитрівни, аби привітати її з професійним святом, а також із ювілеєм (2 вересня Вірі Дмитрівні виповнилося 85 років). 
Під час зустрічі жінки згадали спільні роки роботи, активних користувачів бібліотеки, студентів-практикантів, колег та цікаві епізоди з минулого. Любов Іванівна побажала Вірі Дмитрівні міцного здоров'я та довгих років життя!
Віра Дмитрівна присвятила своє життя роботі, і нині перебуває на заслуженому відпочинку. Як бібліотечний працівник вона проводила огляди літератури, організовувала книжкові виставки, тематичні полиці, масові заходи, обслуговувала людей за межами бібліотеки і не одне покоління користувачів завжди отримували від неї відповідь на те чи інше питання. 


«З неба і сонця наш прапор ясний»


23 серпня до Дня Державного прапора України в Улянівській сільській бібліотеці було проведено виставку-свято  «З неба і сонця наш прапор ясний».
На захід було запрошено учнів і вчителів Улянівської ЗОШ, вихованців ясел-садка «Ромашка», працівників сільської ради та мешканців громади.
Діти танцювали, співали та читали вірші про Україну, а наостанок  влаштували флеш-моб, розгорнувши на центральній площі десятиметровий прапор України.
«Для того щоб повернути духовні скарби наших прадідів, ми повинні допомагати дитині змалечку пізнавати звичаї та обряди свого народу, любити гарну і милозвучну рідну мову, знати і поважати державну символіку» – переконана бібліотекар Н. Бабенко. 
Відродили державність,      відновили незалежність,     захистимо свободу!


До Дня Державного Прапора та 27 річниці Незалежності України у Красненській сільській бібліотеці готувались завчасно. На зборах «Витівника» гуртківці виготовили Герб України у техніці орігамі.
На тижні, що передував святам, у книгозбірні пройшла акція «Привітай з Днем незалежності  свою країну – Україну», присвятивши її 100-річчю відродження української державності, аби засвідчити значення Української революції 1917-1921 років для проголошення Україною незалежності у 1991 році.
На ватмані, під гаслом «Україна – єдина країна» користувачі залишали свої відбитки долонь та побажання миру, процвітання, достатку, нових перемог і звершень…

Дехто з читачів вписував цитати улюблених українських класиків. Гарне оформлення вийшло для книжкової виставки «Читай українське!».Відкрийте «Бабусину скриньку»!


             У Скадовському Місті Майстрів 13 серпня відбулася презентація каталогу «Бабусина скринька». Видання побачило світ за ініціативи місцевої ради ветеранів та за фінансової підтримки Скадовської районної ради. Каталог знайомить нас із народними майстрами Скадовщини, які щедро дарують красу оточуючим, заряджають творчим натхненням, любов’ю до рідної землі, природи, людей. Видання проілюстроване світлинами кращих творчих робіт разом з їх авторами та біографічними відомостями. Тут вміщено матеріал про 70 майстрів. І дуже приємно, що серед них є інформація і про двох красненців: вишивальницю Ольшевську З.А. та художника Сечка В.М. Матеріал зібрала й надала сільський бібліотекар О.Кравченко. Залишається побажати всім творчого натхнення та успіхів.

День Хрещення Київської Русі-України


Цього року виповнюється 1030 років відтоді, як київський князь Володимир оголосив християнство єдиною релігією Київської Русі.
До цієї дати у Лазурненській селищній бібліотеці відбувся  тематичний захід «Хрещення Київської Русі-України», на який завітали вихованці дитячого садка «Сонечко» та настоятель Свято-Олексіївського храму УПЦ протоієрей Орест.


Користувачі бібліотеки Ада Абрамова, Олексій Басараб, Максим Андрєєв подарували присутнім декламовані вірші. А бібліотекар Любов Соценко організувала перегляд літератури та розповіла присутнім  про важливість цієї події наголосивши: «Для нас цей день фіксує і означає спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави. Це – неподільність українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри. Це – соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці – Києва».


Ой на Івана, та й на Купала

Кажуть історія – це вічність, а його культура – це той великий скарб, національне надбання, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується. Вивчення історії рідного краю, популяризація традицій, культурних цінностей, надбаних народом протягом століть – одне з найголовніших завдань у бібліотеках. Бо саме бібліотека – осередок збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села, виступає своєрідним організатором спілкування жителів села, осередком підтримки їхньої духовності.  
З цією метою у Тарасівці пройшло свято для вихованців дитячого садочку «Сонечко». Всіх присутніх привітала голова сільської ради Тимощук Зоя Миколаївна.  Учасники дійства  не лише відпочили, а й дізналися від бібліотекаря багато нового про особливості української автентичної культури.


Відкрийте «Бабусину скриньку»!


У Скадовському Місті Майстрів 13 серпня відбулася презентація каталогу «Бабусина скринька». Видання побачило світ за ініціативи місцевої ради ветеранів та за фінансової підтримки Скадовської районної ради. Каталог знайомить нас із народними майстрами Скадовщини, які щедро дарують красу оточуючим, заряджають творчим натхненням, любов’ю до рідної землі, природи, людей. Видання проілюстроване світлинами кращих творчих робіт разом з їх авторами та біографічними відомостями. Тут вміщено матеріал про 70 майстрів. І дуже приємно, що серед них є інформація і про двох красненців: вишивальницю Ольшевську З.А. та художника Сечка В.М. Матеріал зібрала й надала сільський бібліотекар О.Кравченко. Залишається побажати всім творчого натхнення та успіхів.

«Вимріяна поколіннями»


Щоб ознайомити відвідувачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України,  в Антонівській книгозбірні розгорнуто книжкову виставку «Вимріяна поколіннями».
Напередодні Дня Конституції України бібліотекар О. Посполітак презентувала її відвідувачам.


А в Улянівській сілській бібліотеці,  з метою розширення знань у підростаючого покоління про основні положення Декларації та Конвенції із захисту прав дітей,  було проведено інформаційну мозаїку «Азбука твоїх прав».
 На заході були присутні вихованці дитячого садка «Ромашка», які переглянули презентації «Права дітей в мультиках» та «Декларація прав дитини». та активно приймали участь у грі «Так чи ні». На літньому ж майданчику діти долучились до створення малюнків  про Україну.
На згадку про захід усі отримали пам´ятки про права дітей та солодощі.Вічна пам’ять полеглим на полі бою

З нагоди відзначення Дня Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в Олександрівці,  біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам, був проведений мітинг-реквієм «Вічна пам’ять полеглим на полі бою, честь і слава живим героям».
«22 червня –  сумні роковини початку найкривавішого для нашого народу періоду Другої світової війни.
Ні ми, ні наші нащадки не маємо права забути про велич подвигу і жертовність Українського народу, що зробив неоціненний внесок у розгром нацистської імперії» –  наголосила ведуча заходу бібліотекар Валентина Кобзар.
Хвилиною мовчання присутні вшанували  пам’ять Олександрівців, солдат-визволителів та поклали квіти  до підніжжя  пам’ятника.
Слава героям, вічна і світла пам’ять!
 В Улянівській сільській бібліотеці до Дня скорботи і вшанування пам´яті жертв війни в Україні розгорнуто  виставку-спогад «Героїчне минуле в пам´яті поколінь».
З представленими творами залюбки знайомились користувачі бібліотеки, серед яких і рідні учасників другої світової. «Вишитий рушник – оберіг народу»


15 червня в Олександрівській сільській бібліотеці з учнями  ЗОШ пройшло чудове свято «Вишитий рушник – оберіг українського народу». Головна локація заходу – прикрашений рушниками музей, що діє при книгозбірні.
Бібліотекар Валентина Кобзар ознайомила дітей з оберегом української родини – рушником, із значенням його в побуті, пов’язаними з ним традиціями і звичаями. Зацікавлено діти слухали легенду «Як мати рушником стала» та знайомились з виданнями представленими на виставці-інсталяція «Український рушник – нашої долі святий оберіг». А ще, учасники програми відгадували прислівя про рушник, розмальовували та складали рушники-пазли… А на самкінець отримали в дарунок рушникчки-браслети.
Всі залишились задоволеними проведеним з користю часом та сповненими гарних вражень.«Свято радості та одвічної надії»


Розпочинаються канікули… Та не для бібліотек. Літо – це найкраща пора, коли діти мають чудову нагоду поринути у світ літератури, познайомитися з творчістю нових для них письменників, відкрити нових героїв, пізнати світ за допомогою книги та отримати насолоду від читання. 
Бібліотекарі району намагаються створити всі умови для змістовного та цікавого дозвілля дітей,  які дають можливість творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд. 
Так, Любов Соценко,  бібліотекар Лазурненської селищної книгозбірні, на святкуванні Дня захисту дітей презентувала книжкову виставкою-інсталяцією «Свято радості та одвічної надії».
Учасники літнього табору Лазурненської ЗОШ та усі бажаючі із задоволенням знайомились з друкованими виданнями та брали з собою ті, що зацікавили.
Зробити відпочинок користувачів-дітей активним, пізнавальним, пам’ятним, наповненим яскравими враженнями і гарним настроєм ось мета, до якої варто прагнути.
Україна – це Європа!

21 та 22 травня Улянівська сільська бібліотека провела заходи до Дня Європи для учнів ЗОШ.  Це свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003р.
Третьокласникам було запропоновано фото-колаж «Визначні місця Європи», а семикласники здійснили віртуальну мандрівку «Під синьо-жовтими прапорами України та Євросоюзу».
Головна мета проведених заходів – виховання у підростаючого покоління поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів; формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності.
«Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи»  меседж,  який бібліотекар Наталія Бабенко спробувала донести до відвідувачів заходів.  
Святкуємо Всеукраїнський день вишиванки


17 травня, у Всеукраїнський день вишиванки,  бібліотекарі району вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.  
Бібліотекар  Красненської книгозбірні О.Кравченко, у рамках сільського свята, організувала  флешмоб з читання усіма присутніми вірша Миколи Шерника «Українська вишиванка». Лунали в цей день і тематичні пісні.
А хороводний танок, додав усім присутнім святкового настрою.Бібліотекар Лазурненської книгозбірні взяла участь у виставці робіт майстринь селища у рамках акції «Україна вишивана».

Л.І. Соценко  презентувала роботи Мікітюк Євдокії, Бичок Любові, Ковер Уляни, Кравчук Світлани, Радік Олесі, Івашко Дарії та ін.  Відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишиваних речей. Недаремно кажуть, що вишивка – це давнє і вічно молоде мистецтво.

Тарасівська сільська бібліотека також долучилася до свята. Чопик В.М. оформила  виставку «День вишиванки єднає українців». Усі бажаючі мали змогу не тільки ознайомились з народними оберегами, традиціями, та українською символікою, а й продемонструвати вишиванки, вишиті власноруч.  Привітала  всіх голова сільської ради Зоя Миколаївна Тимощук.17 травня пройшов День вишиванки  і в  Шевченко.
В  сільській бібліотеці організовано  моно-виставку жительки села, майстрині Ніни Миколаївни Антонюк.  Познайомитись з представленим роботами мали  можливість усі бажаючі. На презентацію завітав і сільський голова Кручиненко С. М. Вірші та пісні про вишиванку присутнім подарували учениці  Шевченківської ЗОШ.
А для малечі дитячих ясел-садка «Веселка» сільський бібліотекар з вихователями організувала захід-подорож «Вишиванка  крокує Україною».
Я прочитаю тобі вірш…


Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Звешся веселково – Україною,
Земле зачарована моя!
Книжковий фонд Лазурненськоъ селищної детально і глибоко висвітлює історію нашої Батьківщини, поезію про наш багатий, щедрий край.
16 травня 2018 року у Лазурненській загальноосвітній школі відбувся флешмоб на тему «Я прочитаю тобі вірш…», у якому учні 1-4 класів декламували вірші про Україну. Учениця 5 класу Лілія Прайс виконала пісню «Україночка мала». Всі діти підтримали виступ, тримаючи в руках жовто-блакитні прапорці, символ любові до рідної України.
У заході взяли участь бібліотекарі Соценко Л.І. та Радік О.Л., вчитель початкових класів Сірик Г.М., заступник директора з виховної роботи Цілинко Н.В., педагог-організатор Кузнецова Л.М., фотограф Абрамова С. Захід відбувся за підтримки селищного голови Бєліка С.Я.«1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо»


В Лазурненській селищній бібліотеці до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентовано книжкову виставку-пам’ять  «Згадаймо всіх поіменно, згадаймо серцем своїм! Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!».

На ній представлені фото ветеранів, які проживають у селищі, – Данилова Павла Васильовича та Чепурка Григорія Андрійовича, а також світлини тих, які вже відійшов у вічність. 

Друга світова війна –  це десятки мільйонів людських життів, занепащених у кривавій боротьбі з ворогом. Наша країна втратила в цьому пеклі кожного другого свого громадянина. Ми, сьогоднішнє покоління, будемо завжди пам’ятати, якою ціною завойована ця Перемога. 7 травня 2018 року, напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, селищний бібліотекар Соценко Л.І., дослідник-краєзнавець Андрєєв Ю.І., вчитель української мови й літератури Самойлова Г.В. й учні сьомого класу Лазурненської загальноосвітньої школи вшанували пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни. Відвідавши обеліск і могили на лазурненському і григорівському кладовищах, поклали квіти й вінки, хвилиною мовчання згадали тих, хто віддав своє життя, хто не дожив, не доспівав, не докохав.  

Діти дізналися про імена воїнів, які ще в минулих сорокових, захищаючи наш край від нацистів, полягли в боях.
Віддали лазурненці шану і живим. 
На території селища проживає ветеран Другої світової війни Данилов Павло Васильович, 1919 року народження.
10 травня 2018 року в його світлицю завітали учні Лазурненської ЗОШ з учителем історії Лисюк Валентиною Григорівною, оператор Бігун Сергій, селищний  бібліотекар  Соценко Любов Іванівна, щоб знову  перегорнути сторінки історії.
Павло Васильович проходив військову службу у Севастополі, згодом в Одесі, потім був направлений на острів Тендра на маяк для забезпечення проходження кораблів мінними полями.
Воював на Чорному морі. Разом із кращими моряками був направлений в Америку для отримання дев'яти кораблів, які потрібно було транспортувати до Владивостока. Після прибуття у Владивосток почалася війна з Японією. Потім у складі десанту  моряків був висаджений на Південний Сахалін у порт Маока. За участь у цій операції Павло Васильович отримав нагороду «Медаль Нахімова». За роки війни був нагороджений медалями «За оборону Німеччини», «За оборону Одеси», «За оборону Кавказу», «За оборону Японії».
У кінці зустрічі відвідувачі побажали ветеранові міцного здоров’я, добра, життєвих гараздів і щоб над нашою квітучою Україною завжди було безхмарне мирне небо.

26 квітня 2018 року корінному лазурнянинові, передовикові праці, учаснику бойових дій, ветерану Другої світової війни, письменнику-гумористу Чепурку Григорію Андрійовичу виповнився 91 рік.

У цей день шановану особистість привітала від імені осередку культури селищний бібліотекар Соценко Любов Іванівна та представник прикордонників і лазурненський краєзнавець Андрєєв Юрій Іванович, завітавши додому до іменинника.

Уже вкотре бачимо непересічний талант із пересічною долею. Спочатку здобув чотирирічну освіту, потім із тринадцяти років працював помічником комбайнера. У сімнадцять років юнака застала війна. Далі Миколаївська учбова частина, Севастопольський чорноморський флот – роки випробувань молодого хлопця. Проте Григорій Андрійович згадує ті роки з усмішкою, говорить, як військовий музичний оркестр піднімав дух бійців. І знову читає своє творіння – гумореску про фашиста, який забрів у село, і вірш про найдорожче – Перемогу...


Вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні і на уроці мужності «Дорогою ціною», який пройшов у Красненській сільській бібліотеці 8 травня.  На захід завітали учні 7-8 класів ЗОШ. 
До їхньої уваги було запропоновано відеоперегляди «20 кроків до мрії. Україна у Другій світовій війні» та « День в історії. Правда про внесок України у перемогу».

Присутніх зворушили факти знищення українських міст і сіл, навіть разом з населенням. Так, спільне горе війни й трагічних життєвих доль дійсно обєднали країну, та лише дорогою ціною.

Продовжила захід бібліотекар О. Кравченко біля тематичної експозиції «Немеркнуче сяйво великого подвигу». Особливу зацікавленість виявили учні до краєзнавчого матеріалу про вклад земляків-красненців у хід Другої світової війни. Також бібліотекар провела паралель між подіями 73-річної давнини та подіями на сході України, презентувавши нові видання. Тож нехай ніколи на нашій землі не буде більше воєн, лише мирне небо, а в душі – спокій і радість! 


А вже 9 травня відбувся мітинг до Дня перемоги, на якому зібралися як односельці, так і гості села.  У заході взяли участь колективи художньої самодіяльності  будинку культури, сільський бібліотекар, школа, дитячий садок. З привітальною промовою виступив сільський голова.  Хвилина мовчання є невід’ємною частиною заходу. Світла і вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!


9 травня на заході, приуроченому Дню  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бібліотекарем Улянівської сільської  бібліотеки  Бабенко Н.В. було представлено фото-виставку «Вас пам´ятає світ врятований».

Відвідувачі  подовгу розглядали світлини та  із сльозами на очах згадували своїх рідних, переказуючи один одному власні історії, які передаються в родинах від покоління до покоління.


До Дня пам’яті та примирення в сільській бібліотеці с. Шевченко 8 травня 2018 року проведено захід, за участю працівників сільської ради та бібліотекаря.

Міщук Л.В. нагадала всім присутнім сторінки історії Другої світової війни в Україні та перемоги над нацизмом, ознайомила з історією символу пам’яті, а саме – Червоного маку.


Було згадано всіх загиблих жителів сільської ради, які приймали участь у Другій світовій війні.   


Важкий тягар чорнобильського неба

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне по- коління. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 32 роки не втихає у нашій свідомості. Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали мільйони чоловік. Ця трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево багатомільйонного народу. До цієї чорної дати в бібліотеках району було проведено низку заходів.


Так, в Лазурненській книгозбірні бібліотекарем Соценко Любов Іванівною організувано виставку-хронологію «І гіркота пече полинна…». ЇЇ мета, поглибити знання користувачів про аварію та розповісти про долю односельців – учасників ліквідації наслідків, а це Каратник Сергій Володимирович, Лазарєв Анатолій Анатолійович, Фещенко Анатолій Васильович, Фещенко Римма Антонівна, Шевчук Микола Терентійович, Попко Олександр Петрович. 

Презентовані художні й публіцистичні твори вчать любити рідну землю, відчувати людський біль і страждання, як власні. 
В Олександрійській сільській книгозбірні,  з учнями 4 класу ЗОШ,  було проведено вечір-спомин «Чорнобиль в серці України, а тінь його  по всій землі». Бібліотекар Валентина Кобзар розповіла дітям про цю жахливу трагедію та допомогла зрозуміти, чому через стільки років ми змушені зупинитись і озирнутись назад. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго ми будемо чути її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм  здоров’ям,  життям.
Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам’ять до часу померлих від радіаційного смерчу. 

«Ліквідаторам аварії доземний уклін і шана! Пам’ятаємо ваш подвиг», – завершила захід ведуча.

У Тарасівській сільській бібліотеці  Чопик В.М. було оформлено виставку «Мужність і біль Чорнобиля».  Серед її відвідувачів були сільский голова Тимощук З.М. та ліквідатори аварії.
Зустріч стала нагодою для чорнобильців поспілкуватися, згадати минулі події, товаришів, поговорити про сьогодення та вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

Згадували ці події і у  Красненської книгозбірні.
У рамках  Тижня молодіжного читання до сільської бібліотеки завітали старшокласники ЗОШ разом з вчителем Чистіковою Ніною Степанівною. Для них, Кравченко О.О., була запропонована до уваги екологічна година  «Гірчить Чорнобиль крізь роки». Непідробний інтерес визвав відеоперегляд «10 фактів про аварію на Чорнобильській атомній станції» та презентація тематичних видань. Переглянувши відео, дізнались присутні і про наслідки катастрофи та як змінився Чорнобиль за ці роки.


Користувачам Улянівської  сільської  бібліотеки Бабенко Н.В. представила виставку-хронологію «Чорнобильський квітень».


У ході організованих бібліотеками заходів було привернуто увагу громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя.

ТМК –  2018


Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова з метою популяризації читання в молодіжному середовищі та створення позитивного іміджу бібліотек організовує щорічний Тиждень молодіжної книги, приурочивши його до Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.
Саме в цей день він і стартував різноманітними заходами, об’єднаними  цьогорічним салоганом «Читання – твій вибір!».
Долучились до акції і  сільські книгозбірні Скадовського району.

Так, Благодатненською сільською книгозбірнею було організовано поетичний подіум «Душею написані слова».  На запрошення бібліотекаря Лариси Козак до користувачів у гості завітав Олександр Петрович Гунько –  поет, прозаїк, перекладач, член Національної спілки письменників України з 2003 року, член Незалежної медіа-профспілки України з 2005, лауреат літературних премій ім. Олексія Кручоних, Миколи Куліша, Анатолія Бахути, лауреат міжнародної премії ім. Григорія Сковороди. За фахом вчитель української мови, а на сьогодні – головний редактор сайту «Нова Каховка Сіті».
Зустріч з учнями Блгодатненської та Петропавлівської шкіл та  вчителями цих закладів пройшла, як то кажуть,  на одному подиху. Присутні були в захваті від розповідей та прочитаних самим автором віршів, а на завершення кожен отримав по збірці поета.

А так як здобувачі освіти Петропалівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вперше побували на заході, організованому бібліотекою, то для них ще й було проведено екскурсію закладом та бліц-опитування. На завершення, діти зробили спільне фото.
Сповнені вражень вони  розїхались по своїх домівках, ще раз переконавшись в тому, що ніякі соціальні мережі та віртуальні контакти не замінять живого спілкування.


ТМК – 2018

У Красненській сільській бібліотеці  старшокласникам презентовано нові надходження біля виставки «Читати не можна пропустити» та проведено бібліографічний огляд біля тематичної полиці «Читай українське!».
Кожному було запропоновано обрати книжку, яка його зацікавила, і пояснити, що саме викликало інтерес.

А потім, з уподобаними  виданнями, молодь організувала імпровізований флешмоб на центральній площі села.


 «Популяризація сучасної української літератури в молодіжному середовищі, зміцнення позитивного іміджу людини, що читає, утвердження ролі бібліотеки як центру громади»,  –  це мета, яку ставить перед собою бібліотекар Ольга Кравченко. 
ТМК – 2018

А до Антонівської книгозбірні, у рамках ТМК,  завітали студенти  Скадовського технікуму ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», для яких бібліотекар  Посполітак Ольга Василівна провела годину спілкування  «Диво, створене людиною».

ТМК – 2018


В Олександрівській  сільській бібліотеці, з метою популяризації читання в молодіжному середовищі, підняття престижу читання та друкованої книги, організовано парад книг «Книжковий океан». Для учнів старших класів ЗОШ, бібліотекарем В.Кобзар, було проведено книжкові бібліоподіуми «З народного напившись джерела» та «Книга мудрий добрий друг, книга знає все навкруг» з літературними вікторинами, конкурсами та розвагами. Також, старшокласники  взяли активну участь в анкетуванні «Вітрила книг дарують нам знання!», результати якого ще раз довели, що книга для підростаючого покоління, не дивлячись на розвиток інформаційних технологій, залишається і другом, і порадником, і співрозмовником, і джерелом нового та непізнаного.


  

ТМК – 2018

А Улянівська сільська книгозбірня організувала  флеш-моб «Улянівська молодь читає».
У заході взяли участь активні читачі-учні Улянівської ЗОШ.

Розпочалося дійство зі вступного слова сільського бібліотекаря Бабенко Н.В, яка розповіла учням про важливість друкованого слова у суспільстві.  Ну а далі, усміхнені і щасливі, діти зробили світлину на підтримку української книги, закликавши односельців до читання.


ТМК – 2018

Долучилась до Тижня молодіжної книги і Приморська сільська книгозбірня. Бібліотекар Стахурська І.І. та педагог-організатор  ЗОШ Коваленко С.М. організували вуличний  флешмоб  «Читання – мій вибір!». Його учасники – старшокласники, не просто приваблювали своєю яскравістю, неординарністю перехожих. Вони досить ефективно привертали  увагу мешканців до теми читання у молодіжному середовищі, спонукаючи   замислитись над важливістю даної теми. ТМК – 2018

Низку заходів організовано і Шевченківською сільською книгозбірнею. Бібліотекар Міщук Людмила Володимирівна разом з  активними користувачами  провели акцію «Читання – твій вибір!», залучивши до неї  молодь громади.

В приміщенні ж  самої  книгозбірні було розгорнуто виставку-заклик молодіжної літератури «Кидай мишку – бери книжку» та «Літературне лото». Учасники заходу, отримавши картку з  уривком літературного твору, мали визначити назву книгу та її автора. Незважаючи на те, що були неправильні відповіді,  підказки,  й «допомога друга»,  гра пройшла невимушено та жваво. А головне – зацікавила дітей познайомитись з новими творами. 
«Подорож до Країни Радості й Добра»

12 квітня Улянівський сільський бібліотекар Бабенко Н. В. разом із шкільним бібліотекарем Кобзар В. М. організували  «Подорож до Країни Радості й Добра», присвячену 100-річчю від дня народження великого педагога, письменника та публіциста В. О. Сухомлинського.  
Мандри розпочалися із зупинки «Історія одного життя», на якій учні молодших класів познайомились з життєвим шляхом ювіляра.
Далі присутні відвідали «Місто Читайликів», де вони переглянули книжкову виставку «Серце віддане дітям».
Потім присутні пірнули у «Море Загадок», демонструючи спритність та кмітливість.
Потрапили школярі і на «Острів Театральний», де на них чекали інсценізації  казок Василя Олександровича.
Грали вони і в гру «Злови чарівне слово» та читали вірші.

Завершився «вояж» переглядом мультфільму «Корисні підказки. Кругообіг добра в природі» та спільним виконанням пісні «Спасибі, вчителю». 
«Запрошуємо у світ книги»

11 квітня  в Олександрівській  сільській бібліотеці  пройшли екскурсії для учнів 1-2 класів  ЗОШ під назвою «Запрошуємо у світ книги».

Мета екскурсії полягала  у розвитку інтересу до читання, ознайомлення з правилами користування  бібліотекою, вихованні охайності до книг, а найголовніше – викликати бажання  стати активними читачами.

Учні завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих друкованих видань, які своїми новенькими  палітурками посміхалися  до дітей та повели  їх у чарівний  світ принцес, фантастичних пригод, казок…
Особлива гордість бібліотеки – музейна кімната, в якій відображена історія села, представлені предмети побуту та хатнє начиння, численні світлини  олександрівців. Протягом заходу, діти жваво цікавилися  всім тим, про що їм розповідала бібліотекар Валентина Кобзар, яка ще й на  останок подарувала їм книжкові закладини з надією, що вони стануть їм у пригоді. 

А в Антонівській книгозбірні, до Міжнародного дня дитячої книги, презентовано виставку-огляд  «Книги –  ріки, які наповнюють Всесвіт мудрістю», на яку було запрошено вихованців  дитячого садочка «Сонечко».
Бібліотекар  Посполітак Ольга  Василівна ознайомила дітей  з історією виникнення книги,  якими були перші видання та з яких матеріалів їх виготовляли. Розповіла вона і  про сучасну книгу та шлях її створення.
Діти з цікавістю слухали розповідь та активно ділилися враженнями від книг, які їм раніше читали дорослі.
Саме з ними завітати до бібліотеки, наступного разу, запросила бібліотекар, адже і для них знайдуться книжки за вподобаннями.А у Тарасівці, на екскурсію «Творче слово земляка» до сільської бібліотеки завітали діти старшої групи садочка «Сонечко», разом із завідувачем Корнійчук Тетяною Василівною.
Вони залюбки слухали розповіді про земляка Крюкова Георгія Володимировича, розглядали його книжки та знайомились з історію рідного краю. 
Великдень йде – свято в душі несе

Великдень – одне з найбільших та найшанованіших християнських свят. Саме у Великодню пору трапляються великі й маленькі дива.
Народна мудрість каже, що у світі доти існуватиме любов, доки писатимуть писанки.
До свята, у Лазурненській селищній бібліотеці було презентовано книжкову виставку-інсталяцію «Возродися, писанко, Воістину возродися», що має на меті збереження та популяризацію великодніх традицій України.
Відвідувачі виставки мали змогу  ознайомитися з  відповідною літературою, отримати щирі вітання із Воскресінням Христовим та побажання благодаті, добробуту, окриленого настрою, миру, злагоди та душевної величі від бібліотекаря книгозбірні Соценко Л.І.
Одним  із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є  Великдень. Це дійсно Великий день, який прославляє  Воскресіння  Ісуса Христа. Він знаменує свою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування. В цей день церква радіє, широко розкриває свої  двері, впускаючи  всіх бажаючих.
З метою  ознайомлення з народними звичаями і традиціями святкування Великодня, виховання любові і пошани до своїх традицій, в Олександрівській сільській бібліотеці організована  книжкова  виставка-інсталяція «Великдень іде – свято в душі несе».З учнями 1 класу Олександрівської ЗОШ, 5 квітня,  бібліотекарем Валентиною Кобзар проведена літературно-музична  година «Великдень – воскресаюча весна».
А потім, у сільському парку, до свята, діти прикрасили  дерево Великодніми  писанками.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Міжнародний день дитячої книги


З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Ганс Крістіан Андерсен. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день його народження, 2 квітня, у всьому світі відзначається Міжнародний день дитячої книги.

 З нагоди свята бібліотекарем Шевченківської сільської книгозбірні для вихованців дитячого ясла-садка «Веселка» проведено бібліотечний урок «Мандри казковими шляхами Г.Х.Андерсена». Юні читачі з великим задоволенням слухали розповідь Міщук Л.В. про творчий шлях великого казкаря, цікаві факти з життя данського письменника. Переглянула малеча і дитячі книжки, представлені на виставці, які по праву можна назвати першою сходинкою до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

Святкування Міжнародного дня дитячої  підкреслює  її важливу роль у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь.
Низку заходів до свята було проведено і  бібліотекарем Олександрівської  сільської бібліотеки  Валентиною Кобзар.
У книгозбірні оформлено книжкову виставку «Сузір’я вічного й святого дитяча книга на землі».
У парку,  на ігровому майданчику, для учнів Олександрівської ЗОШ був проведений калейдоскоп книжкових цікавинок, під час якого дітей познайомились з новою літературою, яка поповнила фонд закладу.А у самій школі, для учнів 1 класу був проведений літературний ранок «Книга – мудрий, старий друг, книга знає все навкруг».

Мета цих заходів полягає не тільки у  ознайомлені з новинками, а й виховання любові, бережливого ставлення до книги, бажання здобувати знання та дати малечі можливість побачити в книзі друга та стати у майбутньому активними читачами книгозбірні.
Є багато див на Землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них  найбільше диво – книга. У ній увесь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого  прагне наша душа, має своє відображення  в книзі. Шана й любов до книги  починається  з колиски, іде від батька до матері. І кожна людина знає, що найвідданішого й наймудрішого друга, ніж книга не знайти.

«Гончар крокує Херсонщиною»

З квітня минає  100 років дня народження того, хто був Прапороносцем української літератури, а в став Реставратором Собору українського духу, кого за життя хвалили і ганили, а після смерті визнали Героєм України... 
Це Олесь Терентійович Гончар. У 1995 році, коли українці прощалися з улюбленим письменником і провідником духу, на траурному мітингу В’ячеслав Чорновіл промовив  такі символічні слова: «Кажуть: для того, щоб зрозуміти великих, потрібна історична відстань. Це правило не поширюється на нашого дорогого Олеся Терентійовича. Нам відстань не потрібна. Ми знаємо, що нас залишає Людина велика, Людина невмируща, яка назавжди буде записана на скрижалях української історії…».

Незалежна Україна вдячно береже пам’ять про ті моменти, коли мудрістю та прозорливістю Олеся Гончара благословлялися справи і діяльність в ім’я рідної Батьківщини. Чого варті тріумфальні результати історичного Референдуму про нашу державну самостійність, коли Олесь Гончар набатно провіщав: «Україно, день твій гряде!».

Сьогодні ім'ям письменника названі вулиці у багатьох населених пунктах; студентам виплачуються академічні стипендії, а молодим письменникам – літературні премії імені Олеся Гончара; пам’ятники, меморіальні дошки…його ім’я носять численні навчальні заклади, установи… Серед них, і Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека. Саме вона виступила ініціатором великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», адже найміцніша людська пам'ять карбується не у бронзі, а в серцях і  справах нових поколінь.

Скадовський район, зокрема сільські бібліотеки, активно долучився до обласної акції та з метою популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара  з  05 по 13 березня провів низку заходів.

Година-знайомство «Геніальний майстер слова»
Віддаючи шану Великому українцю та видатному письменнику, одному з найпотужніших прозаїків другої половини ХХ століття, у Антонівські книгозбірні пройшла година-знайомство «Геніальний майстер слова».
Бібліотекар  Ольга Василівна Посполітак розповіла про постать Олеся Гончара, чиє життя і творчість осяяні сонцем і безмежною любов’ю до України та її народу. Це був нелегкий шлях трудівника і переможця, який він пройшов чесно, стверджуючи високе призначення людини.
Сподіваємось, що перша «зустріч» з Олесем Терентійовичем, яка пройшла у діалогово-дискусійній формі, спонукатиме юних користувачів до ближчого знайомства з його творчістю та громадською діяльністю в майбутньому.

Бібліотечна панорама до ювілею О.Гончара
«Сто кроків до країни «сонця», та одна мить до країни «щастя», так називалась серія заходів у формі  бібліотечної панорами що пройшли у Благодатннській сільській бібліотеці для учнів 9, 10, та 11 класів Благодатненської ЗОШ.
 Їх мета, популяризуючи життєвий та творчий шлях письменника, показати багатогранність його таланту, представити літературну палітру, розкриваючи її зміст та виховне значення творів для сучасників.
Свято було розпочато віршем О.Гончара «Думи про Батьківщину» у виконанні сільського бібліотекаря Л.Козак,  та власним віршем  бібліотекаря ЗОШ Т.Пулінець:
Сьогодні, у свій 100-літній ювілей,
Він, мов живий, звертається до нас, людей.
Він пише громадянам України
Про сенс життя для кожної людини.
Як у труді й любові щастя відчувати
Й життєві труднощі долати.
Як Україну-матір шанувати
І ворогів її здолати.
Тож,  просимо вас твори мудрі погортати
Й думки свої та мрії
В соняшник вплітати.
Давайте вслухаємось в слово Гончара
Що із минулого до нас луна.

Гортаючи сторінки презентації  «Зорі його життя», читачі ознайомились з життєвим та творчим шляхом письменника. Аналізуючи його, вони дійшли висновку, що творчість, можна поділити на дві полярні теми: про війну та мирне життя. Саме вони лягли в основу гри «Книжкова мозаїка». В перелічених творах, було порушено ряд спільних проблем: в чому сенс життя людини? що таке щастя? якою буває любов? Навколо яких, ніби в хоровод зібралися літературні герої. Бібліотекарі поставили учасникам завдання, встановити відповідність між назвами творів та іменами героїв, з якими читачі впоралися дуже швидко!
Далі учні разом з цими героями вирушили у літературну розвідку.  Так називалася гра під час якої учасникам довелося подолати книжкову вежу, знаходячи відповідні цитати, та коментуючи їх.
Знайомлячись таким чином з творчістю О.Гончара, діти переконалися, що його твори не лише цікаві та захоплюючі, а й повчальні. Його герої самовіддано люблять свою Батьківщину та природу, що їх оточує. Вони уміють цінувати дружбу та палко кохати, знаходять сенс життя в улюбленій праці, яка розкриває їх істинну красу та знаходяться у постійному пошуку. І незважаючи ні нащо, відчувають себе щасливими, навіть у хвилини смерті, що здавалося б неможливим, бо за мить щастя вони готові віддати навіть життя, як герої новели «За мить щастя», яку учні з трепетом прослухали. Бібліотекарі допомогли читачам ідейно усвідомити, та зрозуміти сутність людського щастя і замислитись над власним його баченням.

Щоб перевірити отримані знання читачів, на заході їм було запропоновано участь у конкурсній програмі. Змагаючись за орден «Найкращий знавець Гончаріани», учасники команд «Берег любові» та «Берег щастя», показали високі результати.
Оскільки соняшник – це не лише квітка-символ України, що уособлює сонце, тепло, працю, силу та щастя, вона червоною ниткою проходить крізь творчість Гончара, і є символічною, як в поезії, так і в прозі, то читачам було запропоновано на її пелюстках написати свої мрії про щастя, та вплести їх до квітки Сонця. 
Гортаючи мудрі книжки Олеся Гончара, читачі здійснили своєрідну мандрівку країною сонця, до країни щастя, а бібліотекарі побажали присутнім, щоб їх мрії збулися, а наша Україна, залишалася вільною, незалежною, єдиною, мирною і щоб всі її мешканці були щасливими!
Захід було завершено влучними словами письменника:
…Велика Україно, вір;
За тебе встануть ще мільйони.
І лицемір’я упаде,
І славославіє погине.
Розправить крила молоде
Безсмертне племя України!
Минуть роки, а про бібліотечну панораму, в Благодатненській сільській бібліотеці, залишиться на згадку загальна світлина біля символічної квітки із щасливими щирими поглядами молодих людей, на яких незабаром, очікує нова мандрівка, в доросле життя!

Книжкова виставка-діалог
«Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!»
Приєдналась до ювілейної акції ХОУНБ «Гончар крокує Херсонщиною» і Красненська сільська бібліотека.
У книгозбірні було розгорнуто книжкову виставку-діалог «Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!». Під час її перегляду бібліотекар Ольга Олексіївна Кравченко розповіла  користувачам про життєвий і творчий шлях письменника, а юні культармійці презентували твори Олеся Гончара. Присутні ділились враженнями від прочитаного, коментували, обговорювали, висловлювали думки, проводили паралелі, демонстрували знання творів…. відгадуючи їх за цитатами та за допомогою пазлів-підказок. Було і живе спілкування – про сенс життя, про честь і чесність, про майбутнє нашої держави…
Слово О. Гончара й сьогодні з нами. Воно несе людям зоряні світлі надії, підтримує тепло людських сердець, чистоту взаємовідносин, добропорядність, допомагає берегти собори наших душ та усвідомлювати себе українцями. То ж немає сумніву, що в душах учасників  заходу,  проростуть зерна добра, любові до ближнього і до своєї рідної землі.

Бібліотечний урок 
«Прапороносець величі людських почуттів»
До великої літературної естафети  «Гончар крокує Херсонщиною» в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара долучились і у Лазурному.
Селищний і шкільний бібліотекарі Соценко Л.І. та Радік Л.І., вчителі української мови й літератури  ЗОШ Токарик Т.І., Самойлова Г.В., Новохижна Н.Ф. провели бібліотечний урок «Прапороносець величі людських почуттів» презентувавши учням 10-11 класів життєвий і творчий шлях Олеся Гончара. 
Особливий акцент було зроблено на тому,  що він тісно пов’язаний з Херсонщиною, багатьма  його містами й селами та їх мешканцями. На матеріалах Таврійського краю та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новели, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки….
Учасники заходу активно знайомились з художніми та публіцистичними творами  митця, представленим  на виставці,  брали участь у поетичному флешмобі, літературній вікторині. А на сам кінець зустрічі «зачерпнули з криниці мудрості» вислови із творів письменника. Вони звучали як  набір духовних заповідей Майстра українцям сущим і їхнім нащадкам. 

Міні-цикл «Олесь Гончар – митець сучасний»
Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста.
Пісня і Зоря.
Вся Україна славить і вітає  
Свого співця – Олеся Гончара!
100 років минає з Дня його  народження. Та Олесь Гончар не був, а є!
І сьогодні –  це найвеличніша особистість нашого часу. І через десять, двадцять років він буде нашим сучасником, бо це з його вуст новітня Україна підхопила слова про рідну мову, про суверенітет, незалежність, щастя народитися українцем…
З нагоди  ювілейної дати  Олександрівською сільською бібліотекою було організовано  міні-цикл заходів «Олесь Гончар – митець сучасний».
У співпраці з загальноосвітньою школою бібліотекарем  Валентиною Костянтинівною Кобзар для користувачів книгозбірні розгорнуто книжкову виставку «Його душа – собор надій  високих»; організовано літературну годину «Собор душі Олеся Гончара»; проведено вікторину  «Олесь Гончар. Життя  і творчість».
 За життя, як відомо, головним «брендом» Гончара вважалися «Прапороносці». Однак у щоденнику залишився такий запис письменника: «Січовик заповідав класти в могилу – під голову – сідло козацьке... А що я заповів би? Мені покласти під голову три книги: «Тронку», «Собор» і «Зорю». Це занотовано не в 1990-ті роки, коли в багатьох людей коригувалися життєві погляди й оцінки минулого, і навіть не в часи перебудови. Гончар склав цей своєрідний заповіт у січні 1982-го.
Прочитавши їх, чітко усвідомлюєш, що вони  потрібні в життєвій дорозі поряд із хлібом і сіллю, вони гартують нашу громадянську мужність, дають щиру радість і незрівнянне відчуття людяної мудрості, несуть безмір морально-етичних галактик для сучасників.

«Жінки-берегині Олеся Гончара»
«Талант виростає з нації, як та квітка зі стебла, тому відірвати свою долю від долі на­ції означає загинути», ділився роздумами Олесь Гончар, ювілей з Дня народження якого ми незабаром будемо відзначати.
В рамках великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» у Приморській сільській книгозбірні  організовано бібліоогляд та виставку-дату «Співець Таврійського краю» для учасників жіночого клубу  «Єва» на черговому засіданні «Жінки-берегині Олеся Гончара».
Оскільки захід відбувався напередодні Міжнародного жіночого дня, бібліотекар Ірина Іванівна Стахурська  розповіла  його учасникам не тільки про ювіляра, а ще й про трьох берегинь, світлом і теплом яких було осяяне його життя. Це спроба збагнути роль і присутність у його долі доленосних жінок – найближчих і найрідніших – бабусі, сестри і дружини, які, мов три янголи-охоронці, допомогли йому відбутися, виконати місію Митця й Громадянина на землі. 

Таврія читає О.Гончара
Так, «Ми читаємо О.Гончара»! Під таким гаслом пройшов флешмоб, організований бібліотекарем Таврійської  книгозбірні Вербицькою  О.В.
У ньому взяли участь представники трудових колективів громади. Працівники сільської  ради, разом з головою Галянтовою Т.С.,  дитячого  садочку, соціальної служби, ФАПу,   магазину  та інших установ і організацій, згадували твори  Олеся  Терентійовича, читали уривки, а  Олена  Вікторівна, в свою чергу,  розповідала про цікавинки з життя та творчості ювіляра.


До речі, в  сільській бібліотеці   організовано  постійно-діючу  виставку «Письменники-ювіляри».  Твори  Олеся  Терентійовича  Гончара   посіли в ній почесне місце.
Читаємо Олеся Гончара! Відкриваємо для себе його талант.

«Одне слово, а в ньому – цілий світ…»
Художня творчість О. Гончара, як і його художній світ, – це явища своєрідні, самобутні й неповторні. Як художник широкого діапазону, О. Гончар із дивовижним умінням сягав глибин тем, за які брався, відчував пульс життя свого часу, турбувався проблемами наступних поколінь, чим і викликав прихильність читачів протягом десятиліть.
У Тарасівській сільській бібліотеці, на підтримку  великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара було оформлено виставку. Ця форма роботи форми допомагає вирішувати такі завдання як, популяризувати  бібліотечний фонд, пропонувати зацікавитись темою, рекомендувати відповідні книги…
На цей раз, у центрі уваги – Олесь Гончар, який  взяв у руки не грудку глини, реальні обриси якої відчуваєш доторком пальців, а вийняв із душі слово і за велінням долі вибудував з цього чудодійного матеріалу храм в українській літературі як національний символ – собор душі.
Прапороносці, Таврія, Перекоп, Циклон, Тронка, Собор, Бригантина, Жайворонок, Кресафт, Полігон, Соняшники... Одне слово, а в ньому – цілий світ.
Чопик Вікторія Миколаївна знайомила всіх охочих з його творчим доробком, у якому «кожне слово, як промінь світла, а зіллються – і вони спалахнуть сяйвом в одному небесному слові: Воскресіння! То воскресає на зорі третього тисячоліття наша Україна, а з нею возродиться в новій силі народ, ім’я якого вперше за всі пережиті віки записане в Конституції з великої букви – Український. Славне, високе і горде імення – Український народ – виборював усім своїм подвижницьким життям як віщу зорю нації вірний син її Олесь Гончар…», – так писав про нього лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Ярема Гоян.

Вечір-присвята «Думаймо про велике!»
Такого рівня письменники, як Олесь Гончар, даються нашому суспільству і світові дуже рідко. 

З часом ми це усвідомимо, мабуть, глибше і тому менше шукатимемо якихось плям. Треба, звичайно, знати все, що стосується його життя і творчості, але акцент слід робити на головному; його сформулював сам письменник: «Думаймо про велике!»Кожен по-різному розуміє це «велике», але без сумніву, Олесь Гончар – воістину національний письменник.
Про це говорили учасники вечора, який у рамах обласної ювілейної акції організувала бібліотекар Уянівської книгозбірні Наталія Вікторівна Бабенко.
Його учасниками стали вчителі загальноосвітньої школи. Дехто, добре знайомий з українським письменником-класиком,  а дехто – відкрив для себе нові грані його творчості.
Зустріч видалась цікавою та змістовно насиченою.
А у приміщенні самої книгозбірні протягом тижня функціонувала книжкова виставка «Людина світу син Дніпра». Гончар був поборником суверенної України, захисником рідної мо­ви і культури, людиною, яка повернула нас до історичного корін­ня, і свято шанувала своє.

«Поезії не змовкне джерело»

Поезія … Зміст цього слова кожен з нас розуміє по-своєму.
За словами сучасної поетеси Марти Томенко:
Поезія – високий стяг душі.
Небо вільне для лету і для болю.
Катарсис серця і омовіння. Чистим словом.
Поезія, як віршована мова, народилася ще на зорі людської цивілізації. З усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша.
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя.
А ось вислів неперевершеної  Ліни Костенко: «Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово. Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Мої вірші є своєрідним поетичним щоденником. З поезією стає легше на душі».
З цим важко не погодитись… гарним подарунком усім майстрам високого слова є Всесвітній день поезії, який відзначається  21 березня.
З цієї   нагоди, Улянівським сільським бібліотекарем, була проведена бібліо-крос-акція «Поезії не змовкне джерело».
Поетичні рядки лунали на вулицях, на робочих місцях установ… Наталія Бабенко залучила до читання віршів видатних поетів мешканців села різного віку. 
Не оминула подія і  Надію Твердохліб, голову Улянівської сільської ради, яка переконана в тому, що поезію потрібно читати в усі періоди життявід малого до великого, від школяра до науковця, бо слова вбрані у живоцвіт душі автора завжди приносять задоволення. 

 


 


Криниця Тарасової душі

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім'я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.  

На честь дня народження великого Кобзаря, щороку відбуваються березневі заходи і  ми вклоняємося  ймув думках, у прочитанні його творів, у присвяченні йому поезій, картин, вистав; у концертах,   академіях, урочистостях….


От і у Благодатненській сільській бібліотеці пройшов захід «Криниця Тарасової душі» для вихованців старшої групи дитячого садочку «Золотий ключик». 

З Тарасової криниці дошкільнята «дістали» знання про життєвий та творчий шлях «Кобзаря»; відповідаючи на запитання вікторини вплели квіти «У вінок Кобзаря»; розфарбували малюнок «Тарас у дитинстві»; провели фіз-хвилинку під пісню на слова Шевченка «Тече вода з під-явора», переглянули мультфільм про Шевченка…
А на завершеня, кожен малюк отримав у подарунок дитячий  «Кобзарик». «Сподіваюсь, ця книжка стане справжньою окрасою домашньої дитячої бібліотеки», – підсумувала Лариса Козак, господиня сільської книгозбірні.


А в  Улянівській сільській бібліотеці 13 березня пройшла уявна подорож «Т. Г. Шевченко – великий син України».  Бібліотекар Наталія Бабенко запросила  учнів 6 класу ЗОШ разом з бібліотекарем закладу до подорожі Шевченковими дорогами.  
Колеги, працівники сільського будинку культури, підготували  інсценізацію «Розмова малого Тараса з матір'ю». Діти ж  приймали участь у літературних іграх, вікторинах, слухали пісні на вірші поета… залюбки переглянули  художню виставку «Вірші Т. Г. Шевченка в малюнках».  


А ще усі разом, і дорослі і малі, сплели вінок пам’яті-вдячності Великому Кобзарю.


Завершився захід спільним виконанням «Заповіту».


В Антонівській книгозбірні,  дня народження Тараса Григоровича Шевченка», презентовано  виставку «Найславетніший син української землі»
Бібліотекарем  Посполітак Ольгою Василівною  проведено огляд  друкованих видань з фонду книгозбірні. 


31 березня 2018 року в приміщенні Лазурненської селищної бібліотеки відбулася тематична вистава «Ми – нащадки твої, Кобзарю», присвячена творчому та життєвому шляхам видатного українського   поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча зібрав в одному місці, і в один час, справжніх поціновувачів мистецього доробку Великого Кобзаря.

Захід відбувся за участю любительського об’єднання «Художнє слово». Впродовж вистави її учасники проникливо й душевно декламували поезію Тараса Григоровича.  

Учні Лазурненської школи мистецтв під керівництвом Олени Дригваль виступили з вокально-іструменталним номером

А дівчата із танцювального колективу «Ритми» Лазурненського селищного будинку культури,  керівник Юрій Калінчев, подарували пристунім колоритні українські танці.

Полум’яне і міцне, гнівне і ніжне шевченкове слово й донині живе у серцях мільйонів наших співгромадян. Та й не українцями єдиними, адже Тарас Григорович – особистість не лише українського, а й всесвітнього масштабу.


З нагоди 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка в Олександрійській сільській бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Живе під сонцем любові Шевченкова весна».
  

А з учнями 3 класу місцевої школи бібліотекар Валентина Козак провела годину спілкування «Ми чуємо тебе Тарасе крізь століття». Намагаючись розкрити велич і безсмертя українського  поета, світового генія, неперевершеного майстра слова, вона ознайомила дітей з творчістю Тараса Шевченка. 
А з метою виховання любові та поваги до спадщини, яку залишив нащадкам Великий Кобзар, під час заходу пройшли  Шевченківські читання.

Герої не вмирають!


На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року) 20 лютого  в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні.


Саме  в цей день, пам’яті загиблих на Майдані, за підтримки селищного голови Бєліка С.Я. у Лазурненській бібліотеці  відбувся тематичний захід «Герої не вмирають». Почесними гостями на ньому стали  учасники АТО, від імені яких до присутніх звернувся  Ахтирський Роман Миколайович, підполковник, капітан ІІ рангу. Він закликав пам'ятати про подвиги героїв, які відстоювали і продовжують відстоювати честь своєї країни.

Серед учасників заходу, також,  були: заступник селищного голови Олексій Марченко, священик Української Православної Церкви протоієрей отець Орест,  учні 8-го класу Лазурненської ЗОШ І – ІІІ ступенів разом з учителем Стецюк О.А., заступником директора з навчально-виховної роботи Загороднюк С.М. та педагогом-організатором Кузнецовою Л.М., жителі селища.  


Ведучі заходу, бібліотекар Любов Соценко разом з  Лілією Ахтирською, Ганною Чорноус та Людмилою  Копиловою змогли відтворити атмосферу надзвичайно трагічної сторінки історії в житті нашого народу. Допомогли їм у цьому Сергій Яцюк, вихованці філії Скадовської ДШМ під керівництвом Олени Дригваль, Сергій Бігун, Анастасія Ахтирська, Діана Чорноус. І в кожному виступі, пісня то, музична композиція чи вірш, звучало гордо і впевнено:  «Герої не вмирають!». 


У Олександрівській сільсьській бібліотеці до четвертої річниці розстрілів на Майдані було розгорнуто виставку-інсталяцію  «Герої не вмирають».  На ній  було представлено  друковані видання, присвячені   хроніці  історичних подій  зими 2013-2014 років, портрети  героїв «Небесної Сотні», кращі  світлини  Революції  гідності.

З учнями  9 та 11класів Олександрівської ЗОШ бібліотекар Валентина Кобзар  провела  патріотичний діалог «А сотню вже зустріли небеса».
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували  пам’ять  героїв  Небесної Сотні.
Памятаємо

В Улянівській сільській бібліотеці до Дня Героїв Небесної Сотні  було представлено виставку-реквієм «Майдан… З героями іде прощання». Новітні герої, Герої Небесної сотні… Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам’ять нагадуватиме про їхні відвагу, мужність і самопожертву в ім’я свободи.
«Журавлі з отчого краю»

15 лютого в Україні вшановують воїнів, які брали участь у локальних військових конфліктах, що спалахували на території інших держав.
Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.
Тим трагічним подіям було присвячено усний журнал «Журавлі з отчого краю», який пройшов у Красненській сільській бібліотеці. Його учасниками стали учні 9 класу загальноосвітньої школи. Бібілотекар О.О.Кравченко зробила бібліографічний огляд видань біля одноіменної  книжкової виставки. 
Класний керівник Н.С. Чистікова висвітлила військові події 1979-1989 років в Афганістані у тематичній доповіді, акцентувавши увагу присутніх на  участі українського народу у цій війні. Також вчитель провела аналогію того військового втручання з сьогоднішніми подіями на сході України. На підтвердження її слів став відео-перегляд фільму «Міфи афганської війни».  
Розчулила присутніх пісня «Не жди мене» у виконанні Н.Яремчука, а чуттєві поетичні рядки, які підготували школярі не залишили байдужим жодне серце.
Передаючи з рук у руки свічку пам’яті, учасники заходу вшанували загиблих, усвідомивши, що 15 лютого – це не лише спомин  про трагічні і жорстокі події війни в Афганістані та миротворчі місії в інших країнах, це день вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів  та заклик до миру, який так потрібний Україні.


Валентинів день


День святого Валентина – свято закоханих, яке відзначається у багатьох куточках світу. В Україну воно прийшло на початку 90-років минулого століття. 14 лютого, – чому саме цей день і чому саме  закоханих? З  приводу  цього існує чимало красивих легенд… але якби там не було, кохання існує  стільки, скільки існують люди. Та й уявити наше життя без нього складно.

Олександрівська сільська бібліотека з цієї нагоди презентувала користувачам виставку-інсталяцію  «Всьому початком є любов», у кожній  книжці якої – своя, неповторна історія  кохання.

А для наймолодших, вихованців ДНЗ «Джерельце», з метою виховання  дружніх стосунків  між хлопчиками та дівчатками, доброзичливого ставлення один до одного, формування щирості та взаємоповаги у стосунках, було проведено конкурсно-ігрову програму.

Захід пройшов на високому емоційному піднесені  та у святковій атмосфері, який вміло створила бібліотекар Валентина Кобзар.

Крути – бій за майбутнє

Кожного року, в січні місяці, відзначаючи радісні роковини пропам’ятних актів в українській історії – проголошення Незалежности і Соборности, українська спільнота у вільному світі схиляється в глибокому поклоні перед пам’яттю тих, хто поклав свої голови за Батьківщину на полі нерівного бою під Крутами 29-го січня 1918-гo року.
100 років  минуло з того часу, але пам’ять про крутянських героїв не погасла і вічно жива.

Зокрема, у Красненській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті «Лицарський подвиг юних українців». Учням 7-8 класів, які завітали на захід, бібліотекарем О.Кравченко було запропоновано  переглянути фільм «Недооцінений урок історії. Герої  Крут», познайомитись з літературою, представленою на тематичній  книжковій виставці,  послухати  відеозапис  вірша Павла Тичини «Пам’яті тридцяти»  у виконанні Марії Бурмаки… та вшанувати загиблих хвилиною мовчання запаливши свічку пам’яті.
А у селищі Лазурне зусиллями сільської та шкільної книгозбірень було організовано бібліотечний урок  «Герої  Крут у фактах та документах.
Відкрила його доповідь  «Бій за майбутнє» вчителя історії Валентини Григорівни Лисюк. Бібліотекарі Олеся Леонідівна Радік та Любов Іванівна Соценко ознайомили присутніх з історичними документами. Лунали в цей день і вірші – «Бій під крутами» О. Тичка, «Повіяв вітер степовий» за мотивами стрілецької пісні, «На Аскольдовій могилі» П.Тичини у виконанні Анастасії Вихор, Андрія Вихора та  Наталії Затолочої. В Улянівській сільській книгозбірні, з метою формування в молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов захід-вшанування «Пам’ять про них живе і донині».  Присутні з захопленням слухали розповідь бібліотекаря Наталії Бабенко про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 


Трагічна подія, яка сталася 29 січня 1918 року на невеликій станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.
На жаль,  цей бій триває і сьогодні.  Тепер від нас залежить його результат. В наших руках шанс на остаточну перемогу, яку Україна чекає з 1918 року. Аби підтримати наших захисників, Благодатненці, серед яких і бібліотекар Лариса Козак, наліпили 2000 смачних вареників, які «поїхали» на передову.


Сьогодні, як ніколи, нам потрібні єдність та рішучість, героїзм і жертовність, які проявили крутянці 100 років тому.

Україна соборна і незалежна!

22 січня Україна відзначає  День Соборності, який встановлено на честь проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та  Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році.
22 січня 2018 року відзначили ще й  100-річчя першого проголошення незалежності в новітній історії України IV-м Універсалом Центральної Ради УНР 22 січня 1918 року, яке стало логічним етапом розвитку Української революції 1917-1921 років.
Бібліотечні заклади району провели низку заходів до цих двох надзвичайної ваги історичних подій.
Так, бібліотекар Лазурненської селищної бібліотеки завітала до дитячого садка «Сонечко» з патріотичною годиною «Незалежна, соборна, вільна», в ході якої  дошкільнята дізналися про державну символіку України.
Виступ Соценко Л.І. доповнили Ксенія Пугачова  віршем «Батьківщина» та Аліса Торчанська виконанням Гімну України.
  


Користувачів Улянівської сільської книгозбірні запросили до  історичного віконця «На шляху до  свободи та незалежності».
Учасники заходу натхненно та щиро декламували патріотичні вірші, разом з бібліотекарем Наталією Бабенко переглянули відео про  «Мальовничі куточки України» та фрагмент документального фільму «Становлення Української державності».


Бібліотекарем Олександрівської сільській бібліотеці Валентиною Кобзар для учнів 3 класу ЗОШ було проведено  урок державності «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».
Його складовими стали вікторина «Як я знаю Україну» та презентація  книжково-ілюстративної виставка «Ти єдина у світі, моя Україно!».Нехай кожен новий день буде означений світлими вчинками та добрими справами,  і нехай вони примножать силу в закріпленні Української суверенної держави!

Христос рождається!
18 січня у Лазурненській селищній бібліотеці відбувся тематичний захід «Звичаї – це скарб українського народу».

Відкрив його вертепом «Христос рождається!» аматорський драматичний гурток «Художнє слово»,  керівником якого є Людмила Копилова.

Долучився до виступу театралів і редактор інтернет-видання Lazurne.info Сергій Бігун, з вуст якого прозвучали слова побажань «щастя і кращої долі для України» та кожного її громадянина.Вчитель української мови та літератури Лазурненської загальноосвітньої школи Галина Самойлова розповіла присутім про «Зимові обряди».
А вихованці Лазурненської філії Скадовської дитячої школи мистецтв разом з викладачем Оленою Дригваль подарували усім різдвяну українську народну пісню «Щедрик», що отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича.
Бібліотекар Любов Соценко, одна з ведучих заходу,  презентувала тематичну книжкову виставку «Історія і традиції різдвяних свят». Зануритись у святкову атмосферу допомогли смачна кутя та справжнісінький Дідух, з вирощених на лазурненських полях колосків. 
Після спільного виконання колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю» Любов Іванівна, як головний організатор та ініціатор цієї зустрічі,  щисоредно подякувала присутнім та висловила надію на співпрацю у майбутньому«… Ми не кажемо «Допобачення», ми говоримо: «До нової зустрічі у бібліотеці!».

Щедрівок співали, гарний настрій дарували…Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, скоромною їжею: багатою кутею на смальці, ковбасами, пирогами, варениками, млинцями, смаженими на салі тощо.
А ще, на Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, від Таврії до Гуцульщини, традиційно  ходили гурти ряджених….

Дотримуються цієї традиції і в Новоукраїнці.  Разом з бібліотекарем «Маланку» водили, щедрівок співали, гарний настрій односельцям дарували…
Книгозбірня була і залишається острівцем збереження національної культури, говорить Тетяна Кишиневська.  

Різдвяна мозаїка


Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та звичаїв, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності.
Так, до Благодатненської  сільської книгозбірні на «Різдвяну мозаїку» завітали учні місцевої школи. Бібліотекар Лариса Козак запропонувала  дітлахам веселі ігри та «зимову» вікторину, конкурс на кращу колядку чи щедрівку, перегляд цікавої новорічної казки та майстер-клас з виготовлення «Різдвяного ангелу».На завершення, діти познайомились з друкованими виданнями, прочитавшия які можна більше дізнатись про той найдорожчий скарб, який допоміг вижити нашій нації, зберегтися у віках, розвиватися та вдосконалюватися.

Новий рік на порозі!

Зробити книжкову ялинку до новорічно-різдвяних свят – не лише неординарний спосіб прикрасити своє помешкання, а й «екологічна» ідея, яка збереже життя справжнього дерева.
У Олександрівська бібліотеці «виросла» ось така красуня!


З Новим роком та Різдвом Христовим, 
наші колеги та користувачі!               
                 
Коментарі

Популярні публікації