Про нас


Комунальний заклад "Скадовська централізована бібліотечна система"

Історія Скадовської центральної бібліотеки розпочалася у 1921 році. У 1978 році була створена централізована бібліотечна система. На сьогоднішній день Скадовська ЦБС об’єднує 19 бібліотек, куди входять центральна бібліотека для дорослих, центральна бібліотека для дітей (очолює Гребень Галина Сергіївна), Міська бібліотека-філія (завідувач – Тисленко Людмила Іванівна) та 16 бібліотек – філій, що діють у сільських населених пунктах району.

Очолює  ЦБС – Малашкова Оксана Миколаївна.

ЦБС – це універсальний книжковий фонд – понад 300  тисяч примірників книг, брошур, журналів, газет, нот, художніх альбомів, більш ніж 60 найменувань періодичних  видань.

ЦБС – це 27 тисяч користувачів, яким щорічно видається понад 595 тисяч примірників видань.

ЦБС – це освітня установа у найширшому розумінні цього слова.

ЦБС – це забезпечення потреб населення у сфері освіти, інформації і розвитку особистості, організації відпочинку і дозвілля. Це літературні клуби, об’єднання, центри краєзнавства, народознавства, духовного відродження, естетичного виховання, бібліотеки-музеї.

ЦБС – це послуги  кваліфікованих бібліотекарів.

ЦБС – це централізована бібліотечна система, що обслуговує всі вікові категорії жителів нашого району.Скадовська центральна бібліотека


Скадовська центральна бібліотека –  Інформаційний, культурний та дозвіллєвий  центр міста, депозитарій краєзнавчих видань, сховище джерел інформації.

Колектив бібліотеки працює у різних напрямках:

 • Просування книги та читання серед населення міста і району;
 • Формування інформаційної культури та культури читання;
 • Залучення до культурно – історичних традицій міста та краю;
 • Формування правової культури читачів;
 • Впровадження інформаційних технологій у практику роботи бібліотек.Наші послуги:

 • Надання інформації про склад бібліотечного фонду через систему каталогів та інші форми бібліотечної інформації
 • Консультаційна  допомога працівника бібліотеки у пошуку та виборі джерел інформації
 • Видача необхідного документа з фонду абонементу додому
 • Користування літературою та періодичними виданнями у читальному залі
 • Відвідування культурних заходів, що проводяться у бібліотеці
 • Складання бібліографічних списків для курсових та дипломних робіт
 • Виконання фактографічних, тематичних та адресних справок
 • Попередній підбір літератури на замовлення

Платні послуги:роздрукування, ксерокопіювання, сканування документів, збереження інформації на різних носіях

Наші відділи:

Читальний зал

До послуг в читальному залі універсальний фонд друкованих видань: великий вибір словників, довідників, енциклопедій, література з економіки, права, історії, філософії, літературознавства та ін.
 Читальний зал здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування окремих читачів, виробничих колективів, установ міста. Веде велику масову роботу: літературно-мистецькі вечори, книжково-інформаційні виставки та перегляди, години цікавих повідомлень, «круглі столи», уроки духовності, презентації книг та художніх виставок, Дні інформації, мистецькі години і т.п.

Абонемент

Обслуговує користувачів віком від 21 року. Для них щомісяця експонуються книжкові виставки, які розкривають найбільш актуальні теми різних сфер життя.  Найновіші видання можна отримати на «платному абонементі». Для маленьких відвідувачів оформлено дитячий куточок.


Юнацький абонемент

Абонемент для юнацтва обслуговує користувачів віком до 21 року. При поповненні фонду враховуються потреби студентської та учнівської молоді. Бібліотекар абонемента співпрацює з соціальною службою для молоді, середніми та вищими навчальними закладами. Систематично проводяться літературні зустрічі, вікторини, різноманітні заходи з актуальних проблем молоді.Пункт вільного доступу до мережі Інтернет

Така можливість отримана завдяки перемозі у проекті "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІ програми "Бібліоміст".

Доступ до Інтернет - ресурсів є додатковою бібліотечною послугою з надання вільного та безкоштовного доступу до світових інформаційних ресурсів широкому загалу населення. Тут є можливість:

 • Одержати необхідну інформацію з будь-якого питання,
 • Роздрукувати, відсканувати потрібну інформацію,
 • Зробити запис на електронний носій,
 • Оволодіти навичками роботи в мережі Інтернет,
 • Поспілкуватися за допомогою SKYPE – телефонії,
 • Стати учасником інформ-оновлених заходів бібліотеки.Пункт вільного доступу до мережі Інтернет є інформаційною базою для навчання, спілкування, роботи, дозвілля, інших запитів.

Працівники бібліотеки творчо і різнопланово підходять до намічених завдань.

До уваги користувачів різноманітні виставки та різноманітні масові заходи. Форми роботи – найрізноманітніші: літературно – музичний вечір, година цікавих повідомлень, бесіда, круглий стіл, книжкова конференція, презентація, різноманітні конкурси, книжково – ілюстративні виставки та ін.


Раді вітати Вас у наших бібліотеках!

Коментарі

Популярні публікації