Життя сільських бібліотек

«Вимріяна поколіннями»


Щоб ознайомити відвідувачів з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України,  в Антонівській книгозбірні розгорнуто книжкову виставку «Вимріяна поколіннями».
Напередодні Дня Конституції України бібліотекар О. Посполітак презентувала її відвідувачам.


Вічна пам’ять полеглим на полі бою

З нагоди відзначення Дня Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, в Олександрівці,  біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам, був проведений мітинг-реквієм «Вічна пам’ять полеглим на полі бою, честь і слава живим героям».
«22 червня –  сумні роковини початку найкривавішого для нашого народу періоду Другої світової війни.
Ні ми, ні наші нащадки не маємо права забути про велич подвигу і жертовність Українського народу, що зробив неоціненний внесок у розгром нацистської імперії» –  наголосила ведуча заходу бібліотекар Валентина Кобзар.
Хвилиною мовчання присутні вшанували  пам’ять Олександрівців, солдат-визволителів та поклали квіти  до підніжжя  пам’ятника.
Слава героям, вічна і світла пам’ять!«Вишитий рушник – оберіг народу»


15 червня в Олександрівській сільській бібліотеці з учнями  ЗОШ пройшло чудове свято «Вишитий рушник – оберіг українського народу». Головна локація заходу – прикрашений рушниками музей, що діє при книгозбірні.
Бібліотекар Валентина Кобзар ознайомила дітей з оберегом української родини – рушником, із значенням його в побуті, пов’язаними з ним традиціями і звичаями. Зацікавлено діти слухали легенду «Як мати рушником стала» та знайомились з виданнями представленими на виставці-інсталяція «Український рушник – нашої долі святий оберіг». А ще, учасники програми відгадували прислівя про рушник, розмальовували та складали рушники-пазли… А на самкінець отримали в дарунок рушникчки-браслети.
Всі залишились задоволеними проведеним з користю часом та сповненими гарних вражень.
Україна – це Європа!

21 та 22 травня Улянівська сільська бібліотека провела заходи до Дня Європи для учнів ЗОШ.  Це свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003р.
Третьокласникам було запропоновано фото-колаж «Визначні місця Європи», а семикласники здійснили віртуальну мандрівку «Під синьо-жовтими прапорами України та Євросоюзу».
Головна мета проведених заходів – виховання у підростаючого покоління поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів; формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності.
«Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас. І ми – частина Європи»  меседж,  який бібліотекар Наталія Бабенко спробувала донести до відвідувачів заходів.  
Святкуємо Всеукраїнський день вишиванки


17 травня, у Всеукраїнський день вишиванки,  бібліотекарі району вирішили не просто вбратися в національний одяг, а й провели просвітницьку роботу, спрямовану на відновлення національної пам’яті, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.  
Бібліотекар  Красненської книгозбірні О.Кравченко, у рамках сільського свята, організувала  флешмоб з читання усіма присутніми вірша Миколи Шерника «Українська вишиванка». Лунали в цей день і тематичні пісні.
А хороводний танок, додав усім присутнім святкового настрою.Бібліотекар Лазурненської книгозбірні взяла участь у виставці робіт майстринь селища. Л.І. Соценко  презентувала роботи Бичок Любові, Ковер Уляни, Кравчук Світлани та  Радік Олесі. Відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишиваних речей. Недаремно кажуть, що вишивка – це давнє і вічно молоде мистецтво.Тарасівська сільська бібліотека також долучилася до свята. Чопик В.М. оформила  виставку «День вишиванки єднає українців». Усі бажаючі мали змогу не тільки ознайомились з народними оберегами, традиціями, та українською символікою, а й продемонструвати вишиванки, вишиті власноруч.  Привітала  всіх голова сільської ради Зоя Миколаївна Тимощук.Я прочитаю тобі вірш…


Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Звешся веселково – Україною,
Земле зачарована моя!
Книжковий фонд Лазурненськоъ селищної детально і глибоко висвітлює історію нашої Батьківщини, поезію про наш багатий, щедрий край.
16 травня 2018 року у Лазурненській загальноосвітній школі відбувся флешмоб на тему «Я прочитаю тобі вірш…», у якому учні 1-4 класів декламували вірші про Україну. Учениця 5 класу Лілія Прайс виконала пісню «Україночка мала». Всі діти підтримали виступ, тримаючи в руках жовто-блакитні прапорці, символ любові до рідної України.
У заході взяли участь бібліотекарі Соценко Л.І. та Радік О.Л., вчитель початкових класів Сірик Г.М., заступник директора з виховної роботи Цілинко Н.В., педагог-організатор Кузнецова Л.М., фотограф Абрамова С. Захід відбувся за підтримки селищного голови Бєліка С.Я.«1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо»


В Лазурненській селищній бібліотеці до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентовано книжкову виставку-пам’ять  «Згадаймо всіх поіменно, згадаймо серцем своїм! Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!».

На ній представлені фото ветеранів, які проживають у селищі, – Данилова Павла Васильовича та Чепурка Григорія Андрійовича, а також світлини тих, які вже відійшов у вічність. 

Друга світова війна –  це десятки мільйонів людських життів, занепащених у кривавій боротьбі з ворогом. Наша країна втратила в цьому пеклі кожного другого свого громадянина. Ми, сьогоднішнє покоління, будемо завжди пам’ятати, якою ціною завойована ця Перемога. 7 травня 2018 року, напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, селищний бібліотекар Соценко Л.І., дослідник-краєзнавець Андрєєв Ю.І., вчитель української мови й літератури Самойлова Г.В. й учні сьомого класу Лазурненської загальноосвітньої школи вшанували пам’ять загиблих воїнів у роки Другої світової війни. Відвідавши обеліск і могили на лазурненському і григорівському кладовищах, поклали квіти й вінки, хвилиною мовчання згадали тих, хто віддав своє життя, хто не дожив, не доспівав, не докохав.  

Діти дізналися про імена воїнів, які ще в минулих сорокових, захищаючи наш край від нацистів, полягли в боях.
Віддали лазурненці шану і живим. 
На території селища проживає ветеран Другої світової війни Данилов Павло Васильович, 1919 року народження.
10 травня 2018 року в його світлицю завітали учні Лазурненської ЗОШ з учителем історії Лисюк Валентиною Григорівною, оператор Бігун Сергій, селищний  бібліотекар  Соценко Любов Іванівна, щоб знову  перегорнути сторінки історії.
Павло Васильович проходив військову службу у Севастополі, згодом в Одесі, потім був направлений на острів Тендра на маяк для забезпечення проходження кораблів мінними полями.
Воював на Чорному морі. Разом із кращими моряками був направлений в Америку для отримання дев'яти кораблів, які потрібно було транспортувати до Владивостока. Після прибуття у Владивосток почалася війна з Японією. Потім у складі десанту  моряків був висаджений на Південний Сахалін у порт Маока. За участь у цій операції Павло Васильович отримав нагороду «Медаль Нахімова». За роки війни був нагороджений медалями «За оборону Німеччини», «За оборону Одеси», «За оборону Кавказу», «За оборону Японії».
У кінці зустрічі відвідувачі побажали ветеранові міцного здоров’я, добра, життєвих гараздів і щоб над нашою квітучою Україною завжди було безхмарне мирне небо.

26 квітня 2018 року корінному лазурнянинові, передовикові праці, учаснику бойових дій, ветерану Другої світової війни, письменнику-гумористу Чепурку Григорію Андрійовичу виповнився 91 рік.

У цей день шановану особистість привітала від імені осередку культури селищний бібліотекар Соценко Любов Іванівна та представник прикордонників і лазурненський краєзнавець Андрєєв Юрій Іванович, завітавши додому до іменинника.

Уже вкотре бачимо непересічний талант із пересічною долею. Спочатку здобув чотирирічну освіту, потім із тринадцяти років працював помічником комбайнера. У сімнадцять років юнака застала війна. Далі Миколаївська учбова частина, Севастопольський чорноморський флот – роки випробувань молодого хлопця. Проте Григорій Андрійович згадує ті роки з усмішкою, говорить, як військовий музичний оркестр піднімав дух бійців. І знову читає своє творіння – гумореску про фашиста, який забрів у село, і вірш про найдорожче – Перемогу...


Вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні і на уроці мужності «Дорогою ціною», який пройшов у Красненській сільській бібліотеці 8 травня.  На захід завітали учні 7-8 класів ЗОШ. 
До їхньої уваги було запропоновано відеоперегляди «20 кроків до мрії. Україна у Другій світовій війні» та « День в історії. Правда про внесок України у перемогу».

Присутніх зворушили факти знищення українських міст і сіл, навіть разом з населенням. Так, спільне горе війни й трагічних життєвих доль дійсно обєднали країну, та лише дорогою ціною.

Продовжила захід бібліотекар О. Кравченко біля тематичної експозиції «Немеркнуче сяйво великого подвигу». Особливу зацікавленість виявили учні до краєзнавчого матеріалу про вклад земляків-красненців у хід Другої світової війни. Також бібліотекар провела паралель між подіями 73-річної давнини та подіями на сході України, презентувавши нові видання. Тож нехай ніколи на нашій землі не буде більше воєн, лише мирне небо, а в душі – спокій і радість! 


А вже 9 травня відбувся мітинг до Дня перемоги, на якому зібралися як односельці, так і гості села.  У заході взяли участь колективи художньої самодіяльності  будинку культури, сільський бібліотекар, школа, дитячий садок. З привітальною промовою виступив сільський голова.  Хвилина мовчання є невід’ємною частиною заходу. Світла і вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим героям!


9 травня на заході, приуроченому Дню  перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бібліотекарем Улянівської сільської  бібліотеки  Бабенко Н.В. було представлено фото-виставку «Вас пам´ятає світ врятований».

Відвідувачі  подовгу розглядали світлини та  із сльозами на очах згадували своїх рідних, переказуючи один одному власні історії, які передаються в родинах від покоління до покоління.


До Дня пам’яті та примирення в сільській бібліотеці с. Шевченко 8 травня 2018 року проведено захід, за участю працівників сільської ради та бібліотекаря.

Міщук Л.В. нагадала всім присутнім сторінки історії Другої світової війни в Україні та перемоги над нацизмом, ознайомила з історією символу пам’яті, а саме – Червоного маку.


Було згадано всіх загиблих жителів сільської ради, які приймали участь у Другій світовій війні.   


Важкий тягар чорнобильського неба

Чорнобильська катастрофа вразила весь світ, приголомшила людей страшним розмахом незвіданої раніше біди, трагічні наслідки якої відчуватиме ще не одне наступне по- коління. Вибух, що стався 26 квітня 1986 року в Чорнобилі, ось уже 32 роки не втихає у нашій свідомості. Від аварії на ЧАЕС в Україні постраждали мільйони чоловік. Ця трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево багатомільйонного народу. До цієї чорної дати в бібліотеках району було проведено низку заходів.


Так, в Лазурненській книгозбірні бібліотекарем Соценко Любов Іванівною організувано виставку-хронологію «І гіркота пече полинна…». ЇЇ мета, поглибити знання користувачів про аварію та розповісти про долю односельців – учасників ліквідації наслідків, а це Каратник Сергій Володимирович, Лазарєв Анатолій Анатолійович, Фещенко Анатолій Васильович, Фещенко Римма Антонівна, Шевчук Микола Терентійович, Попко Олександр Петрович. 

Презентовані художні й публіцистичні твори вчать любити рідну землю, відчувати людський біль і страждання, як власні. 
В Олександрійській сільській книгозбірні,  з учнями 4 класу ЗОШ,  було проведено вечір-спомин «Чорнобиль в серці України, а тінь його  по всій землі». Бібліотекар Валентина Кобзар розповіла дітям про цю жахливу трагедію та допомогла зрозуміти, чому через стільки років ми змушені зупинитись і озирнутись назад. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії, ще довго ми будемо чути її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм  здоров’ям,  життям.
Хвилиною мовчання  присутні вшанували пам’ять до часу померлих від радіаційного смерчу. 

«Ліквідаторам аварії доземний уклін і шана! Пам’ятаємо ваш подвиг», – завершила захід ведуча.

У Тарасівській сільській бібліотеці  Чопик В.М. було оформлено виставку «Мужність і біль Чорнобиля».  Серед її відвідувачів були сільский голова Тимощук З.М. та ліквідатори аварії.
Зустріч стала нагодою для чорнобильців поспілкуватися, згадати минулі події, товаришів, поговорити про сьогодення та вшанувати пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

Згадували ці події і у  Красненської книгозбірні.
У рамках  Тижня молодіжного читання до сільської бібліотеки завітали старшокласники ЗОШ разом з вчителем Чистіковою Ніною Степанівною. Для них, Кравченко О.О., була запропонована до уваги екологічна година  «Гірчить Чорнобиль крізь роки». Непідробний інтерес визвав відеоперегляд «10 фактів про аварію на Чорнобильській атомній станції» та презентація тематичних видань. Переглянувши відео, дізнались присутні і про наслідки катастрофи та як змінився Чорнобиль за ці роки.


Користувачам Улянівської  сільської  бібліотеки Бабенко Н.В. представила виставку-хронологію «Чорнобильський квітень».


У ході організованих бібліотеками заходів було привернуто увагу громадськості до страждань людей, які зазнали і продовжують зазнавати дії радіації, наших співвітчизників і жителів інших держав. Серед них і ті, хто захистив світ від страшної біди ціною свого здоров'я, а інколи й життя.

ТМК –  2018


Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова з метою популяризації читання в молодіжному середовищі та створення позитивного іміджу бібліотек організовує щорічний Тиждень молодіжної книги, приурочивши його до Всесвітнього дня книги та авторського права, який відзначається 23 квітня.
Саме в цей день він і стартував різноманітними заходами, об’єднаними  цьогорічним салоганом «Читання – твій вибір!».
Долучились до акції і  сільські книгозбірні Скадовського району.

Так, Благодатненською сільською книгозбірнею було організовано поетичний подіум «Душею написані слова».  На запрошення бібліотекаря Лариси Козак до користувачів у гості завітав Олександр Петрович Гунько –  поет, прозаїк, перекладач, член Національної спілки письменників України з 2003 року, член Незалежної медіа-профспілки України з 2005, лауреат літературних премій ім. Олексія Кручоних, Миколи Куліша, Анатолія Бахути, лауреат міжнародної премії ім. Григорія Сковороди. За фахом вчитель української мови, а на сьогодні – головний редактор сайту «Нова Каховка Сіті».
Зустріч з учнями Блгодатненської та Петропавлівської шкіл та  вчителями цих закладів пройшла, як то кажуть,  на одному подиху. Присутні були в захваті від розповідей та прочитаних самим автором віршів, а на завершення кожен отримав по збірці поета.

А так як здобувачі освіти Петропалівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів вперше побували на заході, організованому бібліотекою, то для них ще й було проведено екскурсію закладом та бліц-опитування. На завершення, діти зробили спільне фото.
Сповнені вражень вони  розїхались по своїх домівках, ще раз переконавшись в тому, що ніякі соціальні мережі та віртуальні контакти не замінять живого спілкування.


ТМК – 2018

У Красненській сільській бібліотеці  старшокласникам презентовано нові надходження біля виставки «Читати не можна пропустити» та проведено бібліографічний огляд біля тематичної полиці «Читай українське!».
Кожному було запропоновано обрати книжку, яка його зацікавила, і пояснити, що саме викликало інтерес.

А потім, з уподобаними  виданнями, молодь організувала імпровізований флешмоб на центральній площі села.


 «Популяризація сучасної української літератури в молодіжному середовищі, зміцнення позитивного іміджу людини, що читає, утвердження ролі бібліотеки як центру громади»,  –  це мета, яку ставить перед собою бібліотекар Ольга Кравченко. 
ТМК – 2018

А до Антонівської книгозбірні, у рамках ТМК,  завітали студенти  Скадовського технікуму ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», для яких бібліотекар  Посполітак Ольга Василівна провела годину спілкування  «Диво, створене людиною».

ТМК – 2018


В Олександрівській  сільській бібліотеці, з метою популяризації читання в молодіжному середовищі, підняття престижу читання та друкованої книги, організовано парад книг «Книжковий океан». Для учнів старших класів ЗОШ, бібліотекарем В.Кобзар, було проведено книжкові бібліоподіуми «З народного напившись джерела» та «Книга мудрий добрий друг, книга знає все навкруг» з літературними вікторинами, конкурсами та розвагами. Також, старшокласники  взяли активну участь в анкетуванні «Вітрила книг дарують нам знання!», результати якого ще раз довели, що книга для підростаючого покоління, не дивлячись на розвиток інформаційних технологій, залишається і другом, і порадником, і співрозмовником, і джерелом нового та непізнаного.


  

ТМК – 2018

А Улянівська сільська книгозбірня організувала  флеш-моб «Улянівська молодь читає».
У заході взяли участь активні читачі-учні Улянівської ЗОШ.

Розпочалося дійство зі вступного слова сільського бібліотекаря Бабенко Н.В, яка розповіла учням про важливість друкованого слова у суспільстві.  Ну а далі, усміхнені і щасливі, діти зробили світлину на підтримку української книги, закликавши односельців до читання.


ТМК – 2018

Долучилась до Тижня молодіжної книги і Приморська сільська книгозбірня. Бібліотекар Стахурська І.І. та педагог-організатор  ЗОШ Коваленко С.М. організували вуличний  флешмоб  «Читання – мій вибір!». Його учасники – старшокласники, не просто приваблювали своєю яскравістю, неординарністю перехожих. Вони досить ефективно привертали  увагу мешканців до теми читання у молодіжному середовищі, спонукаючи   замислитись над важливістю даної теми. ТМК – 2018

Низку заходів організовано і Шевченківською сільською книгозбірнею. Бібліотекар Міщук Людмила Володимирівна разом з  активними користувачами  провели акцію «Читання – твій вибір!», залучивши до неї  молодь громади.

В приміщенні ж  самої  книгозбірні було розгорнуто виставку-заклик молодіжної літератури «Кидай мишку – бери книжку» та «Літературне лото». Учасники заходу, отримавши картку з  уривком літературного твору, мали визначити назву книгу та її автора. Незважаючи на те, що були неправильні відповіді,  підказки,  й «допомога друга»,  гра пройшла невимушено та жваво. А головне – зацікавила дітей познайомитись з новими творами. 
«Подорож до Країни Радості й Добра»

12 квітня Улянівський сільський бібліотекар Бабенко Н. В. разом із шкільним бібліотекарем Кобзар В. М. організували  «Подорож до Країни Радості й Добра», присвячену 100-річчю від дня народження великого педагога, письменника та публіциста В. О. Сухомлинського.  
Мандри розпочалися із зупинки «Історія одного життя», на якій учні молодших класів познайомились з життєвим шляхом ювіляра.
Далі присутні відвідали «Місто Читайликів», де вони переглянули книжкову виставку «Серце віддане дітям».
Потім присутні пірнули у «Море Загадок», демонструючи спритність та кмітливість.
Потрапили школярі і на «Острів Театральний», де на них чекали інсценізації  казок Василя Олександровича.
Грали вони і в гру «Злови чарівне слово» та читали вірші.

Завершився «вояж» переглядом мультфільму «Корисні підказки. Кругообіг добра в природі» та спільним виконанням пісні «Спасибі, вчителю». 
«Запрошуємо у світ книги»

11 квітня  в Олександрівській  сільській бібліотеці  пройшли екскурсії для учнів 1-2 класів  ЗОШ під назвою «Запрошуємо у світ книги».

Мета екскурсії полягала  у розвитку інтересу до читання, ознайомлення з правилами користування  бібліотекою, вихованні охайності до книг, а найголовніше – викликати бажання  стати активними читачами.

Учні завітали в чарівну оселю дитячої книги, яка не залишає жодну дитину байдужою. Тут їх зустріло розмаїття цікавих друкованих видань, які своїми новенькими  палітурками посміхалися  до дітей та повели  їх у чарівний  світ принцес, фантастичних пригод, казок…
Особлива гордість бібліотеки – музейна кімната, в якій відображена історія села, представлені предмети побуту та хатнє начиння, численні світлини  олександрівців. Протягом заходу, діти жваво цікавилися  всім тим, про що їм розповідала бібліотекар Валентина Кобзар, яка ще й на  останок подарувала їм книжкові закладини з надією, що вони стануть їм у пригоді. 

А в Антонівській книгозбірні, до Міжнародного дня дитячої книги, презентовано виставку-огляд  «Книги –  ріки, які наповнюють Всесвіт мудрістю», на яку було запрошено вихованців  дитячого садочка «Сонечко».
Бібліотекар  Посполітак Ольга  Василівна ознайомила дітей  з історією виникнення книги,  якими були перші видання та з яких матеріалів їх виготовляли. Розповіла вона і  про сучасну книгу та шлях її створення.
Діти з цікавістю слухали розповідь та активно ділилися враженнями від книг, які їм раніше читали дорослі.
Саме з ними завітати до бібліотеки, наступного разу, запросила бібліотекар, адже і для них знайдуться книжки за вподобаннями.А у Тарасівці, на екскурсію «Творче слово земляка» до сільської бібліотеки завітали діти старшої групи садочка «Сонечко», разом із завідувачем Корнійчук Тетяною Василівною.
Вони залюбки слухали розповіді про земляка Крюкова Георгія Володимировича, розглядали його книжки та знайомились з історію рідного краю. 
Великдень йде – свято в душі несе

Великдень – одне з найбільших та найшанованіших християнських свят. Саме у Великодню пору трапляються великі й маленькі дива.
Народна мудрість каже, що у світі доти існуватиме любов, доки писатимуть писанки.
До свята, у Лазурненській селищній бібліотеці було презентовано книжкову виставку-інсталяцію «Возродися, писанко, Воістину возродися», що має на меті збереження та популяризацію великодніх традицій України.
Відвідувачі виставки мали змогу  ознайомитися з  відповідною літературою, отримати щирі вітання із Воскресінням Христовим та побажання благодаті, добробуту, окриленого настрою, миру, злагоди та душевної величі від бібліотекаря книгозбірні Соценко Л.І.
Одним  із найурочистіших для кожного християнина свята, яке приносить багато радості і душевної теплоти є  Великдень. Це дійсно Великий день, який прославляє  Воскресіння  Ісуса Христа. Він знаменує свою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування. В цей день церква радіє, широко розкриває свої  двері, впускаючи  всіх бажаючих.
З метою  ознайомлення з народними звичаями і традиціями святкування Великодня, виховання любові і пошани до своїх традицій, в Олександрівській сільській бібліотеці організована  книжкова  виставка-інсталяція «Великдень іде – свято в душі несе».З учнями 1 класу Олександрівської ЗОШ, 5 квітня,  бібліотекарем Валентиною Кобзар проведена літературно-музична  година «Великдень – воскресаюча весна».
А потім, у сільському парку, до свята, діти прикрасили  дерево Великодніми  писанками.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


Міжнародний день дитячої книги


З моменту появи на світ людина починає вчитися ходити, говорити, пізнавати навколишній світ. Сонячний промінь і метелик, який сів на квітку, кумедна картинка і добра пісня, весела гра і улюблена книга – перші вчителі дитини.

Одним із найулюбленіших казкарів усіх часів і народів визнаний Ганс Крістіан Андерсен. Його твори, перекладені більш ніж 150 мовами, стали сценаріями численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок. Тому в день його народження, 2 квітня, у всьому світі відзначається Міжнародний день дитячої книги.

 З нагоди свята бібліотекарем Шевченківської сільської книгозбірні для вихованців дитячого ясла-садка «Веселка» проведено бібліотечний урок «Мандри казковими шляхами Г.Х.Андерсена». Юні читачі з великим задоволенням слухали розповідь Міщук Л.В. про творчий шлях великого казкаря, цікаві факти з життя данського письменника. Переглянула малеча і дитячі книжки, представлені на виставці, які по праву можна назвати першою сходинкою до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

Святкування Міжнародного дня дитячої  підкреслює  її важливу роль у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь.
Низку заходів до свята було проведено і  бібліотекарем Олександрівської  сільської бібліотеки  Валентиною Кобзар.
У книгозбірні оформлено книжкову виставку «Сузір’я вічного й святого дитяча книга на землі».
У парку,  на ігровому майданчику, для учнів Олександрівської ЗОШ був проведений калейдоскоп книжкових цікавинок, під час якого дітей познайомились з новою літературою, яка поповнила фонд закладу.А у самій школі, для учнів 1 класу був проведений літературний ранок «Книга – мудрий, старий друг, книга знає все навкруг».

Мета цих заходів полягає не тільки у  ознайомлені з новинками, а й виховання любові, бережливого ставлення до книги, бажання здобувати знання та дати малечі можливість побачити в книзі друга та стати у майбутньому активними читачами книгозбірні.
Є багато див на Землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них  найбільше диво – книга. У ній увесь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого  прагне наша душа, має своє відображення  в книзі. Шана й любов до книги  починається  з колиски, іде від батька до матері. І кожна людина знає, що найвідданішого й наймудрішого друга, ніж книга не знайти.

«Гончар крокує Херсонщиною»

З квітня минає  100 років дня народження того, хто був Прапороносцем української літератури, а в став Реставратором Собору українського духу, кого за життя хвалили і ганили, а після смерті визнали Героєм України... 
Це Олесь Терентійович Гончар. У 1995 році, коли українці прощалися з улюбленим письменником і провідником духу, на траурному мітингу В’ячеслав Чорновіл промовив  такі символічні слова: «Кажуть: для того, щоб зрозуміти великих, потрібна історична відстань. Це правило не поширюється на нашого дорогого Олеся Терентійовича. Нам відстань не потрібна. Ми знаємо, що нас залишає Людина велика, Людина невмируща, яка назавжди буде записана на скрижалях української історії…».

Незалежна Україна вдячно береже пам’ять про ті моменти, коли мудрістю та прозорливістю Олеся Гончара благословлялися справи і діяльність в ім’я рідної Батьківщини. Чого варті тріумфальні результати історичного Референдуму про нашу державну самостійність, коли Олесь Гончар набатно провіщав: «Україно, день твій гряде!».

Сьогодні ім'ям письменника названі вулиці у багатьох населених пунктах; студентам виплачуються академічні стипендії, а молодим письменникам – літературні премії імені Олеся Гончара; пам’ятники, меморіальні дошки…його ім’я носять численні навчальні заклади, установи… Серед них, і Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека. Саме вона виступила ініціатором великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною», адже найміцніша людська пам'ять карбується не у бронзі, а в серцях і  справах нових поколінь.

Скадовський район, зокрема сільські бібліотеки, активно долучився до обласної акції та з метою популяризація творчості Олеся Терентійовича Гончара  з  05 по 13 березня провів низку заходів.

Година-знайомство «Геніальний майстер слова»
Віддаючи шану Великому українцю та видатному письменнику, одному з найпотужніших прозаїків другої половини ХХ століття, у Антонівські книгозбірні пройшла година-знайомство «Геніальний майстер слова».
Бібліотекар  Ольга Василівна Посполітак розповіла про постать Олеся Гончара, чиє життя і творчість осяяні сонцем і безмежною любов’ю до України та її народу. Це був нелегкий шлях трудівника і переможця, який він пройшов чесно, стверджуючи високе призначення людини.
Сподіваємось, що перша «зустріч» з Олесем Терентійовичем, яка пройшла у діалогово-дискусійній формі, спонукатиме юних користувачів до ближчого знайомства з його творчістю та громадською діяльністю в майбутньому.

Бібліотечна панорама до ювілею О.Гончара
«Сто кроків до країни «сонця», та одна мить до країни «щастя», так називалась серія заходів у формі  бібліотечної панорами що пройшли у Благодатннській сільській бібліотеці для учнів 9, 10, та 11 класів Благодатненської ЗОШ.
 Їх мета, популяризуючи життєвий та творчий шлях письменника, показати багатогранність його таланту, представити літературну палітру, розкриваючи її зміст та виховне значення творів для сучасників.
Свято було розпочато віршем О.Гончара «Думи про Батьківщину» у виконанні сільського бібліотекаря Л.Козак,  та власним віршем  бібліотекаря ЗОШ Т.Пулінець:
Сьогодні, у свій 100-літній ювілей,
Він, мов живий, звертається до нас, людей.
Він пише громадянам України
Про сенс життя для кожної людини.
Як у труді й любові щастя відчувати
Й життєві труднощі долати.
Як Україну-матір шанувати
І ворогів її здолати.
Тож,  просимо вас твори мудрі погортати
Й думки свої та мрії
В соняшник вплітати.
Давайте вслухаємось в слово Гончара
Що із минулого до нас луна.

Гортаючи сторінки презентації  «Зорі його життя», читачі ознайомились з життєвим та творчим шляхом письменника. Аналізуючи його, вони дійшли висновку, що творчість, можна поділити на дві полярні теми: про війну та мирне життя. Саме вони лягли в основу гри «Книжкова мозаїка». В перелічених творах, було порушено ряд спільних проблем: в чому сенс життя людини? що таке щастя? якою буває любов? Навколо яких, ніби в хоровод зібралися літературні герої. Бібліотекарі поставили учасникам завдання, встановити відповідність між назвами творів та іменами героїв, з якими читачі впоралися дуже швидко!
Далі учні разом з цими героями вирушили у літературну розвідку.  Так називалася гра під час якої учасникам довелося подолати книжкову вежу, знаходячи відповідні цитати, та коментуючи їх.
Знайомлячись таким чином з творчістю О.Гончара, діти переконалися, що його твори не лише цікаві та захоплюючі, а й повчальні. Його герої самовіддано люблять свою Батьківщину та природу, що їх оточує. Вони уміють цінувати дружбу та палко кохати, знаходять сенс життя в улюбленій праці, яка розкриває їх істинну красу та знаходяться у постійному пошуку. І незважаючи ні нащо, відчувають себе щасливими, навіть у хвилини смерті, що здавалося б неможливим, бо за мить щастя вони готові віддати навіть життя, як герої новели «За мить щастя», яку учні з трепетом прослухали. Бібліотекарі допомогли читачам ідейно усвідомити, та зрозуміти сутність людського щастя і замислитись над власним його баченням.

Щоб перевірити отримані знання читачів, на заході їм було запропоновано участь у конкурсній програмі. Змагаючись за орден «Найкращий знавець Гончаріани», учасники команд «Берег любові» та «Берег щастя», показали високі результати.
Оскільки соняшник – це не лише квітка-символ України, що уособлює сонце, тепло, працю, силу та щастя, вона червоною ниткою проходить крізь творчість Гончара, і є символічною, як в поезії, так і в прозі, то читачам було запропоновано на її пелюстках написати свої мрії про щастя, та вплести їх до квітки Сонця. 
Гортаючи мудрі книжки Олеся Гончара, читачі здійснили своєрідну мандрівку країною сонця, до країни щастя, а бібліотекарі побажали присутнім, щоб їх мрії збулися, а наша Україна, залишалася вільною, незалежною, єдиною, мирною і щоб всі її мешканці були щасливими!
Захід було завершено влучними словами письменника:
…Велика Україно, вір;
За тебе встануть ще мільйони.
І лицемір’я упаде,
І славославіє погине.
Розправить крила молоде
Безсмертне племя України!
Минуть роки, а про бібліотечну панораму, в Благодатненській сільській бібліотеці, залишиться на згадку загальна світлина біля символічної квітки із щасливими щирими поглядами молодих людей, на яких незабаром, очікує нова мандрівка, в доросле життя!

Книжкова виставка-діалог
«Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!»
Приєдналась до ювілейної акції ХОУНБ «Гончар крокує Херсонщиною» і Красненська сільська бібліотека.
У книгозбірні було розгорнуто книжкову виставку-діалог «Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!». Під час її перегляду бібліотекар Ольга Олексіївна Кравченко розповіла  користувачам про життєвий і творчий шлях письменника, а юні культармійці презентували твори Олеся Гончара. Присутні ділились враженнями від прочитаного, коментували, обговорювали, висловлювали думки, проводили паралелі, демонстрували знання творів…. відгадуючи їх за цитатами та за допомогою пазлів-підказок. Було і живе спілкування – про сенс життя, про честь і чесність, про майбутнє нашої держави…
Слово О. Гончара й сьогодні з нами. Воно несе людям зоряні світлі надії, підтримує тепло людських сердець, чистоту взаємовідносин, добропорядність, допомагає берегти собори наших душ та усвідомлювати себе українцями. То ж немає сумніву, що в душах учасників  заходу,  проростуть зерна добра, любові до ближнього і до своєї рідної землі.

Бібліотечний урок 
«Прапороносець величі людських почуттів»
До великої літературної естафети  «Гончар крокує Херсонщиною» в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара долучились і у Лазурному.
Селищний і шкільний бібліотекарі Соценко Л.І. та Радік Л.І., вчителі української мови й літератури  ЗОШ Токарик Т.І., Самойлова Г.В., Новохижна Н.Ф. провели бібліотечний урок «Прапороносець величі людських почуттів» презентувавши учням 10-11 класів життєвий і творчий шлях Олеся Гончара. 
Особливий акцент було зроблено на тому,  що він тісно пов’язаний з Херсонщиною, багатьма  його містами й селами та їх мешканцями. На матеріалах Таврійського краю та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новели, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки….
Учасники заходу активно знайомились з художніми та публіцистичними творами  митця, представленим  на виставці,  брали участь у поетичному флешмобі, літературній вікторині. А на сам кінець зустрічі «зачерпнули з криниці мудрості» вислови із творів письменника. Вони звучали як  набір духовних заповідей Майстра українцям сущим і їхнім нащадкам. 

Міні-цикл «Олесь Гончар – митець сучасний»
Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста.
Пісня і Зоря.
Вся Україна славить і вітає  
Свого співця – Олеся Гончара!
100 років минає з Дня його  народження. Та Олесь Гончар не був, а є!
І сьогодні –  це найвеличніша особистість нашого часу. І через десять, двадцять років він буде нашим сучасником, бо це з його вуст новітня Україна підхопила слова про рідну мову, про суверенітет, незалежність, щастя народитися українцем…
З нагоди  ювілейної дати  Олександрівською сільською бібліотекою було організовано  міні-цикл заходів «Олесь Гончар – митець сучасний».
У співпраці з загальноосвітньою школою бібліотекарем  Валентиною Костянтинівною Кобзар для користувачів книгозбірні розгорнуто книжкову виставку «Його душа – собор надій  високих»; організовано літературну годину «Собор душі Олеся Гончара»; проведено вікторину  «Олесь Гончар. Життя  і творчість».
 За життя, як відомо, головним «брендом» Гончара вважалися «Прапороносці». Однак у щоденнику залишився такий запис письменника: «Січовик заповідав класти в могилу – під голову – сідло козацьке... А що я заповів би? Мені покласти під голову три книги: «Тронку», «Собор» і «Зорю». Це занотовано не в 1990-ті роки, коли в багатьох людей коригувалися життєві погляди й оцінки минулого, і навіть не в часи перебудови. Гончар склав цей своєрідний заповіт у січні 1982-го.
Прочитавши їх, чітко усвідомлюєш, що вони  потрібні в життєвій дорозі поряд із хлібом і сіллю, вони гартують нашу громадянську мужність, дають щиру радість і незрівнянне відчуття людяної мудрості, несуть безмір морально-етичних галактик для сучасників.

«Жінки-берегині Олеся Гончара»
«Талант виростає з нації, як та квітка зі стебла, тому відірвати свою долю від долі на­ції означає загинути», ділився роздумами Олесь Гончар, ювілей з Дня народження якого ми незабаром будемо відзначати.
В рамках великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» у Приморській сільській книгозбірні  організовано бібліоогляд та виставку-дату «Співець Таврійського краю» для учасників жіночого клубу  «Єва» на черговому засіданні «Жінки-берегині Олеся Гончара».
Оскільки захід відбувався напередодні Міжнародного жіночого дня, бібліотекар Ірина Іванівна Стахурська  розповіла  його учасникам не тільки про ювіляра, а ще й про трьох берегинь, світлом і теплом яких було осяяне його життя. Це спроба збагнути роль і присутність у його долі доленосних жінок – найближчих і найрідніших – бабусі, сестри і дружини, які, мов три янголи-охоронці, допомогли йому відбутися, виконати місію Митця й Громадянина на землі. 

Таврія читає О.Гончара
Так, «Ми читаємо О.Гончара»! Під таким гаслом пройшов флешмоб, організований бібліотекарем Таврійської  книгозбірні Вербицькою  О.В.
У ньому взяли участь представники трудових колективів громади. Працівники сільської  ради, разом з головою Галянтовою Т.С.,  дитячого  садочку, соціальної служби, ФАПу,   магазину  та інших установ і організацій, згадували твори  Олеся  Терентійовича, читали уривки, а  Олена  Вікторівна, в свою чергу,  розповідала про цікавинки з життя та творчості ювіляра.


До речі, в  сільській бібліотеці   організовано  постійно-діючу  виставку «Письменники-ювіляри».  Твори  Олеся  Терентійовича  Гончара   посіли в ній почесне місце.
Читаємо Олеся Гончара! Відкриваємо для себе його талант.

«Одне слово, а в ньому – цілий світ…»
Художня творчість О. Гончара, як і його художній світ, – це явища своєрідні, самобутні й неповторні. Як художник широкого діапазону, О. Гончар із дивовижним умінням сягав глибин тем, за які брався, відчував пульс життя свого часу, турбувався проблемами наступних поколінь, чим і викликав прихильність читачів протягом десятиліть.
У Тарасівській сільській бібліотеці, на підтримку  великої літературної естафети «Гончар крокує Херсонщиною» в рамках відзначення 100-річчя від дня народження Олеся Гончара було оформлено виставку. Ця форма роботи форми допомагає вирішувати такі завдання як, популяризувати  бібліотечний фонд, пропонувати зацікавитись темою, рекомендувати відповідні книги…
На цей раз, у центрі уваги – Олесь Гончар, який  взяв у руки не грудку глини, реальні обриси якої відчуваєш доторком пальців, а вийняв із душі слово і за велінням долі вибудував з цього чудодійного матеріалу храм в українській літературі як національний символ – собор душі.
Прапороносці, Таврія, Перекоп, Циклон, Тронка, Собор, Бригантина, Жайворонок, Кресафт, Полігон, Соняшники... Одне слово, а в ньому – цілий світ.
Чопик Вікторія Миколаївна знайомила всіх охочих з його творчим доробком, у якому «кожне слово, як промінь світла, а зіллються – і вони спалахнуть сяйвом в одному небесному слові: Воскресіння! То воскресає на зорі третього тисячоліття наша Україна, а з нею возродиться в новій силі народ, ім’я якого вперше за всі пережиті віки записане в Конституції з великої букви – Український. Славне, високе і горде імення – Український народ – виборював усім своїм подвижницьким життям як віщу зорю нації вірний син її Олесь Гончар…», – так писав про нього лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Ярема Гоян.

Вечір-присвята «Думаймо про велике!»
Такого рівня письменники, як Олесь Гончар, даються нашому суспільству і світові дуже рідко. 

З часом ми це усвідомимо, мабуть, глибше і тому менше шукатимемо якихось плям. Треба, звичайно, знати все, що стосується його життя і творчості, але акцент слід робити на головному; його сформулював сам письменник: «Думаймо про велике!»Кожен по-різному розуміє це «велике», але без сумніву, Олесь Гончар – воістину національний письменник.
Про це говорили учасники вечора, який у рамах обласної ювілейної акції організувала бібліотекар Уянівської книгозбірні Наталія Вікторівна Бабенко.
Його учасниками стали вчителі загальноосвітньої школи. Дехто, добре знайомий з українським письменником-класиком,  а дехто – відкрив для себе нові грані його творчості.
Зустріч видалась цікавою та змістовно насиченою.
А у приміщенні самої книгозбірні протягом тижня функціонувала книжкова виставка «Людина світу син Дніпра». Гончар був поборником суверенної України, захисником рідної мо­ви і культури, людиною, яка повернула нас до історичного корін­ня, і свято шанувала своє.

«Поезії не змовкне джерело»

Поезія … Зміст цього слова кожен з нас розуміє по-своєму.
За словами сучасної поетеси Марти Томенко:
Поезія – високий стяг душі.
Небо вільне для лету і для болю.
Катарсис серця і омовіння. Чистим словом.
Поезія, як віршована мова, народилася ще на зорі людської цивілізації. З усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша.
Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя.
А ось вислів неперевершеної  Ліни Костенко: «Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово. Вона і втішить, і пригорне, і приголубить. Мої вірші є своєрідним поетичним щоденником. З поезією стає легше на душі».
З цим важко не погодитись… гарним подарунком усім майстрам високого слова є Всесвітній день поезії, який відзначається  21 березня.
З цієї   нагоди, Улянівським сільським бібліотекарем, була проведена бібліо-крос-акція «Поезії не змовкне джерело».
Поетичні рядки лунали на вулицях, на робочих місцях установ… Наталія Бабенко залучила до читання віршів видатних поетів мешканців села різного віку. 
Не оминула подія і  Надію Твердохліб, голову Улянівської сільської ради, яка переконана в тому, що поезію потрібно читати в усі періоди життявід малого до великого, від школяра до науковця, бо слова вбрані у живоцвіт душі автора завжди приносять задоволення. 

 


 


Криниця Тарасової душі

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім'я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і величного митця, людини планетарного масштабу.  

На честь дня народження великого Кобзаря, щороку відбуваються березневі заходи і  ми вклоняємося  ймув думках, у прочитанні його творів, у присвяченні йому поезій, картин, вистав; у концертах,   академіях, урочистостях….


От і у Благодатненській сільській бібліотеці пройшов захід «Криниця Тарасової душі» для вихованців старшої групи дитячого садочку «Золотий ключик». 

З Тарасової криниці дошкільнята «дістали» знання про життєвий та творчий шлях «Кобзаря»; відповідаючи на запитання вікторини вплели квіти «У вінок Кобзаря»; розфарбували малюнок «Тарас у дитинстві»; провели фіз-хвилинку під пісню на слова Шевченка «Тече вода з під-явора», переглянули мультфільм про Шевченка…
А на завершеня, кожен малюк отримав у подарунок дитячий  «Кобзарик». «Сподіваюсь, ця книжка стане справжньою окрасою домашньої дитячої бібліотеки», – підсумувала Лариса Козак, господиня сільської книгозбірні.


А в  Улянівській сільській бібліотеці 13 березня пройшла уявна подорож «Т. Г. Шевченко – великий син України».  Бібліотекар Наталія Бабенко запросила  учнів 6 класу ЗОШ разом з бібліотекарем закладу до подорожі Шевченковими дорогами.  
Колеги, працівники сільського будинку культури, підготували  інсценізацію «Розмова малого Тараса з матір'ю». Діти ж  приймали участь у літературних іграх, вікторинах, слухали пісні на вірші поета… залюбки переглянули  художню виставку «Вірші Т. Г. Шевченка в малюнках».  


А ще усі разом, і дорослі і малі, сплели вінок пам’яті-вдячності Великому Кобзарю.


Завершився захід спільним виконанням «Заповіту».


В Антонівській книгозбірні,  дня народження Тараса Григоровича Шевченка», презентовано  виставку «Найславетніший син української землі»
Бібліотекарем  Посполітак Ольгою Василівною  проведено огляд  друкованих видань з фонду книгозбірні. 


31 березня 2018 року в приміщенні Лазурненської селищної бібліотеки відбулася тематична вистава «Ми – нащадки твої, Кобзарю», присвячена творчому та життєвому шляхам видатного українського   поета, прозаїка, драматурга, художника, політичного і громадського діяча зібрав в одному місці, і в один час, справжніх поціновувачів мистецього доробку Великого Кобзаря.

Захід відбувся за участю любительського об’єднання «Художнє слово». Впродовж вистави її учасники проникливо й душевно декламували поезію Тараса Григоровича.  

Учні Лазурненської школи мистецтв під керівництвом Олени Дригваль виступили з вокально-іструменталним номером

А дівчата із танцювального колективу «Ритми» Лазурненського селищного будинку культури,  керівник Юрій Калінчев, подарували пристунім колоритні українські танці.

Полум’яне і міцне, гнівне і ніжне шевченкове слово й донині живе у серцях мільйонів наших співгромадян. Та й не українцями єдиними, адже Тарас Григорович – особистість не лише українського, а й всесвітнього масштабу.


З нагоди 204 річниці від дня народження Тараса Шевченка в Олександрійській сільській бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Живе під сонцем любові Шевченкова весна».
  

А з учнями 3 класу місцевої школи бібліотекар Валентина Козак провела годину спілкування «Ми чуємо тебе Тарасе крізь століття». Намагаючись розкрити велич і безсмертя українського  поета, світового генія, неперевершеного майстра слова, вона ознайомила дітей з творчістю Тараса Шевченка. 
А з метою виховання любові та поваги до спадщини, яку залишив нащадкам Великий Кобзар, під час заходу пройшли  Шевченківські читання.

Герої не вмирають!


На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року) 20 лютого  в Україні встановлено День Героїв Небесної Сотні.


Саме  в цей день, пам’яті загиблих на Майдані, за підтримки селищного голови Бєліка С.Я. у Лазурненській бібліотеці  відбувся тематичний захід «Герої не вмирають». Почесними гостями на ньому стали  учасники АТО, від імені яких до присутніх звернувся  Ахтирський Роман Миколайович, підполковник, капітан ІІ рангу. Він закликав пам'ятати про подвиги героїв, які відстоювали і продовжують відстоювати честь своєї країни.

Серед учасників заходу, також,  були: заступник селищного голови Олексій Марченко, священик Української Православної Церкви протоієрей отець Орест,  учні 8-го класу Лазурненської ЗОШ І – ІІІ ступенів разом з учителем Стецюк О.А., заступником директора з навчально-виховної роботи Загороднюк С.М. та педагогом-організатором Кузнецовою Л.М., жителі селища.  


Ведучі заходу, бібліотекар Любов Соценко разом з  Лілією Ахтирською, Ганною Чорноус та Людмилою  Копиловою змогли відтворити атмосферу надзвичайно трагічної сторінки історії в житті нашого народу. Допомогли їм у цьому Сергій Яцюк, вихованці філії Скадовської ДШМ під керівництвом Олени Дригваль, Сергій Бігун, Анастасія Ахтирська, Діана Чорноус. І в кожному виступі, пісня то, музична композиція чи вірш, звучало гордо і впевнено:  «Герої не вмирають!». 


У Олександрівській сільсьській бібліотеці до четвертої річниці розстрілів на Майдані було розгорнуто виставку-інсталяцію  «Герої не вмирають».  На ній  було представлено  друковані видання, присвячені   хроніці  історичних подій  зими 2013-2014 років, портрети  героїв «Небесної Сотні», кращі  світлини  Революції  гідності.

З учнями  9 та 11класів Олександрівської ЗОШ бібліотекар Валентина Кобзар  провела  патріотичний діалог «А сотню вже зустріли небеса».
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували  пам’ять  героїв  Небесної Сотні.
Памятаємо

В Улянівській сільській бібліотеці до Дня Героїв Небесної Сотні  було представлено виставку-реквієм «Майдан… З героями іде прощання». Новітні герої, Герої Небесної сотні… Їх імена уже назавжди вкарбовані в серця українців, а пам’ять нагадуватиме про їхні відвагу, мужність і самопожертву в ім’я свободи.
«Журавлі з отчого краю»

15 лютого в Україні вшановують воїнів, які брали участь у локальних військових конфліктах, що спалахували на території інших держав.
Найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані, яка тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.
Тим трагічним подіям було присвячено усний журнал «Журавлі з отчого краю», який пройшов у Красненській сільській бібліотеці. Його учасниками стали учні 9 класу загальноосвітньої школи. Бібілотекар О.О.Кравченко зробила бібліографічний огляд видань біля одноіменної  книжкової виставки. 
Класний керівник Н.С. Чистікова висвітлила військові події 1979-1989 років в Афганістані у тематичній доповіді, акцентувавши увагу присутніх на  участі українського народу у цій війні. Також вчитель провела аналогію того військового втручання з сьогоднішніми подіями на сході України. На підтвердження її слів став відео-перегляд фільму «Міфи афганської війни».  
Розчулила присутніх пісня «Не жди мене» у виконанні Н.Яремчука, а чуттєві поетичні рядки, які підготували школярі не залишили байдужим жодне серце.
Передаючи з рук у руки свічку пам’яті, учасники заходу вшанували загиблих, усвідомивши, що 15 лютого – це не лише спомин  про трагічні і жорстокі події війни в Афганістані та миротворчі місії в інших країнах, це день вшанування усіх воїнів-інтернаціоналістів  та заклик до миру, який так потрібний Україні.


Валентинів день


День святого Валентина – свято закоханих, яке відзначається у багатьох куточках світу. В Україну воно прийшло на початку 90-років минулого століття. 14 лютого, – чому саме цей день і чому саме  закоханих? З  приводу  цього існує чимало красивих легенд… але якби там не було, кохання існує  стільки, скільки існують люди. Та й уявити наше життя без нього складно.

Олександрівська сільська бібліотека з цієї нагоди презентувала користувачам виставку-інсталяцію  «Всьому початком є любов», у кожній  книжці якої – своя, неповторна історія  кохання.

А для наймолодших, вихованців ДНЗ «Джерельце», з метою виховання  дружніх стосунків  між хлопчиками та дівчатками, доброзичливого ставлення один до одного, формування щирості та взаємоповаги у стосунках, було проведено конкурсно-ігрову програму.

Захід пройшов на високому емоційному піднесені  та у святковій атмосфері, який вміло створила бібліотекар Валентина Кобзар.

Крути – бій за майбутнє

Кожного року, в січні місяці, відзначаючи радісні роковини пропам’ятних актів в українській історії – проголошення Незалежности і Соборности, українська спільнота у вільному світі схиляється в глибокому поклоні перед пам’яттю тих, хто поклав свої голови за Батьківщину на полі нерівного бою під Крутами 29-го січня 1918-гo року.
100 років  минуло з того часу, але пам’ять про крутянських героїв не погасла і вічно жива.

Зокрема, у Красненській сільській бібліотеці пройшла година пам’яті «Лицарський подвиг юних українців». Учням 7-8 класів, які завітали на захід, бібліотекарем О.Кравченко було запропоновано  переглянути фільм «Недооцінений урок історії. Герої  Крут», познайомитись з літературою, представленою на тематичній  книжковій виставці,  послухати  відеозапис  вірша Павла Тичини «Пам’яті тридцяти»  у виконанні Марії Бурмаки… та вшанувати загиблих хвилиною мовчання запаливши свічку пам’яті.
А у селищі Лазурне зусиллями сільської та шкільної книгозбірень було організовано бібліотечний урок  «Герої  Крут у фактах та документах.
Відкрила його доповідь  «Бій за майбутнє» вчителя історії Валентини Григорівни Лисюк. Бібліотекарі Олеся Леонідівна Радік та Любов Іванівна Соценко ознайомили присутніх з історичними документами. Лунали в цей день і вірші – «Бій під крутами» О. Тичка, «Повіяв вітер степовий» за мотивами стрілецької пісні, «На Аскольдовій могилі» П.Тичини у виконанні Анастасії Вихор, Андрія Вихора та  Наталії Затолочої. В Улянівській сільській книгозбірні, з метою формування в молоді почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого пройшов захід-вшанування «Пам’ять про них живе і донині».  Присутні з захопленням слухали розповідь бібліотекаря Наталії Бабенко про подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі, героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 


Трагічна подія, яка сталася 29 січня 1918 року на невеликій станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач – Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність.
На жаль,  цей бій триває і сьогодні.  Тепер від нас залежить його результат. В наших руках шанс на остаточну перемогу, яку Україна чекає з 1918 року. Аби підтримати наших захисників, Благодатненці, серед яких і бібліотекар Лариса Козак, наліпили 2000 смачних вареників, які «поїхали» на передову.


Сьогодні, як ніколи, нам потрібні єдність та рішучість, героїзм і жертовність, які проявили крутянці 100 років тому.

Україна соборна і незалежна!

22 січня Україна відзначає  День Соборності, який встановлено на честь проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та  Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році.
22 січня 2018 року відзначили ще й  100-річчя першого проголошення незалежності в новітній історії України IV-м Універсалом Центральної Ради УНР 22 січня 1918 року, яке стало логічним етапом розвитку Української революції 1917-1921 років.
Бібліотечні заклади району провели низку заходів до цих двох надзвичайної ваги історичних подій.
Так, бібліотекар Лазурненської селищної бібліотеки завітала до дитячого садка «Сонечко» з патріотичною годиною «Незалежна, соборна, вільна», в ході якої  дошкільнята дізналися про державну символіку України.
Виступ Соценко Л.І. доповнили Ксенія Пугачова  віршем «Батьківщина» та Аліса Торчанська виконанням Гімну України.
  


Користувачів Улянівської сільської книгозбірні запросили до  історичного віконця «На шляху до  свободи та незалежності».
Учасники заходу натхненно та щиро декламували патріотичні вірші, разом з бібліотекарем Наталією Бабенко переглянули відео про  «Мальовничі куточки України» та фрагмент документального фільму «Становлення Української державності».


Бібліотекарем Олександрівської сільській бібліотеці Валентиною Кобзар для учнів 3 класу ЗОШ було проведено  урок державності «Я вірю в майбутнє твоє, Україно».
Його складовими стали вікторина «Як я знаю Україну» та презентація  книжково-ілюстративної виставка «Ти єдина у світі, моя Україно!».Нехай кожен новий день буде означений світлими вчинками та добрими справами,  і нехай вони примножать силу в закріпленні Української суверенної держави!

Христос рождається!
18 січня у Лазурненській селищній бібліотеці відбувся тематичний захід «Звичаї – це скарб українського народу».

Відкрив його вертепом «Христос рождається!» аматорський драматичний гурток «Художнє слово»,  керівником якого є Людмила Копилова.

Долучився до виступу театралів і редактор інтернет-видання Lazurne.info Сергій Бігун, з вуст якого прозвучали слова побажань «щастя і кращої долі для України» та кожного її громадянина.Вчитель української мови та літератури Лазурненської загальноосвітньої школи Галина Самойлова розповіла присутім про «Зимові обряди».
А вихованці Лазурненської філії Скадовської дитячої школи мистецтв разом з викладачем Оленою Дригваль подарували усім різдвяну українську народну пісню «Щедрик», що отримала всесвітню популярність в музичній обробці Миколи Леонтовича.
Бібліотекар Любов Соценко, одна з ведучих заходу,  презентувала тематичну книжкову виставку «Історія і традиції різдвяних свят». Зануритись у святкову атмосферу допомогли смачна кутя та справжнісінький Дідух, з вирощених на лазурненських полях колосків. 
Після спільного виконання колядки «Добрий вечір тобі, пане господарю» Любов Іванівна, як головний організатор та ініціатор цієї зустрічі,  щисоредно подякувала присутнім та висловила надію на співпрацю у майбутньому«… Ми не кажемо «Допобачення», ми говоримо: «До нової зустрічі у бібліотеці!».

Щедрівок співали, гарний настрій дарували…Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами, скоромною їжею: багатою кутею на смальці, ковбасами, пирогами, варениками, млинцями, смаженими на салі тощо.
А ще, на Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, майже по всій Україні, від Таврії до Гуцульщини, традиційно  ходили гурти ряджених….

Дотримуються цієї традиції і в Новоукраїнці.  Разом з бібліотекарем «Маланку» водили, щедрівок співали, гарний настрій односельцям дарували…
Книгозбірня була і залишається острівцем збереження національної культури, говорить Тетяна Кишиневська.  

Різдвяна мозаїка


Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та звичаїв, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності.
Так, до Благодатненської  сільської книгозбірні на «Різдвяну мозаїку» завітали учні місцевої школи. Бібліотекар Лариса Козак запропонувала  дітлахам веселі ігри та «зимову» вікторину, конкурс на кращу колядку чи щедрівку, перегляд цікавої новорічної казки та майстер-клас з виготовлення «Різдвяного ангелу».На завершення, діти познайомились з друкованими виданнями, прочитавшия які можна більше дізнатись про той найдорожчий скарб, який допоміг вижити нашій нації, зберегтися у віках, розвиватися та вдосконалюватися.

Новий рік на порозі!

Зробити книжкову ялинку до новорічно-різдвяних свят – не лише неординарний спосіб прикрасити своє помешкання, а й «екологічна» ідея, яка збереже життя справжнього дерева.
У Олександрівська бібліотеці «виросла» ось така красуня!


З Новим роком та Різдвом Христовим, 
наші колеги та користувачі!               
                 

Партизани – наша слава, наша гордість!


  
22 вересня, з 2001 року,  в Україні відзначають День партизанської слави.
Його встановлення – визнання неоціненного внеску народних месників у Перемогу над нацизмом, відновленням історичної справедливості щодо масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали. У цей день країна вшановує подвиг учасників партизанського й підпільного руху – людей сильних духом, мужніх захисників, котрі не шкодували життя для звільнення України від ворога.

  «Партизани – наша слава, наша гордість. Це ті сини України, якими пишатимуться наступні покоління людей, пам’ятатимуть їх, співатимуть про них пісні, бо вони дійсно гідні того» – так писав про партизанський рух український письменник Олександр Довженко. Бібліографічним оглядом видань цього автора і розпочала бібліотекар Красненської книгозбірні годину пам’яті під назвою «Згадаймо їхні імена».
Дітям було запропоновано переглянути відеоматеріали «Партизанський рух. Антифашистське підпілля» та «Партизанський рух в Україні». Вони познайомили учнів з  рухом  опору УПА та подвигами радянських партизан. 
Самі  ж діти підготували інформацію про історію херсонського підпілля, зокрема і нашого району.  Потім усі присутні ознайомились з  тематичною експозицією «Немеркнуче сяйво великого подвигу».

Завершився  захід хвилиною мовчання за загиблими у Другій Світовій війні та покладанням квітів до пам’ятника на честь воїнів-односельчан. 227 жителів с.Красне загинули смертю хоробрих  і не повернулися додому. 


Під Украйни єднаймось Прапор!


Не пора, не пора, не пора
В рідну хату вносити роздор,
Хай пропаде незгоди проклята мара,
Під Украйни єднаймось Прапор!
І.Франко

День Державного Прапора України щорічно відзначається 23 серпня з 2004 року.  Та  після «Революції гідності» це свято набуло особливої ваги, адже під синьо-жовтим стягом український народ на весь світ засвідчив своє прагнення до свободи, незалежності, гідного життя у єдиній сім’ї європейських народів.
На виконання  розпорядження кабінету міністрів від 7 грудня 2016 р. № 954-р «Про затвердження плану заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві бібліотечні заклади району провели низку книжкових виставок, презентацій видань, інших заходів.
Зокрема, у Благодатненській сільській бібліотеці, напередодні Дня незалежності відбулася патріотична година для юних користувачів.
Старші допомагали молодшим впоратись із розгадуванням кросворду «Українські символи» та на випередки відповідали на запитання вікторини.

А от Гімн, натхненно, співали всі разом. Приємно зазначити, що дехто з малечі, навіть букви ще не всі вимовляє, а от слова  та мелодію «найголовнішої» пісні країни вже вивчив.
 На останок, дітлахи власними руками виготовили святкові прапорці. Як дорогоцінний скарб, вони понесли їх додому вулицями села, вітючи зі святом усіх, хто зустрічався на шляху.

«Хай майорить він у нашому небі на віки віків! Слава Українському Прапору! Слава Україні!» – такими словами завершила захід бібліотекар Лариса Козак. Усю свою любов та повагу до України, щирий патріотизм і гордість за свою Батьківщину вона передає дітям. І в цьому вбачає головну місію свого закладу.
Хай буде вільна Україна


До Дня Державного прапора України  та Дня незалежності України у Красненській сільській книгозбірні  бібліотекар запропонувала дітям самим вибрати у книжковому фонді видання про становлення Української держави, її історію, видатних людей. Ця література і слугувала основою для тематичної виставки «Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи».
Діти обрали саме ті книги, які їм захотілось прочитати і порекомендувати товаришам. Члени клубу «Витівник» прикрасили виставку патріотичними сувенірами, а Васильченко Саша підготувала віртуальну святкову листівку «З українським прапором творять, працюють, захищають, перемагають».


Живи, Україно, живи для краси…

День День Незалежності України та День Державного прапора України є головними для нашої Батьтківщини. А останні роки, у зв’язку з проведенням військових дій на Сході України, вони стали особливо важливими та відчутними пересічному українському громадянину.

Бібліотекарем Новомиколаївської книгозбірні Канівець  Вікторією Олексіївною користувачам було презентовано  виставку-перегляд: «Живи, Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі!». А  в рамках акції «Бібліотека йде до користувача», відбулась зустріч з працівниками сільської ради, яким було продемосторвано відео-презентацію: «Нам є чим пишатися» та добірку тематичних друкованих видань.

«Наша країна щедра і багата на таланти, на природні ресурси, на людський потенціал,  і ми повинні пишатися нею»  – такими словами завершися захід. А до працівників органу самоврядування пролунало побажання – частіше бачити їх у стінах книгозбірні. 
Оберіг для батьків

   

Для бібліотеки літні канікули – унікальна можливість створення простору творчості і приємного спілкування для всіх бажаючих. 
17 серпня у Благодатненській сілській бібліотеці відбувся черговий захід з циклу етнографічних годин «Обереги, що не губляться у віках». Він видався насиченим  і різноплановим, адже бібліотекар Л.Козак намагається в роботі максимально використовувати наочні і технічні можливості закладу задля духовного зростання відвідувачів.
Сценарій включав у себе огляд літератури «Із джерел рідної землі», вікторину «В моєму серці Україна», гру «Чомучка», фізкультхвилинку «Україно –  ти моя надія»…
Основною складовою став майстер-клас  по виготовленню «Оберегів для батьків». У руках малечі прості природні матеріали поступово перетворилися на непросто витвори мистецтва, а на справжні  добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво.

Давайте разом відроджувати обереги. Вони оберігатимуть наші домівки і донесуть культуру та звичаї українців до наступних поколінь. Плетіть собі на долю віночки, робіть ляльки, малюйте писанки, садіть калину, вербу, оберігайте лелек, вишивайте рушники, сорочки… без них важко уявити нашу Україну.


У книги немає канікул!

Бібліотеки району активно набувають позитивного досвіду у популяризації своїх установ під час канікул школярів,   успішно реалізуючи програму літніх читань. Вона сприяє підвищенню читацької активності, організації відпочинку та проведенню змістовного дозвілля дітей саме у літній період.
«У книги немає канікул!» – під таким девізом 31 липня відбувся справжній батл між користувачами Благодатненської сільської бібліотеки. «Пізнайки» та «Всезнайки» змагалися, демонструючи  ерудицію, обізнаність та знання у найрізноманітніших темах.
Також,  діти взяли участь у майстер-класі.
А ще, кожен «звітував» про прочитані книжки та презентував ту, що сподобалася найбільше.  Переможцем цього конкурсу одностайно було обрано Катерину Бутенко.
Канікули в бібліотеці – це весело! Разом з Ларисою Козак і серпень буде цікавим.
Конституцію знаємо і поважаємо!


21 років тому, лише через п’ять  років  після проголошення незалежності, молода українська держава   отримала свою Конституцію.
Прийняття Основного Закону закріпило правові основи нової незалежної держави, її суверенітет, територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. 
З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи серед працівників органів місцевого самоврядування, спрямованої на роз’яснення значення норм Конституції України у становленні демократичної держави, на формування правової культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України  27 червня  в Улянівській бібліотеці була проведена година спілкування «Конституцію вивчаємо, пам´ятаємо, поважаємо».
Цього дня до книгозбірні завітали працівників Улянівської сільської ради. Разом з бібліотекарем Н.В. Бабенко  вони прослідкували шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України. Обговорили і останні  зміни, адже процес децентралізації є надзвичайно важливим для громад.
Конституція України – найважливіший документ держави, який має найвищу юридичну силу в країні, та на який спираються усі законодавчі акти, це як 10 Заповідей Божих для християнина і лише дотримання її буде запорукою щасливого майбутнього України.

Листи з фронту


23 червня 2017 р. у Лазурненській селищній бібліотеці відбувся захід «Листи з фронту», присвячений Дню скорбо́ти і вшанува́ння па́м'яті жертв війни́ — день пам'яті в Україні.
Композиція заходу складалася з трьох частин, кожна з яких нагадувала трагічні сторінки минулого України. Складно уявити, але страшні події тих років позбавили життя кожного п’ятого нашого земляка. 
Відкрили захід театралізованою  інсценізацією «Листи з фронту», яка, до речі, написана на основі реальних листів ветеранів родом з Лазурного. Аматори зачитували листи земляків та декламували воєнну поезію.
Володимир Бігун та Юрій Андрєєв представили глядачам свій авторський  документальний відеофільм, в основу якого покладено згадки очевидців подій війни. Трагічні історії з власного життя 1939-1945 років у ньому розповіли ветерани Зотова Лідія  Степанівна, Кравченко Любов Миколаївна, Головащенко Микола Григорович, Цілинко Микола Петрович.
Автор відео Володимир Бігун, звертаючись до присутніх, сказав, зокрема, наступне: «Щороку, 22 червня народ низько схиляє голови у скорботі. Саме в цей день Друга світова війна розпочалась на території України та позбавила життя тисячі співвічизників». Також до слова долучилася Єкдокія Міфлє – колишня ув’язнена концентраційного табору та Пєршина Ася - дочка Пельцака Василя, загиблого на фронті.
На завершення заходу глядачам продемонстрували відео із фотографій ветеранів-односельців.
У пам’ять загиблих у Другій світовій війні  прозвучали вокальні композії «Пісня про сина» та «Степом, степом» у виконанні Людмили Юзьків та уривок «Реквієму», якого прочитала Анна Чорноус.
У заході, режисером якого стала Людмила Копилова, також взяли участь учні школи мистецтв на чолі з керівником Оленою Дригваль та жителі селища: Дарія Кравчук, Анастасія та Лілія Ахтирські, Олексій Басараб, Олексій Марченко, Юрій Андрєєв.22 червня… 

22 червня у Тарасівській книгозбірні  відбулася година пам’яті до Дня скорботи і вшанування пам яті жертв війни в Україні. 
Заходи, які відбуваються  у країні в ці дні, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, військових злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни та консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.

Сільський бібліотекар Чопик Вікторія Миколаївна, виступаючи перед присутніми, зокрема, наголосила на тому у 2015 році, у рік 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна розпочала 8 та 9 травня нову традицію святкування Дня пам’яті та примирення в європейському дусі.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в тій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму та двох тоталітарних режимів.


Скадовськ мій рідний край

Краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності кожної бібліотеки району, аби  за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню патріотизму, національної свідомості, громадянськості. Бо немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, ніж та, на якій вона зросла…
«Скадовськ мій рідний край» – так називалась краєзнавча година, яка 15 червня пройшла у Благодатненській сільській бібліотеці.
Під час огляду виставки, на якій було представлено переважно місцеві видання (місцевий друк), бібліотекар Лариса Козак, зокрема, акцентувала свою увагу на тому, що краєзнавчий фонд формується протягом багатьох років, тому до його створення та збереження необхідно відноситись особливо ретельно та старанно. Чим менший населений пункт тим складніше знайти документи, що йому присвячені, тому для пошуку необхідної інформації варто детально переглядати універсальні видання – енциклопедії, енциклопедичні словники, довідники, окремі документи загального плану про Україну, область, район, тощо; видання з питань культури, народної творчості, етнографії на предмет пошуку там матеріалів місцевого краєзнавчого змісту. 
Особливо дітей зацікавили книги  О.М. Лиховида, відомого місцевого краєзнавця, автора численних видань з історії, географії, політології та культури Скадовського краю. Те що вони знають про нього – продемонстрували правильними відповідями на запитання вікторини. А потім, разом переглянули фільм  про Скадовськ.
Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. А краєзнавча діяльність – це та діяльність, яка надає публічним бібліотекам місцевого колориту, регіональної специфіки та самобутності.


Хай сонцю і квітам всміхаються діти!


Для малечі села Благодатне літо стартувало погожої днини святом, яке щорічно відзначається у більш ніж  30 країнах світу –  Міжнародний  День захисту дітей.
Малеча познайомилась з Декларацією та Конвенцією ООН про права дитини, прийняли участь у цікавих розвагах та  переглянула нові книги, якими поповнився фонд книгозбірні.
Висновком свята стала впевненість: якщо всі діти візьмуться за руки, можна багато чого змінити в цьому житті і на всій нашій планеті.
Захід пройшов змістовно, весело та активно. Задоволення отримали всі! І діти, і  бібліотекар Лариса Козак.  Саме з її приходом, заклад відкрив нову сторінку життя – яскраву, творчу, креативну.
Ми діти твої, Україно!


Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний день захисту дітей. В Десятках країн в усьому світі, у тому числі й Україні, проводяться різноманітні заходи з метою посилення уваги громадськості на проблеми дітей і необхідність захисту їх прав.
В селі Тарасівка, в цей день, організували музично-розважальне  свято «Ми діти твої, Україно!».
«Сьогодні – 1 червня,
 День захисту дітей.
 Отож, часу не гаймо –
 Багато в нас ідей! 
З цих слів і розпочалося дійство, впродовж якого було галасливо та неймовірно весело. Адже ідей у сільського бібліотекаря Чопик Вікторії Миколаївни справді було багато: діти малювали на асфальті свою мрію, Україну та щасливе дитинство; грали в різноманітні ігри; активно брали участь в конкурсах та спортивних змаганнях; жваво танцювали запальні дитячі танці… нудьгувати було ніколи.
Теплими словами всіх пристуніх привітала сільський голова Тарасівки Тимощук З.М. наголосивши на тому, що кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Наприкінці свята малеча, за традицією, отримала солодощі. Жодна дитина не пішла зі свята без подарунка. В захваті були не лише малеча,  а й численні дорослі – мами й бабусі.Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана! 


Діяльність бібліотеки вже давно не обмежується видачею книжок.
Сьогодні бібліотека – справжній центр просвітництва, дозвілля і спілкування.
Бібліотекарі Тарасівської та Новоукраїнської бібліотек, у співпраці з сільським клубом та дитячим садочком «Сонечко» організували  для малечі с. Тарасівка свято «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!» до Всеукраїнського дня вишиванки, яке відбулося 20 травня. Це свято покликане сприяти єдності і культурному відродженню українського народу, зберігає споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Головний месидж, який Вікторія Чопик та Тетяна Кишеневська, намагались донести до присутніх полягає в тому, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації. Ми вбираємось в вишиванки не тільки для краси,  а ще й для того, щоб зберегти наш рід. А головне,  показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, історію,  звичаї і традиції.
Почесний гість свята Зоя Миколаївна Тимощук, сільський голова Тарасівки, підсумовуючи захід висловила переконання в тому, що вишиванка стала часточкою серця усіх присутніх, а сам захід залишив яскраві світлини на сторінках спогадів і у дітей, і у дорослих.
Одягну я своє вишиття


18 травня на центральній площі Красного працівники культури влаштували для мешканців села незабутнє свято,  долучившись до Всесвітнього дня вишиванки.
Учасники заходу не просто одягнули вишиті сорочки. Вони влаштували конкурс художнього читання на кращий вірш  про вишиванку, який переплітався піснями про вишиванку, у виконанні учасників художньої самодіяльності… «Одягну я своє вишиття» та «Моя сорочка – вишиванка» співали майже хором….
Сільський бібліотекар О.О.Кравченко організувала імпровізований флешмоб, в якому діти всі разом читали вірш «В казематі» («Мені однаково, чи буду...») Тараса Шевченка.


Продовжилось свято яскравим видовищем. Присутні  сформували  коло-оберіг з вишитих родинних  рушників, яке огорнуло усіх  учасників  заходу. І це було дуже символічно.

Діти були у захваті від дійства, отримавши море позитивних емоцій.
Святкового настрою додав і веселий танок, у якому взяли участь всі присутні. Ним і завершилося свято вишиванки для красненців.

Приємно, що воно вже є традиційним, і з кожним роком до нього долучається все більше людей. 

Носіть вишиванки!


Українська вишиванка – це те, без чого важко уявити українську культуру, побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. 
З кожним роком акція «Всесвітній день вишиванки», започаткована  у 2006 році студенткою  Чернівецького національного університету Лесею  Воронюк, набуває все більшої популярності. 
Долучилися до неї і новомиколаївці, організувавши 18 травня, спільним зусиллями книгозбірні та  будинку культури свято, сповнене ігор і конкурсів, загадок і вікторин, пісень і танців….
Бібліотекар Вікторія Олексіївна Канівець презентувала присутнім книжкову виставку з даної тематики та ґрунтовно, по сучасному, використовуючи мультимедійні засоби розповіла присутнім про історію виникнення вишивки,  її символіку, значення кольорів та елементів, наголосивши на одному із безумовних феноменів вишиванки – за багатовікову історію свого існування, попри всі історичні події, вона все ж таки зуміла зберегти свій первісний вигляд і пронести його крізь століття.  
Родзинкою заходу стала зустріч і спілкування з майстринями-вишивальницями, які отримали подарунки до свята та провели майстер-класи для всіх охочих.
Вишиванка стала для нас не просто одягом, торговою маркою чи витвором мистецтва. Українська вишиванка – це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується як святиня. Маючи таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє.
Носіть вишиванки, шануйте і любіть рідне українське, як заклик лунало на святі,  яке безумовно вдалося.
Низький уклін вам, Мамо!


У травні, коли оживає природа і дарує свої неповторні барви, коли повертаються до рідного гнізда птахи, промінці весняного сонця приносять нам Свято Матері, яке народилося в далекій Філадельфії завдяки зусиллям молодої американки Анни Джарвіс.
В Україну  воно прийшло в 1929 році. У цей день люди в національному одязі йшли зранку до церкви на богослужіння, а потім на центральні площі міст чи сіл, де і відбувалося дійство. Після 1939 року День Матері перебував під забороною.
Але відновлюється Україна, а разом з нею і ті свята, які були дорогими нашому народові. З 1999 року Свято Матері повернулося в Україну і відзначається у другу неділю травня.
 Долучилися до цієї традиції і в Улянівці. На святі, влаштованому 18 травня бібліотекарем Улянівської книгозбірні  Н.В.Бабенко, учні сільської школи залюбки розповіли вірші та заспівали пісень про маму, погралися у цікаві ігри та виготовили композиції із квітів, проявивши неабиякі бажання та  фантазію.Найхвилюючим моментом став фінал заходу, коли дітки,  запаливши свічки прочитали молитву за маму – одвічне джерело любові та життєвої наснаги.
«Такі заходи сприяють вихованню у дітей любові до матері, уважного ставлення до неї.  Неповага, нелюбов, і нешана, це найбільший гріх людини» – впевнена Наталія Вікторівна, організатор та ведуча свята. 


Матуся-сонечко моє!Мати. Мама. Матуся. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. І саме їм – найближчим, найдобрішим, найкрасивішим і наймилішим у світі було присвячене свято «Матуся-сонечко моє!», яке відбулося  15 травня у Благодатненській сільскій бібліотеці.
Оскільки День матері в цьому році припав на неділю, учні 1-4 класів Благодатненської школи, завітавши до книгозбірні у понеділок, розповідали вірші, які вони приготували спеціально до свята.
Дуже активно пройшла і вікторина. Діти продемонстрували неабияку кмітливість та метикуватість.
Ну а під час виготовлення святкових листівок для мам фантазії не було меж… тут і метелики, і квіти, і листочки зі стрічечок….
І хоча у бібліотеці було трохи замало місця для такої юрби, ображених і незадоволених не було, а кожна листівка стала справжнім витвором мистецтва. Дітки взяли їх з собою додому, аби зі словами подяки за турботу і ласку, подарувати тим, кому вони були адресовані.
Свято закінчилося та зернятко добра, посіяне в душі малечі, обов'язково проросте і зацвіте яскравим вінком любові і шани до найдорожчих у світі  – впевнена бібліотекар Лариса Козак. 


Вічна пам’ять героям!
Все далі плинуть грізні роки Другої Світової війни, але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.
8 травня бібліотекар  Улянівської сільської книгозбірні презентувала землякам фото-виставку загиблих односельчан «Вічна пам’ять героям», присвячену Дню пам’яті та примирення  та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Ці світлини стали своєрідним містком поколінь, адже їх, з сумом на очах розглядали і дорослі і малі, згадуючи своїх рідних…а бібліотекар Н.Бабенко доповнювала розповіді односельців цікавою інформацією.
Памятати про кожного загиблого та нести цю пам'ять у майбутнє – наш обов’язок.


Чорнобиль – велика рана України

Низкою заходів відзначила Скадовщина  31 річницю Чорнобильської катастрофи. 
У Благодатненській сільській бібліотеці відбувся захід  «Чорнобиль – велика рана України», на який завітали учні 8 класу загальноосвітньої школи.
Діти здійснили віртуальну подорож по Національному музею «Чорнобиль» та  переглянули документальний фільм «Чорнобиль. Як це було...». Особливо цікавим виявилося спілкування з односельцем-чорнобильцем Іваном Васильовичем Гетенок, від якого вони дізналися багато цікавого.
Окрім цього, було розгорнуто міні-виставку «Гуде в серцях подзвін пам’яті», враховуючи те, що у фондах бібліотеки є небагато книжок, присвячених цій темі. Усі вони, після заходу, як то кажуть, розійшлися «по руках».
Саме поєднання різних форм роботи дозволяє бібліотеці підвищувати ефективність діяльності та задовольнити вікові, фахові, духовні інтереси відвідувачів.
І це – найголовніше!
Дзвони Чорнобиля 

Чи знаєш ти світе,
Як сиво ридає полин,
Як т
яжко, як тудно
Моєму народу болить!...
Б.Олійник.

26 квітня у  Лазурненській селищній бібліотеці відбувся тематичний перегляд літератури на тему: «Дзвони Чорнобиля», до 31-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
Його мета – нагадати старшому поколінню, а молодому розповісти про техногенно-екологічну  катастрофу сучасності, яка  вважається однією з найбільших за всю історію ядерної енергетики  як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками, а також вшанувати пам'ять жертв цієї катастрофи.
До перегляду увійшли книги з даної теми, зокрема «Чернобыльская тетрадь» Г. Медведєва «Тієї вогненої ночі» Л.Віриної, «Запах острова»  Н.Околітенко,  «Останнє попередження»  Р.Гейт, та ін.
Активна читачка бібліотеки Дар'я Кравчук однією з перших переглянула  виставку, та вже  і книгу собі вподобала.
«Аварія на Чорнобильській АЕС – сумний та страшний урок для людства, який ми мусимо пам’ятати, аби подібне не повторилось знову» –  переконана бібліотекар Л.І. Соценко.Ми не маємо права забути це слово

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…
Чорнобиль… Слово це стало символом горя, страждання, покинутих домівок….Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії  не лише для України, а й всього світу. 
Тарасівська сільська бібліотека разом із мешканцями села, працівниками сільскої ради, на чолі з головою Тимощук З.М. згадали ті події та  віддали шану тим, хто не шкодуючи власного життя, ліквідовував їх наслідки.

Присутні, затамувавши подих слухали розповідь Доманчука Віктора Миколайовича, ніби переживаючи разом з ним  ті події. 
Низький уклін всім хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.
Щирі слова подяки та квіти,  це найменше, чим можна віддячити справжнім героям.
Веселих свят, красненці!


Великдень найбільша і найрадісніша подія для всіх людей, як католиків, так і православних. Він знаменує собою любов до життя, перемогу над смертю і надію на вічне існування.
Гарного весняного настрою додавали собі красненці у сільській бібліотеці 16 квітня. Разом з бібліотекарем О.О. Кравченко всі охочі долучились до акції прикрашення Великоднього Дерева добра, започатковану у Скадовську.
На початку дійства Ольга Олексіївна провела тематичну бесіду з історії виникнення свята, започаткування весняних традицій в Україні. Біля тематичної виставки «Великдень в Україні» було проведено бібліографічний огляд книги братів Капранових «Веселих свят».
Ну а далі, присутні прикрасили квітуче дерево на центральній площі села символічними писанками з побажаннями миру, добра, щастя, злагоди…, які виготовили члени клубу «Витівник».
Справжній святковий  настрій створювали великодні конкурси, ігри та забави: «У Великоднього дзвона», «Навбитки», «Скочування з горбочка»… Учасниці вокального ансамблю «Співанки» порадували всіх  піснею «А вже весна».
Головної мети заходу було досягнуто: діти змістовно провели час та дізналися багато цікавого про   українські звичаї, традиції і обряди.
Веселих свят, красненці!

Возродися, писанко!«З вірою в серці», – саме такими словами можна описати святковий захід «Возродися, писанко, воістину возродися!», який вміло організувала бібліотекар сільської книгозбірні Соценко Любов Іванівна разом з фаховим режисером Копиловою Людмилою Олександрівною.
 Свято проводилося за участю дітей, як наймолодших вихованців дитячого садка «Сонечко» так і учнів Лазурненської ЗОШ, адже саме діти - це наше майбутнє і вустами дитини говорить Господь.
Дошкільнята подарували присутнім вірші про Великдень та разом з іншими дітьми з цікавістю слухали виступи працівників селищної ради –Ольги  Мельниченко та Ганни Чорноус, які зачитали для присутніх чудові вірші про Великдень.
Промінчиком світла став виступ священника Української Православної церкви отця Ореста, який доступно та захоплююче розповів про історію свята Світлого Воскресіння Христового та події, які йому передували.

По закінченню заходу маленьких слухачів пригостили солодкими подарунками від селищної ради.


Світле свято Великодня

Напередодні свята Воскресіння Христового у Благодатненській бібліотеці було знову було гамірно.
На  черговий захід з циклу народознавчих годин «Великдень – велике свято» завітали вихованці старшої групи дитячого садочку «Сонечко» та учні 1-4 класів загальноосвітньої школи. Великдень – «Великий день» для єдності родини, це час, коли рідні та друзі ходять один до одного на гостини, збираються разом з добрими думками.
Захід почався традиційно з розповіді про історію Великодня та значення цього свята для людей у всьому світі. Діти ж продемонстрували обізнаність та загальну ерудицію, даючи відповіді на запитання про  пасхальні традиції, звичаї та обряди. Свої знання вони поглибили переглянувши мультфільми відповідної тематики.
Ну а далі, діти взяли участь у майстер-класі з писанкарства. Кожен учасник заходу отримав дерев’яне яйце, та розписав його на власний розсуд, прикрасивши неповторним візерунком.
З бібліотекарем Ларисою Козак дітки отримали не тільки досвід виготовлення писанок, а й підкріпили його бажанням творити, дивувати та відкривати браму у світ прекрасного й надалі.


Японія – країна висхідного сонця…

Важко знайти людину, яка б не мріяла побачити світ. Подорожуючи, можна відкрити для себе багато цікавого, дізнатись, як живуть люди у різних куточках нашої планети, що й як вони роблять, про що мріють. Таким чином  ми вчимося розуміти різні спільноти і жити з ними в мирі та злагоді, запозичуємо в інших країнах корисний досвід і таким чином розвиваємось самі і сприяємо розвитку власної держави. Крім цього, подорожі до інших країн дарують нам незабутні враження…. Навіть тоді, коли ці подорожі – віртуальні.  
Японія – сама незвичайна країна з  усіх незвичайних країн,  які є у світі. Це конгломерат передового і древнього. Багатовікові традиції та сучасне життя тісно переплетені, і створюють таку екзотику, про яку варто дізнатись.
2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Тому саме до країни висхідного сонця, разом з бібліотекарем Новомиколаївської сільської книгозбірні В.О.Канівець, вирушили учні 5-х,7-х та 11-х класів загальноосвітньої школи. З презентації діти дізналися про чарівну природу Японії, казкові легенди, фантастичні вірування народу….  Окрім цього, дітям було презентовано експрес-виставку, на якій було представлено книги та журнальні матеріали,  що чудово доповнювали презентацію.
«Японія та її мешканці викликають подив і захоплення. І я дякую бібліотеці за нагоду і можливість відчути це», – так прокоментувала побачене і почуте одна з учениць.Звітує Красненська бібліотека


У березні місяці поточного року Красненська сільська бібліотека звітувала перед громадою про пророблену роботу. Бібліотекарем  сільської книгозбірні О.О.Кравченко  було організовано виставку-фотозвіт про діяльність закладу у 2016 році. Вражала і численність, і різноманітність форм  проведених заходів. Особисто бібліотекарем та у співпраці з будинком культури, школою, дитячим садочком…

До речі, саме в цей день відбувся звітний концерт Красненського сільського будинку культури.
  Ольга Олексіївна прийняла участь у звітному концерті художньої самодіяльності Красненського сільського будинку культури з віршем Тамари Голобородько «Світи нам, матінко».
Окрім цього, Ольгою Олексіївною було представлено творчість місцевих майстринь на районній виставці «Ікони диво рукотворне».


«Я вибрала долю собі сама...»
Читаємо Ліну Костенко

22 березня в Лазурненській селищній бібліотеці було проведено захід під назвою «Я вибрала долю собі сама...», присвячений 87-річчю від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко.
Учасниками заходу були  вчителі Лазурненської загальноосвітньої школи та відвідувачі бібліотеки. Леся Радік, Ольга Мельниченко, Ганна Чорноус подарували пристунім декламувану поезію Ліни Костенко, а Кравчук Дар'я – ще і вірш власного авторства.
Організатор заходу, бібліотекар Любов Соценко заздалегідь приготувала «криницю мудрості», «наповнивши» її афоризмами Ліни Костенко. За чаюванням гості самі зачитували їх та із задоволенням обговорювали.
Значну допомогу в організації читань надали Копилова Людмила Олександрівна, яка виступила режисером заходу та Лазурненська селищна рада, подбавши про солодощі.
«Відведений для спілкування час промайнув швидко та непомітно. Але у кожного залишились яскраві враження, позитивні емоції та велике бажання завітати до бібліотеки знову» – підсумувала зустріч одна з учасниць».


Книга + Інтернет = Дружба

Головними джерелами інформації в XXI столітті є комп’ютер…..і  книга.
Що ж з них важливіше? Саме про це йшла мова на  інформаційному  уроці спілкування «Книга чи Інтернет?»,  який 21 березня було організовано для учнів 7-го класу Новомиколаївської ЗОШ спільними зусиллями сільської та шкільної бібліотек.
Про книгу і важливість читання для людини розповіла шкільний бібліотекар Лавриненко Ольга Анатолівна, поділившись власним досвідом спілкування з її величністю – Книгою.
А  бібліотекар Новомиколаївської сільської книгозбірні Канівець Вікторія Олексіївна, за допомогою презентації,  ознайомила учнів  з безмежними можливостями всесвітньої мережі:  відкриття бізнесу, вивчення мов, особистісне спілкуватися…. Особливий акцент було зроблено на безпеці в Інтернеті. Дітям детально було розкрито  такі терміні  як тролінг, кібербулінг,  фітинг.
По завершенню заходу учні отримали перелік безпечних сайтів, які  можуть бути їм корисними і цікавими.
Корисною і цікавою ця тема виявилася  і для батьків учнів.
Про «Безпечний Інтернет» йшла мова на батьківських зборах. Вікторія Олексіївна розповіла про ризики для користувачів, показала шляхи протидії агресії в Інтернеті, надала рекомендації по безпечному використанню ресурсів мережі, ознайомила з корисними посиланнями. Діти, як правило, є активними користувачами мережі, і присвячують цьому чи не весь свій вільний час.
А от дорослі, іноді навіть не мають уявлення про Інтернет. Тому під час виступу в класній аудиторії стояла тиша. Це свідчило про те, що для батьків порушені питання були актуальними і важливими. За що вони, по завершенню заходу, подякували бібліотекарю.
Користуючись нагодою, Вікторія Олексіївна запросила всіх до книгозбірні, наголосивши, що з появою Інтернету життя стало простішим, але книга не перестає бути джерелом інформації, тому, безумовно, Інтернет і книга союзники. І на скільки цей союз буде міцним – залежить тільки від нас.


Мій перший Кобзар

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.
Бібліотеки району провели численні заходи з метою гідного вшанування пам’яті великого Кобзаря і популяризації його літературної та мистецької спадщини.
У Благодатненській сільській бібліотеці пройшли просвітницькі години для старшої групи дитячого садочка «Сонечко» та учнів початкових класів загальноосвітньої школи.
Заходи були інформаційно насиченими, то ж діти не нудьгували. І у вікторині участь приймали, і мультфільми за творами Шевченка дивились, і вірші читали,  іі репродукції картин обговорювали…. і навіть фізкультхвилинку під пісню на слова митця провели… та ще й книжки-розмальовки «Мій перший Кобзар» у подарунок отримали!
Отриманий у ході відзначення шевченківських днів бібліотечний досвід популяризації його творів став ще однією сходинкою увічнення пам’яті геніального українця, а напрацювання саме цієї книгозбірні можуть стати корисними для бібліотечних фахівців району.


Шевченко у нас один! Одна у нас Україна!


З початком весни пов’язано багато подій…та чи не найважливішою є День народження Тараса Григоровича Шевченка, який є не просто народним поетом, талановитим митцем, а й національним пророком, апостолом правди, заступником знедолених, провидцем, великим патріотом та одним з найбільших революціонерів нашого народу.
10 березня учні 4 класу Лазурненської ЗОШ, разом з бібліотекарем селищної книгозбірні Л.І.Соценко, пройшли протоптаною попередніми поколіннями стежкою життя та творчості видатного сина України.
Любов Іванівна презентувала присутнім книжкову виставку-спогад «Сторінками життя  Великого Кобзаря», які за порадою працівника закладу підібрали для себе цікаві книжки для читання вдома.
Окрім цього, діти  декламували вірші про знедолене дитинство поета та про незрівняну красу природи рідної землі, серед яких «Грай же, море», «Мені тринадцятий минало», «Зоре моя вечірняя», «Тече вода з-під явора»…
Також школярі продемонстрували глибокі знання творів справжнього майстра пера, швидко та впевнено відповідаючи на запитання вікторини, присвяченої його поетичній спадщині. 
Завершив захід флешмобом – спільним читанням найвідомішого поетичного твору не тільки  Кобзаря, а й всієї української літератури:
Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій….
Ні, ти не вмреш, Тарасе!
Ти житимеш вічно,  тому що, серце у нас одне, Шевченко у нас один, одна у нас Україна!
 Шевченкове слово в нашому серці

9 березня 2017 року виповнилося 203 роки з дня народження Тараса Григоровича Шевченкаславного сина українського народу.
Його творчість – святиня, нетлінна частина духовного буття нації. Тому в усіх куточках нашої країни,  в ці дні, згадують його ім’я з великою любовю,  шаною і дякою за те, що вів нас до омріяної волі, що спонукав любити і берегти Україну.
Ось і в селі Улянівка, 10 березня, бібліотекарі Улянівської сільської книгозбірні та  Улянівської ЗОШ зібрали разом учнів початкових класів для того, щоб вшанувати пам´ять  Великого Кобзаря.
У теплій та дружній атмосфері діти зацікавлено  слухали подробиці з життя митця,  натхненно декламували вірші та уривки з прозових творів, активно приймали участь у вікторині «Що я знаю про Тараса Шевченка», творчо складали  «Букет  Кобзареві»….та уважно переглядали друковані видання, які було представлено на книжковій  виставці «Світова велич Тараса Григоровича Шевченка». 
Безперечно, такі заходи допомагають формувати у підростаючого покоління почуття патріотизму, національної свідомості та безмежної любові до рідної землі.


Шлях до читача

Сьогодні можна знайти чимало цікавих форм роботи з читачами. Це і масові заходи, і спілкування он-лайн, і різноманітні відео ролики…Але не так багато форм, які дійсно залучають до читання і дозволяють людям котрі зовсім негативно відносяться до читання змінити свою думку. 

Бібліотекар Улянівської сільської книгозбірні  Н.В. Бабенко залучає користувачів старшого віку через спілкування з батьками дітей ….. на шкільних зборах. Для них 3 березня  Наталія Вікторівна  провела тренінг «Діти – дзеркало батьків» та міні-лекцію «Три шляхи у вихованні».
Дослідження проблем родини та родинного виховання показують, що батьки все більше потребують допомоги спеціалістів. У невеликих населених пунктах знайти фахівці у цій галузі важко. Тому на допомогу йде бібліотекар, який може спробувати зняти психоемоційну напругу в родині  шляхом обговорення хвилюючих тем, чи запропонувати книгу з даної тематики.

«А іноді, і фахової літератури не потрібно. Налагодити стосунки батьків і дітей можна за допомогою… родинного читання. Читайте самі! Читайте своїм дітям! Читайте разом з ними!» такими словами завершила зустріч Наталія Вікторівна та запросила всіх бажаючих до храму мудрості. 


Вона  жива, і вічно буде жити!

Є люди, як свічки,-
Згорають, відходять у небуття.
Є люди, як зірки,
Горять, і світять все життя.

Зіркою такої величини є геніальна Леся Українка, 145 років від дня народження якої минає 25 лютого.

До ювілейної дати в Улянівській сільській бібліотеці  було створено куточок письменниці, присвячений творчості  генію української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка, і який було презентовано 28 лютого.Користувачі разом з бібліотекарем Бабенко Н.В. натхненно зачитали уривки з творів, які були представлені на книжковій  виставці.
Великий поет України і жінка з трагічною долею, вона ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби.  Кожне вимовлене слово, це яскраве підтвердження того, що Леся Українка — потужний духовний світоч, а її літературна спадщина  є актуальною і до нині.Небесна сотня у вирій полетіла


20 лютого у Красненській сільській бібліотеці До Дня Героїв Небесної Сотні було організовано і проведено захід присвячений вшануванню подвигу українців, загиблих під час Революції Гідності.
Його мета –  формування у дітей розуміння єдності, цілісності власної країни та почуття особистої відповідальності за долю держави.
Бібліотека сільської книгозбірні Кравченко О.О. ознайомила присутніх з виданнями представленими на книжковій виставці «Небесна сотня на варті», яку члени любительського об’єднання «Витівник» прикрасили патріотичним поробками.
Учасники гуртка художнього слова створили своєрідну «Стрічку гідності», прочитавши зворушливі вірші «Лист до солдата», «Небесна сотня в вирій полетіла», «Мамо, не плач»…

Особливо зацікавив присутніх фільм «Зима, що нас змінила», з якого діти дізналися про історію тих трагічних подій, про долі тих, хто в мирний час віддав своє життя за вільну, незалежну, європейську державу. На честь Героїв Небесної Сотні було запалено свічку пам’яті.

А живим героям-односельцям, які зараз знаходяться в зоні АТО та захищають цілісність нашої країни,  діти передали  власноруч виготовлених «голубів миру» з жовто-блакитним  стрічками.  
Нехай вони оберігають наших захисників на землі так, як Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі«Українська хата, як писанка»

Таку назву мала виставка-інсталяція, яку бібліотекар Благодатненської сільської книгозбірні Лариса Козак 16 лютого презентувала землякам та членам оглядової комісії районного етапу обласного огляду аматорського мистецтва «Барви таврійського краю».
«Ні в казці розказати, ні пером описати» – так, один з відвідувачів охарактеризував побачене.
Так, це треба тільки бачити! Слова тут зайві! Ласкаво просимо!
Тільки разом ми народ!

Україна – неозорі простори рідної землі, що прослалися від Карпат до Чорного моря. Україна – це історія народу, який протягом багатьох років боровся за свою свободу і незалежність. Вона сповнена дат, які змушують в єдиному пориві битися мільйони сердець. Однією з таких дат є День Соборності.
З нагоди свята бібліотекар Новомиколаївської книгозбірні вікторія Канівець провела патріотичний  захід «Тільки разом ми народ» для учнів загальноосвітньої школи. Його мета – відродження паростків духовності, пробудження у   школярів зацікавленості до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу, виховання поваги та любові до рідного краю, його минулого і сучасності.

З неабияким інтересом діти  переглянули презентацію: «Соборна і єдина Україна»  та книжкову виставку «Свято єднання українських земель», занурившись  в атмосферу минувшини, коли на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібрані було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
Діти уважно слухали, коли потрібно було – жваво обговорювали, обмінювались думками, а на завершення, декламували вірші про Україну та рідний край.
Моя суверенна Україна


День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один із яскравіших моментів нашої історії. Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців навіки залишиться непорушною.
З цієї нагоди культармійцями с. Красне було проведено захід «Моя суверенна Україна». Учасники художньої самодіяльності вокальні ансамблі «Співанки», «Райдуга», солісти, гурток художнього слова декламували тематичні вірші, виконували  музичні твори.
На одному патріотичному подиху пройшов на цьому тижні і відео перегляд  документального фільму "Аеропорт. Той день". Присутні вшанували  пам’ять  воїнів, загиблих при обороні Донецького аеропорту.
 Хвилюючим видався усний журнал, присвячений 75-й річниці відправлення остарбайтерів на примусові роботи до Німеччини під час Другої Світової війни. Особливо зворушила дітей зустріч з єдиним свідком тих подій, односельчанкою Карнаушенко Єфросинією Григорівною, У свої 90 років вона добре пам’ятає ті жахливі події дитинства. Учасники заходу розчулили Єфросинію Григорівну своєю відвертою непідробною увагою і теплими словами.
Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, покладені на вівтар незалежності і соборності нашої держави. Слава Україні!

Немає переводу добрим звичаям народу 

Бібліотеки району за допомогою різних форм індивідуальної і масової роботи намагаються розкривати  ті питання історії українського народу, які раніше замовчувались, більше приділяти уваги пропаганді та відродженню народних обрядів, традицій, звичаїв, свят. Досить успішними є такі заходи як етнографічні вечори, театралізовані свята, інформаційно-пізнавальні години, години народознавства, фольклорні свята, інтелектуальні ігри, вікторини, конкурси, бесіди, вечори розповідей, тощо.

От і у Красному відтворили народні звичаї, пов’язані зі святкуванням Нового року за старим стилем, це Щедрий Вечір або свято Меланки. Дівчата до цього дня причепурились, підготували щедрівки та привітання. А ще, учасниці дійства ворожили на свічках, обручці, воску, кидали чобота через поріг… все для того, щоб дізнатися свою долю на  майбутнє.  Культармійці  ж, організували маку, пшениці, ізюму, горіхів, меду та й навчали молодь готувати щедру кутю. Нею пригостили сільського голову, додавши тематичні святкові пісні та щедрі побажання.Лунали вони цього дня по всьому селу. Щедрувальниці,  з веселим настроєм  та набутими знаннями,  завітали і у домівки односельців, даруючи радість трьох свят, які з собою приносять…втіху,…щастя,.. всім нам долю, Україні волю.


Меланкина щедрівочка

У всіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він ходить світом, як блудний син, і ніде не може знайти себе, адже він загублений для свого народу.
Осередками збереження національної культури, народних традицій і звичаїв є бібліотеки, для яких цей напрям діяльності завжди буде пріоритетним.
З цією метою у Благодатненській сільській бібліотеці започатковано цикл етнографічних годин «Обереги, що не губляться у віках».
«Меланкина щедрівочка», так називався перший захід що пройшов у книгозбірні 16 січня.
Його учасниками стали учні загальноосвітньої школи.
Бібліотекар Лариса Козак  розповіла дітлахам про календарні свята  українців – найдавнішу обрядовість, яка корінням сягає первісних, язичницьких вірувань, та поєднує у собі раціональний досвід і релігійно-магічні вірування наших предків.
Найбільш широко діти дізналися  про свято Меланки, яке  відзначають 13 січня,  у день преподобної Меланії, звідки й походить його назва. Також вони ознайомились з літературою по даній темі, що була представлена на книжково-ілюстративній викладці.
Загадки, конкурси, пригощання – всього було вдосталь, тому час сплинув непомітно, залишивши у дітей море вражень, гарний настрій та бажання зустрітись у бібліотеці знову. 

Різдвяні розваги 


5 січня працівники культури села Красне влаштували юним мешканцям свято Різдвяної ялинки. У фойє  будинку культури дітей зустріла сільський бібліотекар О.Кравченко. Разом вони  запалили вогники на ялинці, грали в ігри та змагалися у різноманітних конкурсах. Далі, Ольга Олексіївна запросила малечу  до теплої книгозбірні. Напередодні Нового року для закладу за кошти  сільської ради було  придбано та встановлено котел опалення.  Це справжній подарунок для користувачів.
Святкового настрою їм додала зустріч з дідом Морозом….а ще новорічна вікторина,  хоровод навколо ялинки, загадування бажання на свічу, конкурс  колядок та щедрівок…та дискотека під запальні новорічні пісні.
І все це супроводжувалось нагородженням та врученням подарунків  і солодких призів.Юні користувачі сільської бібліотеки залишились задоволеними та отримали заряд позитиву на цілий рік.Немає коментарів:

Дописати коментар