ТУРИСТИЧНІ ПЕРЛИНИ

ІСТОРИКО - КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
ДЖАРИЛГАЧ
Острів Джарилгач - знаходиться за 8 км. від Скадовська, його площа 5605 га, а довжина 42 км. Це, мабуть, найкрупніший нежилий острів вЦентральній Європі і безумовно найбільший в Україні. 
Тут прекрасний піщаний пляж завдовжки майже 50 км., тонка черепашкова коса, що відокремлює теплу лагуну від моря, багато сонця, світле, чистісіньке море, старий маяк на східному мису острова, непогані умови для підводного полювання. Незвичайним є те, що на такій відстані посеред острова б'є холодне джерело з прісною водою, є більше 400 невеликих сольових озер. На острові є коси Льовкіна, Дурілова, Дрібна, Глибока, Ведмежа і Синя. Острів відокремлений від материка Джарилгацькою затокою. 

Джарилгач в перекладі з тюркської мови означає "обпалені дерева". Античні автори - Геродот, Птоломей - свідчать про те, що острів колись був густо вкритий лісом. І залишив частинку славної історії, пов'язаної із старогрецькими міфами про Геракла і Ахілла. Назва Джарилгач вперше вказана в атласі Російської імперії, видання 1800 р., на карті Новоросійської губернії. У перші роки ХІХ ст. на острові були встановлені навігаційні знаки. У 1902 р. на мису Джарилгач встановлений Джарилгацький маяк, виготовлений в Парижі у вигляді білої залізної башти системи розкосу з центральною трубою. На початку ХХ ст. на острові була велика кількість чайок, куликів і качок. Жителі села Червоне займалися кустарним миловарінням з яєць цих птахів. На острові якийсь час випасали верблюдів. 
На острові збереглася унікальна флора і фауна, більшість видів занесені до Червоної книги. На острові зростає 499 видів рослин різних видів. З вказаних рослин 51 ендемік, тобто що зустрічаються тільки в межах острова. Тут знайдено також 7 рідкісних видів орхідейних рослин. За різноманіттям рослинного світу і кількості рідкісних видів Джарилгач випереджає свого тисячолітнього супутника - Тендру. З 1960 р. Скадовське лісництво висаджує на острові породи дерев, з яких більш менш прижилися і ростуть лише деякі: лох вузьколистий, тамарікс гіллястий, в'язнув, тополя чорна, біля прісних водоймищ зустрічається верба і біла акація. Висаджували на острові також сосну, її насадження площею в 5 га існували до 1978 р. Зимою 1978 року дерева були об'їли олені. 
Фауна моря різноманітна, багато молюсків - устриці, мідії, рапани, рясна кількість креветок і крабів. Мешкає в морі багато риби - бички, камбала, осетрові, є промислові види - шпрот, оселедець, кілька. Пташине населення острова налічує 248 видів птахів - це ті, які зимують тут, кубляться, пролітають під час міграцій або залітають від випадку до випадку. Гніздовий орнітокомлекс острова і довколишніх акваторій налічує 20-25 тисяч пар птахів. А під час зимівлі і пташиних міграцій тут (разом з Каркинітською затокою) скупчується до 150 тисяч пернатих, головним чином водоплавних. Безпосередньо на побережжі знаходять притулок і корм мігруючі водоплавні птахи, серед них лебідь кликун і шипун, лисуха, сіра качка і інші качині. Саме через Джарилгач проходить і шлях прольоту степового журавля, жайворонка, куріпки, ворони, дрібного сокола. На острові налічується 15 видів ссавців. Зустрічаються їжаки, тушканчики, ховрахи і хом'яки. Тут мешкають заєць-русак, лисиця звичайна. Єнотоподібна собака, завезений до Європи з Дальнього Сходу, поселився на острові сама, без втручання людини, і нині її кількість не перевищує 10 особин. Самостійно потрапив на острів і дикий кабан. Фахівці Скадовського лісництва з вересня 1972 р. почали акліматизацію благородного оленя. На острів Джарилгач з острова Бирючого, що в Азовському морі, було завезено 13 оленів. У 1980 р. завезли 12 європейських муфлонів, а в кінці 80-х були завезені лані. Нині на острові близько 300 оленів благородних, 180 муфлонів, 14 кабанів і 150 ланей. На острові-косі Джарилгач розташованийДжарилгацький ботанічний заповідник площею 300 га, де охороняється ділянка з природною рослинністю. Дістатися до острова Джарилгач можна зі Скадовська. Щодня між містом і островом курсує пароплав, що доставляє всіх охочих в обох напрямах. 
ДЕЛЬФІНАРІЙ "АКВАРЕЛЬ"

Скадовський дельфінарій є культурно - освітнім та терапевтичним центром, який окрім розважальної програми пропонує широкий спектр послуг як дітям, так і дорослим. Ви зможете персонально поспілкуватися з цими чудовими тваринами, отримати заряд бадьорості і щастя, привезти незабутні враження з відпочинку на морі. Дельфінарій "Акварель" відкрився в Скадовську в 2012 р.
Під час шоу глядачі стають свідками виступу дельфінів Касі, Бьюті і Гени, які вміють грати в баскетбол, співати, стрибати, малювати, жонглювати, і навіть танцювати.
Спілкування з дельфінами допомагає стабілізувати психоемоційний стан людини, зняти психологічну напругу. На сьогодні в Скадовському дельфінарії проводиться робота з проведення делфінотерапіі для дітей із захворюваннями нервової системи (аутизм, ДЦП, олігофренією, синдромом Дауна).
На першому поверсі Скадовського дельфінарію працює виставка акваріумних риб та інших мешканців підводного світу.


Немає коментарів:

Дописати коментар